Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: penalizare refuzare credit?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Legislatie
aqua
salutare, aam o intrebare...daca am depus actele pt un credit la o banca, si ma suna sa-mi zica ca s-a aprobat dosarul....iar eu ii zic imi pare rau , a durat prea mult si intre timp am gasit in alta parte...e vreo problema? exista vreo practica sa-ti ceara ceva in cazul in care nu mai accepti sa iei banii ? merci

scuze l-am pus in alta parte
lucian_v
Banuiesc ca nu ai semnat nimic cum ca o sa te obligi sa iei creditul ala....treaba lor ca s-au miscat greu. Cred ca nu trebuie sa iti faci nici o problema in privinta asta doar sa ii anunti atata tot.
$$ilvviu
Mai nou te obliga sa le iei banii??
Taica-miu a facut si el odata o cerere pt un credit la achizitionarea masinii si a renuntat la el in ultimul moment, ca se saturase de asteptat.
Nu vad care e problema.
thunder
stai linistit, in cel mai rau caz, pe viitor, nu vei mai primi credit de la banca respectiva tongue.gif

la leasing (BCR) problema se pune altfel ... daca au dat drumul la dosar (care este gratis) si tu renunti, data viitoare daca vrei bani de la ei te costa vreo 200 euro taxa de dosar.
aqua
merci
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.