Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Perna lombara
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
Abu
Pana la urma, a folosit cineva perna din aia Kamei? Cica are suport lombar reglabil. Mi se pare un pic cam mare din poza si parca nu as da 60 EUR fara sa stiu sigur ca e o imbunatatire substantiala.

[attachmentid=54169]
verde
Am vazut niste poze de interior cred ca Dinamique Simbol cu scaun cu reglare lombara.Netinand cont de preturile Renault cred ca ar fi cea mai buna solutie.Ala din poza e mare cum se vede acolo si trebue sa dai scaunul in spate,mai mult. Daca mai ai unde .
Abu
Asta ar fi o solutie numai daca as gasi la dezmembrari, ca sa-l iau nou... si nici nu am idee unde sa caut.
pablo
Abu 60 de Euro cu sau fara TVA ? tongue.gif
Sotia mea folosescte la clio (de aproape 2 ani) ceva asemanator
[attachmentid=54737]
Costa 41 RON si l-al luat de la:
http://www.accesorii-auto.ro/?lstpage=shop...796051d51d8055a
Abu
Poti sa-mi spui te rog ce dimensiuni are perna?

P.S. 60 EUR fara TVA!
pablo
Inaltime 17 cm
Latime 13,5 cm
Se incadreaza perfect pe scaunele de la Clio bicorp (varianta Extreme).
Abu
Scuze dar nu pea inteleg, mi se par dimensiunile foarte mici: 17x13,5 e cat o palma de om "sanatos". Chiar asa mica e?
pablo
Al naibii metru
deci inaltime 44 cm (17 FT - feet)
latime 34 cm (13,5 FT)
Duyu
Sunt eficiente pernele astea lombare? Adica isi merita banii? Se potrivesc pe masinuta din semnatura? Unde pot gasi...? Prin hypermarketuri? Multumesc! tongue.gif
Abu
@pablo
Multam fain.

@Duyu
Ai mai sus un link de la Pablo + perna pe care am prezentat-o eu la inceput, o gasesti la http://www.portbagaje.info/list1.php?cat=7
diesel_power
QUOTE(pablo @ 22 May 2007, 17:37)
Al naibii metru
deci inaltime 44 cm (17 FT - feet)
latime 34 cm (13,5 FT)
*


17 feet = 5.18 m
13,5 feet = 4.11 m
O perna cam cat toata masina laugh.gif
Abu
Cred ca e vorba de inches smile.gif
pablo
Valorile in cm sint ok.

pt.Abu E in FT nu inch (undeva intre 1-5 si 1-6 ft + 1-1 si 1-2 ft).Eu unul nu ma descurc si nici n-am folosit ft niciodata.
Scuze pentru dezinformare
Abu
Pana la urma mi-am comandat o perna din aia scumpa (vine maine), am zis sa iau ce-i mai bun pe piata.
O sa va tin la curent cu efectul acesteia.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.