Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Trasee montane si obiective in Austria
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
dracos87
Salut tuturor.

Asta e primul meu post pe acest forum asa ca am ceva emotii, posibil sa fac ceva greseli biggrin.gif

Planuiesc o excursie in Europa la inceputul lui Iunie in care accentul va fi pe Austria. In afara de Vienna as vrea sa stabilesc un fel de 'tabara' in zona Innsbruck si de acolo sa fac excursii de o zi in diverse zone ale Austriei. Pentru cei care cunosc zona, imi puteti recomanda va rog niste trasee montane si niste obiective mai importante de vazut. As vrea sa am cel putin 4-5 zile pentru Austria exceptand Viena.

Credeti ca idea de a stabili un punct fix si de a reveni acolo in fiecare zi e mai buna decat de a merge dintr-o parte in alta fara sa te intorci deloc?

Astept parerile voastre. Multumesc anticipat.
Gaby
Exact asa fac eu la vara.
Voi sta in Solden, in Otztal.
De acolo poti merge in S Germaniei (Garmisch), Voralberg, Tirol, N Elvetiei (St.Moritz), NV Italiei (Bolzano, cu muzeul in care este o mumie de cca.5000 ani, La Guarda, Verona).
gibonu
Daca tot aveti timp de pierdut in zona Innsbruck duceti-va in Italia in pasul Stelvio la 2750 m altititudine. Se ajunge cu masina iar de piesaj n-are rost sa vorbesc. E ceva mai departe de Innsbruck dar merita.
Bafta.
s_j_teo
Este ceva mai departe de Innsburk dar eu zic ca merita este un traseu cu masina se plateste este cu bariera se merge pe un ghetar Grossklocner la peste 2000 m altitudine este super ai ce vedea eu am fost asta vara.Am stat si in Innsburk o saptamana acum 2 ani a fost super este un oras micut dar foarte frumos si 100% turistic ai ce vedea.
BOGDAN DSN
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...ndpost&p=302288

citeste aici poate te ajuta
Gheorghe Dracu
Langa Innsbruck la vreo 30-40km pe Stubaital sa merge cu masina pana la Mutterbergalm si de acolo se poate urca pe jos pana la Dresdner Huette. Nu stiu daca te lasa pe jos sa mergi mai departe (Gamsgarten).

Cu masina foarte spectaculos e de mers de la Innsbruck catre Soelden si de acolo spre Bolzano.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.