Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: iesiti in P-ta Universitatii in seara asta?!
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2
uncle
am preluat de AICI

se incarca greu linkul, dar pana la urma merge smile.gif
DragosP
...minți odihnite în oameni fără alte probleme... wacko.gif
OVIDIUS
Pentru taxa auto n-ati fi iesit in strada... mad.gif
Lucian BLK
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Lostboy
QUOTE
Pentru taxa auto n-ati fi iesit in strada... mad.gif
****** sa va *****.................. biggrin.gif

LE: adica respect ovidiu, dar n-ai cu cine sad.gif
Astia sunt, cu astia defilam
j.d
QUOTE(DragosP @ 19 Apr 2007, 12:37)
...minți odihnite în oameni fără alte probleme... wacko.gif
*




radmasa.gif radmasa.gif
cj98czh
Tocmai am auzit la radio ca l-au suspendat...
danutz_r
au zis ca vine si base la 6 la universitate.
Lostboy
yeeeeeeeeeeeeeeeeeesssssssssssssssssssss..... biggrin.gif
noooooooooooooooooooooooooooooo............... sad.gif
biggrin.gif sad.gif biggrin.gif sad.gif biggrin.gif sad.gif biggrin.gif


168.gif

ce drak mai, chiar nu aveti nimic de lucru?
adip
Si adica acum e nea Nicu Paharoiu presedinte? radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Lostboy
hai noroc, hââââââc, domn președinteeeeee HÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂC, frateeeee...... alcoholic.gif
driverx
Ba, tampesc de nervi. Mi se ruleaza ca niste flashbackuri episoadele din Hungary de anu trecut si din Ucraina. Din pacate la noi boborul iar va sta cu mainile in san. Am crezut ca turb cand am auzit acum 2 minute declaratia lui Geonica.

Se pare ca Base NU va demisiona.....
danutz_r
si-l ia si pe stolo cu el radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
pastrama
Bah...si pan la urma cine-i presedinte? Ca io nu le am cu politica! icon_mrgreen.gif
cristyyy2003
Va doresc multa (integrare) in UE domnule Gioana... 251.gif


VODKAROIU'
cri123
Se pare ca va demisiona numai dupa publicarea in Monitorul Oficial a deciziei si dupa ce Curtea Constitutionala isi va da acordul cu interimatul.

Ce sunt eu curios: care e diferenta intre suspendare si demisie? In care din cazuri vine nenica betivica la presedentie interimara? De ce ar demisiona, cand si prin suspendare tot trebuie referendum?
danutz_r
votkaroiu alcoholic.gif alcoholic.gif in ambele cazuri
gun3.gif
driverx
Diferenta intre suspendare si demisie?

Pai, e ca si cum ai avea un angajat si i-ai spune "ESTI CONCEDIAT" iar replica angajatului ar fi "NU, imi dau eu demisia".

Same crap.....same low crap.
nyll007
daca demisioneaza si castiga alegerile e presedinte pe 5 ani ; daca e suspendat si prin referendum e repus in functie isi continua mandatul de 2,5 ani sau cat mai are
uncle
rog un admin sa uneasca cele 2 noi topicuri deschise tot la stiri cu acesta,
multumesc smile.gif
marksman
Dragi concetatateteni! alcoholic.gif alcoholic.gif alcoholic.gif

Sa ne bucuram (hîc!) ca am scapat de bashescu (hîc!). Bautura la tot poporu (hîc!) drunksinging.gif

De maine se trece la impl-imple-impleticirea (hîc!) pardon! alcoholic.gif implementarea programului "cornul si vodka!" alcoholic.gif alcoholic.gif alcoholic.gif si drunksinging.gif
drunksinging.gif

--------------

ptiu drace! numai votcaroiu presedinte mai lipsea!

