Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Reglaj frana spate Renault 11
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 9, 11
gege82
Salut

Am urmatoarea problema : pe roata stanga spate, imi lipseste elementul de autoreglare (din poza), si chestia este ca, dupa ce mi-a reglat frana mecanicul, mi se deregleaza foarte repede, si nu mai imi tine frana cum ar trebui. Are cineva idee de unde as putea face rost de elementul asta? de tablita aia?
cmandrei
Cred ca de la un dezmembrari ceva sau facuta de cineva la strung sau la ce se face.
gege82
Ok. Am incercat pe la dezmembrari, in Ploiesti, dar nu am gasit nimic, din pacate...O sa incerc sa gasesc pe cineva care sa imi poata face piesa asta...Mersi
cmandrei
Am spus de aceste variante ca sa nu trebuiasca sa iei piesa de noua, desi ar trebui sa intrebi sa vezi cam cat ar fi noi, nu cred sa fie foarte scumpe. Bafta si daca poti sa ne spui si noua ce si cum ai rezolvat.
gege82
Am mers la mai multe magazine de piese auto din Ploiesti, si am gasit intreg sistemul de reglare (tija dintre saboti + arc + ...) la un singur magazin, si m-ar costa 325 RON, pentru ca sunt originale Renault. O sa mai incerc cateva telefoane prin Bucuresti...La banii astia, fac o scoala de maistri si imi fac piesa singur smile.gif
cmandrei
Huh e cam mult da. Incearca si aici Rune piese auto: 220.20.75, 221.71.16, Al Padrino "st. cel mare"-> 210 24 90 - 0720 29 77 44, AutoTotal -> 316.41.29 din Bucuresti ... cine stie poate ai noroc de un pret mult mai bun.
gege82
Hmm...am incercat...dar nu am gasit la niciunul...O sa merg la un strungar sa imi faca piesa, in cele din urma...Mersi oricum pentru informatii
cmandrei
Imi pare rau sad.gif ... bafta multa.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.