Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Plafoniera din fata
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane
victorb
De vreo 3 zile plafoniera de la masina mea a inceput sa clipeasca (sa se aprinda pt foarte scurt timp) in momentul in care masina se zguduie cu o frecventa mai mare. De exemplu - cand trec peste denivelari cu mai mult de 20km/h sau cand sunt intr-o treapta de viteza mai mare, dar cu turatie mica, etc...

Face chestia asta doar cand plafoniera este pusa in modul auto. Daca pun switch-ul pe "off" nu se mai aprinde.


A mai patit cineva chestia asta? Cam ce contact s-ar putea sa se fi busit?


FireChief
s-ar putea sa spun o prostie....dar cred ca ,un contact de la vreo usa...
VladL
Daca ar fi de la contact usi ar trebui sa faca si cea din spate. Daca cea din spate o tii pe off atunci intaresc cea spus FireChief, mai ales ca ai spus ca iti face cand e in modul auto. Verifica contacte portirere, porbagaj si nu stiu daca si la motor are (Matiz are). Daca ai alarma sigur verifica si contactul de la capota motor.
Daca e tot pe auto mai bine verifici plafoniera.
victorb
am verificat mai in detaliu azi si am impresia ca e senzorul de la capota motor.
Eu nu stiam ca daca deschid capota cu contactul pus se aprind luminile in interior...

Oricum, am cam lamurit problema. Acum trebuie sa o rezolv sad.gif

Multumesc pentru sugestii
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.