Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bran-Rasnov sau Curtea de Arges-Vidraru
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
ady85btz
Salutare.In week-endul asta m-am hotarat sa fac o mica excursie si am de ales intre: Bran-Rasnov sau Curtea de Arges-Vidraru.Initial am vrut sa plec la Ruse dar s-au schimbat planurile tongue.gif. As dori sa stiu si eu cum se circula pe Bucuresti-Pitesti si DN1(n-am mai fost de 2 ani biggrin.gif ).Vreau sa plec sambata dimineata la 6:30 si sa ma intorc duminica pe la 8. p.s: bran-rasnov are un plus de la mine tongue.gif
rotuning
Pe DN1 duminica seara e horror. Pe Buc - Pitesti mai merge. Eu de obicei ma intorc duminica (pe A1) pe la 17 si prin aglomeratie numai in Militari. Oricum, sambata la 6.30 pe A1 vei fi tu si cu ciorile.
ady85btz
dar sambata seara pe la 19-20...cum se prezinta DN1 ?
rotuning
in mod cert mult mai bine. Dar la varianta DN1A te-ai gandit?
ady85btz
care e aia? emotionat.gif ...n-am fost niciodata pe acolo smile.gif .eventual spune-mi pe unde s-o iau din bucuresti ca sa ajung la destinatie...mersi
rotuning
Buc-Targoviste-Campulung-Rucar
AlexC
Mergi la ce ora vrei tu pe Bucuresti - Ploiesti - Valenii de Munte - Brasov - Rasnov - Bran si inapoi. Daca ploua atunci du-te la Curtea de Arges - Vidraru: drumul e mai liber si peisajul e mai "nealterat" de pseudo-civilizatia damboviteana.
R19/16v
Eu am fost weekendul trecut, cand a fost frumos afara, si acolo sus era destul de frig. Nu cred ca weekendul asta e cel mai indicat sa faci deplasarea asta.

Drumul nu e ca bucuresti-ploiesti, dar eu nu sunt mofturos la lucrurile astea si m-am simtit bine.
gibonu
Daca pleci din Predeal duminica seara pe la ora 19.00, pe la ora 21.00-21.30 esti in Bucuresti, fara probleme, nu mai este aglomeratie.
Majoritatea pleaca de la Predeal duminca pe la ora 15.00-16.00 ca sa fie cat mai devreme in Buc, probabil sa se spele pe cap.
Personal eu as alege sa merg la Vidraru.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.