Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: intrebare in caz de vanzare cumparare
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Legislatie
aqua
daca vreau sa vand sau sa radiez masina, are importanta faptul ca pe ci am o adresa iar pe cartea masinii si pe talon am alta adresa?asta pt ca mi-am schimbat adresa si n-as mai trece sa schimb toate alea avand in vedere ca ma gandesc sa o vand.
adi_ar
Nu cred !
Strict legal vorbind, exista un termen de preschimbare a documentelor dar n-am auzit niciodata ca, in situatia vanzarii sau radierii, sa se "lege" cineva de acest detaliu.
Sa ai impozitul platit la zi si ... buna vanzare!
andreyutzu
Salut.
In 2003 am fost obligat ca la inmatricularea unei masini sa-mi schimb si carnetul (desi era tip nou si valabil inca 4 ani), si certificatul de inmatriculare a unei masini anterioare pe care inca nu o radiasem de pe mine (si o vandusem), si toate astea pentru ca imi schimbasem actul de identitate - schimbare domiciliu.
Cu masina a fost simplu, am intocmit un rand de documente pentru inmatriculare si le-am depus la Brad, desi in mod normal trebuiau depuse la Deva.
Cu carnetul a fost mai greu, adica in afara de conducere si examinare, a trebuit sa fac totul.
lucian_v
In toamna eu m-am lovit de situatia asta si nu a fost nici o problema, nu cred sa se fi schimbat ceva
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.