caktuss
ultima solutie, inc-o revolutie icon_mrgreen.gif

da de data asta sai impuste pe toti... 166.gif
danutz_r
care dintre voi merge pana la urma la universitate???? la artificii gun3.gif post-336-1110552489.gif post-336-1110552489.gif post-336-1110552489.gif
donraulo
Susținătorii lui Băsescu ar putea veni în Piața Universității cu autocarele din țară - surse

București, 19 apr /Rompres/ - Susținătorii lui Traian Băsescu ar putea fi aduși din țară cu autocarele, pentru a ajunge în Piața Universității, au declarat pentru ROMPRES surse de la fața locului.
Potrivit unor martori, în Piața Universității au fost văzuți o serie de membrii ai Partidului Democrat din sectoarele 1, 3 și 6 ale Capitalei.
Aceștia, potrivit martorilor, țin legătura telefonic cu lideri din Primăria sectorului 3, dar și cu o serie de membri din filialele teritoriale ale PD, care vor fi transportați, cel mai probabil, cu autocarele către București.
Aceeași martori susțin că, înaintea mitingului pentru susținerea lui Traian Băsescu, declarat ca fiind spontan, mai mulți participanți s-au salutat și și-au strâns mâinile.


sursa ROMPRES
donraulo
PIAȚA MITING-PIAȚA UNIVERSITĂȚII / Forțele de ordine au amendat protestatarii din Piața Universității pentru miting neautorizat

BUCUREȘTI, 19 apr (MEDIAFAX) - Forțele de ordine ale Jandarmeriei și Poliției au aplicat sancțiuni contravenționale și au somat participanții la mitingul spontan din Piața Universității să părăsească locația deoarece manifestația este neautorizată.
La fața locului Jandarmeria Capitalei a trimis 50 de angajați, având pregătite și echipe suplimentare, în cazul în care va fi necesară intervenția acestora.
De asemenea, de la Poliția Capitalei au fost trimise patru echipaje de ordine publică, unul de la Brigada de Poliție Rutieră, precum și polițiști în civil, cu scopul de a preveni infracțiunile judiciare, în special furturi din buzunare, a declarat purtătorul de cuvânt al instituției, comisarul Christian Ciocan.
Potrivit autorităților locale Legea 60/1991 privind organizarea și desfășurarea manifestațiilor publice nu prevede termenul de "manifestație spontană". Orice manifestație publică, fie că e de protest, fie că e organizată pentru un eveniment cultural, trebuie autorizată în prealabil de către autoritatea locală, au declarat agenției MEDIAFAX, reprezentanți municipali.
Câțiva dintre protestatarii din Piața Universității au fost deja sancționați de Poliție și Jandarmerie pentru că participă la o manifestație neautorizată. De asemenea, forțele de ordine au somat participanții la protest să părăsească zona.
Legislația privind manifestațiile publice prevede, în situații extreme, intervenția în forță pentru dispersarea manifestanților participanți la o adunare neautorizată. Ordinul de intervenție în forță este dat, potrivit legii, de către Prefectul Municipiului București, însă numai în cazuri extreme.
La ora transmiterii știrii, în Piață erau aproximativ o sută de persoane, venite aici pentru a-și exprima susținerea față de acesta și dezaprobarea pentru parlamentarii care tocmai au votat suspendarea lui.
În Piața Universității și-au făcut apariția și câteva figuri cunoscute de membrii ai PD din Consiliul General al Capitalei.
Totodată, în Piață și-a făcut apariția și fiica cea mare a președintelui, Ioana Băsescu.
Manifestanții au ocupat treptele din apropierea monumentului ce marchează Kilometrul 0 din Piața Universității și au scandat lozinci pro Băsescu și împotriva premierului Tăriceanu, a liderul conservator Dan Voiculescu, a liderului social-democrat, Mircea Geoană, dar și a Parlamentului în ansamblul său.
Pe trotuar, în fața lor, o mulțime de jurnaliști așteaptă în Piață anunțata sosire a lui Traian Băsescu. În zona din fața Teatrului Național, trotuarul era aproape blocat. Totuși, trecătorii nu aderă la mica manifestație, majoritatea aruncând cuvinte pro sau contra lui Băsescu, unii chiar în limbaj de peluză. Alții, trec printre jurnaliștii aflați pe trotuar și comentează suspendarea președintelui, majoritatea cu referiri la diferența dintre problemele clasei politice și cele ale românului de rând.
Președintele Traian Băsescu va fi prezent, joi, la ora 18.00, în Piața Universității, au declarat, pentru MEDIAFAX, surse oficiale.
Parlamentul a decis, joi, suspendarea președintelui Traian Băsescu, cu 322 de voturi "pentru".
sursa MEDIAFAX
Mutzunache
Huoooo - le-as da foc si la parlamentari si la deputati si la ministri in frunte cu Basescu, sa arda ca sobolanii ca nu fac nimic pentru tara asta....
donraulo
București, 19 apr /Rompres/ - Fiica cea mare a președintelui suspendat al României, Ioana Băsescu, s-a alăturat joi mulțimii de simpatizanți ai lui Traian Băsescu, aflată în fața Teatrului Național.
'Nu cred că decizia de suspendare este corectă', a declarat Ioana Băsescu.
Pe de altă parte, simpatizanții lui Traian Băsescu și-au manifestat dorința pentru 'o nouă revoluție'.
'Veniți cu noi, ca pe 22!' și 'Noi de aicea nu plecăm, nu plecăm acasă, până nu vom câștiga libertatea noastră!', au scandat simpatizanții lui Traian Băsescu.
Sunt lozinci precum 'Băsescu nu uita, țara e de partea ta!', 'Nu restaurație, vrem lustrație!', 'Jos oligarhia!', 'Păcat de sângele vărsat!', 'Jos cu huliganii din Parlament!'.
Manifestanții au cântat imnul de stat 'Deșteaptă-te române!', atmosfera devenind incendiară când a luat cuvântul un fost revoluționar, Dumitru Dincă. 'Băsescu e primul om ce a spus că oligarhia financiară nu trebuie să se amestece în politică', a spus Dumitru Dincă.
El a afirmat că Traian Băsescu a fost primul om ce a avut curaj să vorbească despre Legea lustrației.
Simpatizanții președintelui au huiduit o persoană care s-a arătat împotriva lui Băsescu.

