Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Renault Clio I - diverse
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
gabip
peste tot se discuta despre modelel mai noi de clio. m-am gandit sa facem un topic special pentru "batranelele" nostre. al meu, de ex, este din 1993 si, recunosc, nu sunt tocmai cunoscator. de exemplu, m-am gandit ca ar fi frumos sa ne impartasim exporienta in ceea ce priveste locurile de unde ne procuram piesele. si ar mai fi... acu' doar am lansat propunerea acestui topic.
Dino
Subscriu cu placere la acest topic. Lansez si o intrebare cu acazia asta : cum se regleaza inaltimea puntii spate la Clio 1.
Legat de piese sunt acum o gramada de importatori care-ti aduc ce vrei tu, ramane sa afli inainte care sunt mai seriosi.
bubur
in bucuresti ce mi-ai recomanda in materie de magazine de piese si de mecanici nu neaparat reno?
Dino
Imi pare rau, nu stiu magazinele din Bucuresti eu fiind din Mures.
Insa eu cumpar de la Autocomplet care stiu ca au filiala si in Bucuresti. Iau de 2 ani piese de la ei si am fost intotdeauna multumit.
cmandrei
Autocomplet de la Mures (sunt cei de la moca ?) nu e tot una cu AutoTotal din Bucuresti ? parca asa ceva este smile.gif
Dino
Da, sunt cei de la Moca dar mai au vreo 3 magazine in oras.
Da, oarecum sunt aceasi grup. Eu stiu ca Auto Total Bucuresti nu vinde la pers fizice, doar la distribuitori.

Am rezolvat problema cu puntea din spate, Am insemnat tot, am incalzit bine piesa in care se unesc cele doua bare de torsiune, apoi am improvizat o presa dintr-o tubulara de 32 si... gata. Asta daca cineva mai incearca.
cmandrei
Au si magazin pentru persoanele fizice in Bucuresti cei de la AutoTotal ... am zis de cei de la moca ... deoarece atunci cand am comandat de acolo mi-au spus ca trebuie sa vina de la Bucuresti ... si cand le-am spus lasa ca le iau eu de acolo ca am drum mi-au spus de unde ... Magazin AutoTotal tongue.gif ... anyway astia si Xedex in Mures cam fac regulile. Bafta,

@bubur

AutoTotal - 316.41.29 (magazin)

user posted image

Calea Plevnei colt cu Mircea Vulcanescu
bubur
stie cineva un mecanic bun in bucuresti?! eu, la bubur(uza) mea ar trebui sa-i schimb bucsaraia si, ma gandesc, la un service autorizat reno m-ar cam usca de banuti!...
gabip
sgtie cineva ce piese de la solentza se potrivesc la clio 1? ma gandesc la bucse si alte chestii mecanice
gabip
mai am o intrebare... pedala de la ambreiaj este foarte tare. este vreun arc care poate fi inlocuit sau ceva care sa inmoaie aceasta pedala? ca la traficul din buc imi amorteste frecvent piciorul stang... blush.gif
RAPel
Salut.
asa e si la mine cu ambreiajul, se pare ca e ceva frecvent.
Respect!
c@meleon
Imi spuneti si mie clio din 91 1,9 D ce norma euro are?
cmandrei
Ne spui si noua ce scrie in talon la pozitia 10 ultimele 2 pozitii ?
c@meleon
Nu stiu ca nu are inca talonul, este pe numere provizorii.
Ma gandesc cat o sa ma coste sa-l inmatriculez.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.