Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: transformare renault 5 1.1 in gt turbo
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 5
chirilapaul
Care ar fi mofificarile care ar trebui facute pentru a-mi transforma gandacelul intr-o masina adevarata?Ma gandeam eu asa intr-o clipa de inspiratie divina...oare nu pot pastra motorul de 1.1 si sa montez direct pe el turbina(cu modificarile de rigoare-radiator,sistem de evacuare )?
Extremero
Daca vrei ca masina sa stea mai mult pe drum decat in garaj, nu te apuca de pus turbina pe motor de 1.1 (si nici pe alt motor).

Daca vrei totusi un GTTurbo, eu vad 2 variante viabile:
1. Iti vinzi masina actuala si iti iei un GTTurbo
2. Iti iei un GTTurbo din afara, desfaci ambele masini si schimbi caroseriile intre ele. Apoi vinzi Caroseria de pe GT-Turbo si piesele de pe a ta.
Daca nu "te descurci" cu actele, va trebui sa pastrezi si motorul de 1.1 si sa-l pui inapoi din 2 in 2 ani, cand vei merge la ITP. Probabil ca vei avea nevoie si de un rand de roti 145/70R13, dar alea sa zicem ca poti sa le ceri imprumut.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.