sursa rompres


deocamdata ma opresc aici cu informatiile pentru a nu fi acuzat de partizanat.
nu am postat link-urile catre respectivele stiri, deoarece, acestea le-am luat de pe un flux intern
Jack Daniel's
Eu as iesi in piata Universitatii dar nu am la mine in oras , asa ca mai bine ma duc la McDonalds ! smile.gif
lucian_v
Foarte bine faci, eu o sa ies la plaja sa ma relaxez putin...
p.s. sunt pe coasta de azur biggrin.gif
nasty
QUOTE(danutz_r @ 19 Apr 2007, 14:21)
votkaroiu alcoholic.gif  alcoholic.gif  in ambele cazuri
gun3.gif
*



prima lege a lu' Vaca = liber la cazanele de tuica
BOG
Cum nu a fost data nicio autorizatie pentru vreo manifestatie....cine vrea sa dezabata subiectul cu participarea la o astfel de actiune o face prin intermediul mesageriei private. Cine vrea sa povestesca despre Baselu' are topic special la cafeanea......Aici se inchide....

PS: Si..uncle.....imi esti simpatic dar tare ti-as dat macar un 20% warn.....
BOG
Ete ca s-a dat aprobarea de miting.....in cazul asta.....have fun!

Documentul.....

In urma unei instiintari cu privire la organizarea unei manifestatii publice in Piata Universitatii in data de 19 aprilie 2007, Prefectul Capitalei a convocat factorii de raspundere, in vederea asigurarii masurilor de desfasurare in conditii de legalitate si siguranta a tuturor manifestarilor.



