Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Credit ipotecar pentru proiect imobiliar nou
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Zona Financiara
guliver
Bancile pot acorda credit imobiliar pentru un apartament intr-un bloc nou care va fi gata in iunie 2008 dar care trebuie platit incepand de anul asta?
lucian_v
din cate stiu eu da, despre ce proiect este vorba? daca nu te deranjeaza sa imi spui... smile.gif
guliver
Proiectul de locuinte noi din Titan. Adama parca se cheama. Au un birou de informatii vis a vis de Billa Titan ; un apt. de 2 camere ajunge 76.000 eur. Dar e nou.
mauru007
2 camere ca doua camere dar ce suprafata?
vali79m
Te referi la Swiss Cottage?
guliver
Suprafata e de 58 mp.
RobinHood
daca te referi la swiss cottage, te-as sfatui sa te duci mai intai sa vezi locatia.., apoi sa te intrebi daca merita si abia dupa aia sa te gandesti cum faci rost de bani.
Parerea mea e ca Zabrauti e Beverly Hills pe langa asta... dar cine stie poate e doar parerea mea smile.gif
mauru007
Sa inteleg ca e urat pe acolo? eu unul nu sunt de acord sa dau banii inainte pina nu vad cu ochii mei pe ce ii dau.
CGB
76.000 euro ptr 58 mp???? 58 cu totul? cu baie, bucatarie, sufragerie si dormitor. daca e asa atunci e extrem de mic.
cunosc si zona. si nu merita banii deloc.
guliver
QUOTE(RobinHood @ 4 Apr 2007, 09:42)
daca te referi la swiss cottage, te-as sfatui sa te duci mai intai sa vezi locatia.., apoi sa te intrebi daca merita si abia dupa aia sa te gandesti cum faci rost de bani.
Parerea mea e ca Zabrauti e Beverly Hills pe langa asta... dar cine stie poate e doar parerea mea smile.gif
*


Stimabile, inseamna ca tu locuiesti undeva in buricul targului daca ti se pare ca titanul e mai rau ca Ferentariul. Ti-am zis locatia este pe Theodor Pallady ( zona metrou Nicolae Grigorescu). Este super ok.
vali79m
Aleea Mizil mai exact, si dupa parerea mea...cred ca de la geam se va vedea perfect lanul cu porumb.
Scuze de offtopic, dar am fost acolo sa vad despre ce este vorba si m-am cam certat cu reprezentantii de vanzari cand am vazut ce preturi au si intr-o zona limitrofa....iar pana la statia de metrou Nicolae Grigorescu, sunt cu aproximatie 2 Km.
guliver
Blocul pentru care m-am interesat eu ESTE PE THEODOR PALLADY.O fi altul si pe Mizil cum zici tu.
Phileas
probabil te referi la proiectul Edenia, Adama este numele dezvoltatorului de ce nu ai fost si tu mai specific ?

vad ca proiectul este dezvoltat cu finantare de la BancPost deci cu siguranta BP o sa fie mai mult decat interesati sa iti dea si tie credit ca sa isi recupereze investitia.

ai idee cumva, garsoniere mai se gaseau si daca da, la ce pret ?
oricum esti lamurit ca pretul asta este fara tva, mai trebuie sa inmultesti cu 1,19 asta daca nu cumva iei pe firma.
RobinHood
nu my friend, eu locuiesc tot in titan si chiar in place, nu as pleca din cartierul asta... dar, acum sincer, guliver, tu chiar ti-ai lua un apartament intr-un bloc nou la care vei avea access la b-dul THEODOR PALLADY pe o "strada" cat un trotuar si inconjurat din TOATE partile de camine triste de nefamilisti?.
Precizez inca o data ca eu vorbesc de SWISS COTTAGE.
Ar fi bine sa ne spui totusi numele proiectului. Eu am dedus doar nestiind de alt proiect Adama in zona Pallady.

p.s. Edenia e in alta parte (adica e in .. titan)
guliver
Da RobinHood, ai dreptate, eu doar studiam piata si am cerut parerea voastra. Dar intre timp m-am razgandit si nu mai sunt incantat de acest proiect. Nu se merita.
ovidiusoft
Ah, pentru absolut toata lumea care vrea sa-si cumpere apartamente in noile proiecte, cascatii bine ochii la contract inainte de a semna, in special daca nu s-a ridicat inca nimic. S-ar putea sa aveti surpriza ca 1m sa aiba de fapt 80 cm, totul legal conform contractului. Si o sa constatati asta cand deja ati luat creditul si e prea tarziu...

Cel mai bine este sa asteptati macar pana e ridicat proiectul la rosu si apoi cu manutele alea doua luati o ruleta, masurati si stiti exact ce cumparati.

As avea eu ceva de comentat si despre finisaje, dar cum nu am vazut eu cu ochii mei nu mai zic.

Si uite de-asta eu vreau casa pe pamant, construita personal de je smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.