Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Daciaclub Pe Wap
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Probleme forum
Liviu
Alex, ce se mai aude cu wap-ul ??

Am incercat sa accesez pagina LoFi de pe mobil (accepta cHTML adica compact html) dar in afara de prima pagina imi da "The content received was too large".

Ok .. am inteles asta ... nu e vorba de cHtml aici .. ci de un html in mod text only.

Dar ce se intampla cu versiunea WAP ? Va mai exista asa ceva ?

THX!
alex
Deocamdata vad ca nu s-a stresat nimeni cu un modul WAP pt. forumul asta. O sa mai studiez problema si in limita timpului disponibil, o sa scriu eu un modul de wap.
Valentine
Alex, exista deja un astfel de mod. Nu trebuie sa il scrii. Din pacate nu mai am linkul, si inca nu am reusit sa il regasesc (Ce-i drept nici n-am avut timp sa caut prea mult) ... o sa-l gasesc si ti-l transmit.

Oricum, mie imi merge perfect Lo-Fi pe k700 (si lui viulian). Problema e ca nu poti sa postezi, sa te loghezi, sa vezi MP, etc.
Tudor B
Merge sau nu forumul pe mobil? Mi-am activat connex wap si nu ma descurc mai departe sa vad forumul, am un n7650, ce trebuie sa fac?
StefanT
oare pe un Sony Ericsson T200 as putea sa accesez pagina??
Valentine
Trebuie ceva care sa inteleaga xHTML si sa aiba memorie suficienta sa incarce pagini mari. Personal cred ca nu o sa iti mearga, ca d-abia imi merge mie pe k700.
alex
Valentine, referitor la discutia mai veche PDA vs Smartphone.
Ia si saliveaza biggrin.gif
Valentine
QUOTE(alex @ 4 Jan 2005, 21:09)
Valentine, referitor la discutia mai veche PDA vs Smartphone.
Ia si saliveaza biggrin.gif
*


Cam zgariat biggrin.gif biggrin.gif tongue.gif
Cel putin pe al meu k700, nu am scroll orizontal pe lo-fi version tongue.gif ... da' nici nu pot sa postez. biggrin.gif ...
alex
Ce vezi tu mai sus e browser normal. Pot sa navighez peste tot cu el. Referitor la zgarieturi, acestea se sterg cu servetelul. Sunt de la stilus.
driverx
QUOTE(alex @ 7 Jan 2005, 16:31)
Ce vezi tu mai sus e browser normal. Pot sa navighez peste tot cu el. Referitor la zgarieturi, acestea se sterg cu servetelul. Sunt de la stilus.
*



Ce browser ii ala? Blazer?
alex
Da, e Blazer insa nu mai functioneaza cam din vara. Am impresia ca au desfintat proxy server-ul prin care mergea. Acum folosesc:

Eudora Internet Suite
-e rapid
-nu e bazat pe proxy-uri
-partea rea e ca nu afiseaza imagini
-nu strica aspectul paginii
http://www.eudora.com/products/unsupported...uite/index.html

Xiino
-e destul de rapid
-e bazat pe proxy
-afiseaza imagini
-strica in ultimul hal aspectul paginii

iPanelWireless
-nu e bazat pe proxy-uri
-afiseaza informatia in trei moduri: coloana, desktop like, micro
-afiseaza imagini
-e cam lent
http://www.ipanelwireless.com/docroot/english/index.htm

Pentru E-mail folosesc Snapper Mail
-pop3, imapi
-atasamente
-tine mesajele pe card
http://www.snappermail.com/wireless/email/
Ford_V6
ie im-mi merge perfect de pe un 9210i forumul.
Liviu
Cat astepti sa iti formateze o pagina full html ? ...

Mie pe 9300 mi se incarca instant versiunea lo-fi dar staaaaaaaaa de-mi creste barba in mod full html.
romulus
QUOTE(alex @ 5 Oct 2004, 17:51)
Deocamdata vad ca nu s-a stresat nimeni cu un modul WAP pt. forumul asta. O sa mai studiez problema si in limita timpului disponibil, o sa scriu eu un modul de wap.
*


Ceva nou cu wap-ul? Se poate accesa? Ca eu nu am reusit. Google il gaseste, da link catre forum, la accesarea linkului imi apar instructiuni html (cred smile.gif )
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.