Avand in vedere faptul ca la ora solicitata in zona este o circulatie auto si pietonala deosebita, ne exprimam convingerea ca organizatorii vor intreprinde toate demersurile pentru a nu pune in pericol circulatia si ordinea publica in zona.



La intalnirea convocata de Prefectul Capitalei, Mioara Mantale au participat subprefectii Capitalei, Secretarul General al Primariei Municipiului Bucuresti, Tudor Toma, chestor Marian Tutilescu, Director General al Direcției Generale de Poliție a Municipiului București si generalul Pop Gavrila, directorul general al Directiei Generale de Jandarmi a Municipiului Bucuresti.

uncle
si zii asa BOG sunt in legalitate acum?! biggrin.gif
BOG
Dupa cum vezi...altfel, sa inteleg ca de abia astepti sa manifesti "pasnic" la kilometru zero al democratiei?
CGB
la armeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. sa curga sangeleeeeeeeeeeeeeeeeee. jos coruptia si sistemu' ticalosit. huoooooooooooo.

asa.....acu' imi ziceti si mie unde fac revizia aia de 4 ani mai ieftin?
uncle
nici nu ma duc, heroane smile.gif ... am deschis topicul strict in ideea de informare, regret neintelegerile ulterioare legate de titlu blush.gif
BOG
Oki...nu-i bai uncle ( ai vazut pe pielea ta putina manipulare)....sa speram ca apele vor fi linistite la demonstratia din Piata Universitatii....deja l-au fugarit pe liderul PIN Cosmin Gusa...plus alte mici incidente....
A l e x
QUOTE(lucian_vlaicu @ 19 Apr 2007, 16:18)
Foarte bine faci, eu o sa ies la plaja sa ma relaxez putin...
p.s. sunt pe coasta de azur  biggrin.gif
*



iextraordinar rolleyes.gif

Eu inca nu stiu, sa ma duc, sa nu ma duc...
padre
V-ati convins ce fel de om e Base?
Mie mi se pare ca ori a fost beat, ori nu mai are deloc simtul ratiunii.... "Intalnirea" din P-ta Universitatii a fost un circ ieftin iar plimbarea pe jos, cu intersectia blocata, si apoi cum a facut cu mana de la greamul Mercedesului... Doamne, vino Doamne sa vezi ce-a mai ramas din... noi.
danutz_r
hai care ati fost...impresii ohmy.gif ohmy.gif ph34r.gif
A l e x
Am fost eu rapid pe acolo, n-am stat decat 10 minute... Era unu cu o cutie in cap cu 2 gauri (ca sa vada) si scria pe ea "Nu fiti orbi" "Eu tin cu Basescu".. smile.gif

Mai era unul care avea un afis "Jos Gaozarii" si tipa pe acolo.. Multi cred ca s-au dus de show acolo, sa tipe si sa se vada la tv, din cei tineri care faceau caterinca pe acolo nu stiu cati chiar credeau ce spuneau...
vick20
am fost, l-am sustinut pe TB urland impotriva hotilor , dar am ramas umpic neplacut surprins ca nu au venit cati ma asteptam in Piata Universitatii....

cat despre faptul ca nu s-a iesit si pentru taxa de inmatriculare....pai daca pentru o chestiune nationala nu s-a iesit in strada cu miile, pentru o treaba care ne afecteaza pe cativa care vrem masini second si pe samsari nici atat.....indiferenta e la rang de regina la noi in tara asta de cenzurat!


indiferenti sunteti, va meritati soarta!!!...valabil pentru cei care stati si chibitati , iar cand e momentul sa faceti ceva (chiar si sa protestati daca altceva nu puteti) stati si o frecati in fata computerului sau a tv-ului.....

padre
Ai uitat un amanunt foarte important. Unii dintre noi considera suspendarea lui Basescu ca fiind corecta. Sau, cum consider eu, un rau necesar.
Deci, pentru ce sa fi mers eu in Piata Universitatii? Sa vad cum un om care detine cea mai inalta pozitie in stat face circ ieftin, discurs electoral catarat pe boxe, turul strangerii de maini aprox. 10 minute, in total dispret fata de faptul ca Bucurestiul era blocat din pdv al traficului la acea ora? mad.gif
Sa-l vad pe Stolo cum flutura steagul langa Base? Apropo, am incercat sa vad daca i-au dat lacrimile lui Base aflandu-se din nou langa Stolo, ce zici, a plans un pic? Poate din piata s-a vazut mai bine!

