Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: GPS de inchiriat?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment > PDA / GPS
eur
In vara asta, in iulie, vreau sa fac un concediu de trei saptamani prin Europa cu masina, si mi-ar fi foarte folositor un GPS. Din pacate nu mi se pare normal sa dau cateva sute de euro pe unul, si apoi sa zaca prin masina pana cand eventual peste un an sau doi voi mai iesi cu masina prin lume, daca voi avea timp, dispozitie si bani. Asa ca: de unde, cum si cu cat pot inchiria un GPS in iulie trei saptamani?
andrei_2006
Firme de asa ceva nu exista, eventual de la un prieten daca are, alta solutie nu stiu.
DragosP
QUOTE(eur @ 24 Apr 2007, 13:33)
Asa ca: de unde, cum si cu cat pot inchiria un GPS in iulie trei saptamani?

Da. De la mine, 50$ plus o garanție de 1500RON (cât am dat pe el). smile.gif
Asus A636N
semit
50$-3 saptamani? tongue.gif
DragosP
Mda, m-am gândit că-i ieftin: 75$
St
NU ai si tu vre-un prieten/cunoscut care sa iti imprumute?
Adydum
Ai si tu un telefon cu symbian ? Cu max 200 Ron ai rezolva problema in cazul acesta
ady85btz
Am eu cu Symbian tongue.gif ...zi.mi si mie cum o rezolv
sorin1983
oarecum offtopic si pe mine m`ar interesa cu max 200 ron smile.gif
Racky
Daca ai telefon cu Symbian rezolvi relativ usor : un soft de navigatie + receptor GPS prin bluetooh si te-ai scos biggrin.gif
ady85btz
QUOTE(Racky @ 10 Jun 2007, 11:41)
Daca ai telefon cu Symbian rezolvi relativ usor : un soft de navigatie + receptor GPS prin bluetooh si te-ai scos biggrin.gif
*


soft am vazut ca se gaseste pe net,dar receptor GPS unde gasesc? unsure.gif
padre
Receptor GPS pe bluetooth gasesti la aproape orice magazin online. Banuiesc ca poti gasi si la magazine clasice, dar acolo nu am cautat.
Telefonul folosit ca sistem de navigatie nu este o solutie pentru intreaga calatorie, are ecran mic (doar daca ai un telefon all-in-one, cu PDA si ecran mare, etc...). Pt situatii de urgenta, cand te pierzi, este f bun.
ady85btz
Am cautat receptor GPS si am gasit intre 200-400 ron.Idee e ca nu renteaza,te complici prea mult.Tot GPS-ul clasic e baza wink.gif .O sa strang banuti si o sa.mi iau unu cat de curand
Racky
Daca vrei GPS clasic uite cateva oferte, care par tentante : 1, 2, 3, si mai era prin oferta Metro un Asus pe la vreo 5-6 mil daca nu ma insel...oricum eu zic ca merita incercat si cu adaptor bluetooth...cauta ceva detalii pe net despre cum se misca etc...din ce am vazut pe unele forum-uri, lumea nu se plange de metoda asta...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.