Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Caut ceva piese....
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Twingo
Nospheratu
Dupa ce m-am acrit sa primesc reclamatiile sotiei zi de zi m-am urnit si am scobit putin prin portiera soferului - se pare ca sunt multe piese p-acolo obosite - masina a fost lovita si reparata - pana la urma cred ca o sa iau toata portiera daca o gasesc pe la dezmembrari... stie cineva ceva? (Twingo 2002)


In alta ordine de idei s-a ars un led care lumineaza 'bord-ul' si acum apare mai intunecat in partea stanga... A desfacut cineva sa imi dea cateva sfaturi? (parca nu m-as arunca sa-l scot cu forta si sa aflu ca avea nu-sh ce cleme pe care le-am rupt)

Multumesc si Bafta!
dxr
In Pitesti exista o firma ( Twingo MidiCar ) care vinde Twingo second hand si intr-unul din anunturi scrie ca asigura si piese de schimb. Poate ai noroc...... smile.gif
mihye
Pt a ajunge la display ai nevoie neaparat de o surubelnita in stea. Ai 3 suruburi de desfacut (pt partea de sus a bordului) care se gasesc la baza parbrizului (unul in mijloc, si cate unul in laterale). Aceleasi suruburi le gasesti la display (tot 3).
catalin_bv
nu sunt leduri sunt becuri de bord de 1,3 w la 12 v se gasesc mai greu
am avut o problema ca a ta
renotgo
Au trecut 3 ani de-atunci ...! smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.