CGB
bey...da' cica aia a fost o adunare spontana. atunci de unde dreq au gasit boxe, microfon...o fi venit vreun "spontan" d-asta cu ele-n carca de-acas'?

cica base:"va prezint un preten bun". si hop unu langa el pa boxa. am zis c-a venit moartea sa-l ia pa base. da' era stolojan-mumia fratilor. a floncait oleaca un drapel (se vedea pa moaca lui ce penibil se simtea cu steagu-n mana) si gata. tare mitingu' ala spontan.
mai tare cum fugea gusa saracu' radmasa.gif . mi-e ca-i redecorau aia mufarina daca-l prindeau. oricum penibil spectacol.

in rest ce sa zic....la mai mare, ca ne mai distram si noi smile.gif
vick20
la mai mare....suntem condusi de mafie iar voi (unii) sunteti fericiti cum traiti si cum sunteti "condusi"....LA MAI MARE romani!


pnl....care nu suporta/nu avea cum sa se inteleaga cu psd, acum sunt frati....prm care ura ungurii acum e cu udmr......

OAMENI DRAGI....CASCATI OCHIIIIII!!!!!....


VA MULTUMESC PENTRU ATENTIA ACORDATA SI IMI CER SCUZE CA INCERC SA VA DESCHID OCHII (si pentru caps-lock)


nu pot sa cred ca eu care am 22 de ani, vad aceste lucruri iar voi ori nu le vedeti, ori sunteti inconstienti, ori indiferenti.....nu stiu cum puteti....


nu sunt PD-ist...nicicum!!!!....nu tin cu nimeni din politica romaneasca!!!...DAR.....dintre toti "raii" de acolo, incerc sa-l aleg p-ala mai mic....ce era nastase ignorant fata de populatie, dar ce e tariceanu....


in fine.....problema e ffffoarte grava.....e si mai grava indiferenta oamenilor....


sincer....sunt trist de ceea ce vad in jurul meu sad.gif
lucian_v
QUOTE(vick20 @ 20 Apr 2007, 21:47)
dintre toti "raii" de acolo, incerc sa-l aleg p-ala mai mic....
*


Si dupa parerea ta care ar fi cel mai mic?
vick20
Traian Basescu....dar.....te legi de o chestie....la celelalte nu ai un raspuns?
A l e x
cristib : Lumea s-a adunat cu cateva ore bune inainte de a veni Basescu, stiau toti, inclusiv televiziunile, ca vine presedintele, doar l-au tot asteptat, era normal sa se puna boxe si un microfon, nu crezi ?

Nici eu nu cred ca a fost spontaneitatea in persoana acolo, dar explicatia cu boxele e absurda...
CGB
n-am incercat sa iecsplic nik man. doar m-a amuzat idea de "miting spontan". sa se adune unde si cum vor, din partea mea. stiu ca unii chiar cred in spontaneitatea acelei adunari, dar nu sinem toti asa creduli.

marele meu of, a fost ca n-a iesit cu bataie. era mijto oleaca de ciomageala. un pic acolo...sa fie... smile.gif
vick20
QUOTE(vick20 @ 20 Apr 2007, 23:17)
Traian Basescu....dar.....te legi de o chestie....la celelalte nu ai un raspuns?
*





@lucian_vlaicu....am asteptat un raspuns....dar care nu a mai venit......si tacerea e un raspuns....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.