Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: DEX pentru PocketPC
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment > PDA / GPS
alex
Prin decembrie am luat baza de date a site-ului http://www.dexonline.ro si am adaptat-o pentru "rularea" ei pe PocketPC.
M-am gandit ca e o chestie utila multora dintre noi. Cine vrea sa isi instaleze DEX-ul pe PocketPC gaseste toate detaliile necesare la http://pocketdex.aamedia.ro
St
BUna treaba. Felicitari!
drati71
Excelent Alex. Abia astept sa vad cum merge. Cred ca-mi va fi de mare folos.
testerics
Super , alex, chiar util! aplauze.gif
driverx
Da' ceva dictionar roman-englez stiti?
hms
Ai PM.
bogdan1978buc
Felicitari totale smile.gif
b76bgaarh
merge marfa.....
folosit si io......
crn
La mine nu merge, Invalid PocketPC application. Nu merge pe Windows Mobile classic v6.
crn
Am rezolvat. Nu am stiut cum sa instalez rulind programul de pe PPC in loc sa instalez de pe calculator cu ActiveSync. E foarte interesant doctionarul.
Un dictionar roman englez sau francez roman ar fi foarte util in calatorii.
Serje
Super faina treaba cu DEX-ul, felicitari alex!
Dar pe mine ma poate ajuta cineva cu un dictionar roman-englez?
PSC
Foarte bună treabă. Felicitări! Deși n-am încă un Pocket PC (prin mai sau iunie voi avea), am descărcat dicționarul, ca să fiu sigur. Mulțumesc! salut.gif
elro
ma bag si eu in seama,cred ca am nimerit unde sa postez icon_mrgreen.gif ....cine stie/cunoaste sau are aplicatii pt PPC care foloseste windows mobile 5/2005,ma intereseaza un player (deocamdata) sa vad si eu fisierele avi...etc

ms cheers.gif
PSC
QUOTE(rcosmin @ 13 May 2008, 20:40)
ma bag si eu in seama,cred ca am nimerit unde sa postez icon_mrgreen.gif ....cine stie/cunoaste sau are aplicatii pt PPC care foloseste windows mobile 5/2005,ma intereseaza un player (deocamdata) sa vad si eu fisierele avi...etc

ms  cheers.gif
*


TCPMP am înțeles că e cel mai bun.
De azi am și eu Asus A696, însă mă apuc mâine de butonat și studiat, acum mă doare capul groaznic. Datorită acestui fapt, ai un PM.
adipo
Daca ma poate ajuta si pe mine cineva cu dictionare englez/roman, francez/roman, italian/roman, german/roman va raman recunoscator!
EdyB
Salut,

Linkul nu mai e bun...se mai gaseste aplicatia pe undeva sau e mort thread-ul?
alex
Mie imi functioneaza http://pocketdex.aamedia.ro/
EdyB
Mah, eu l-am incercat in 3 browsere diferite si acelasi lucru..."Page Load Error" sad.gif
logan1.5dci
Si la mine e mort. sad.gif
Problema de incarcare, ce sa fac?
Am sa incerc mai tarziu cu Knoppix.
alex
Da, a fost o mica problema cu DNS-ul. Acum ar trebui sa mearga.
logan1.5dci
Acum merge , multumesc.
adipo
Foarte buna aplicatia si bazele de date!
Pentru a putea fi instalata trebuie rulat MDictPPC.Setup.exe din PC in timp ce PDA-ul este conectat prin ActivSync! Apoi se incarca pe card sau pe PDA si dictionarele pe care le ruleaza aplicatia (conform instructiunilor de pe site).

Acum sap pe net dupa ceva dictionare, insa n-am dat inca de nimic si mi-ar trebui urgent unul roman-german/german-roman precum si roman-italian/italian-roman ca roman-ungar/ungar-roman nu prea cred sa gesesc la cineva. Daca are cineva orice tip de dictionar pentru PDa cu WM6 il rog sa dea un semn de viata!
kaspersky
hmm, mometan octopus(sy) a luat o pauza, are cineva un mdict?
furceag
Excelent... multumesc!
DDN
Alex,

EXCELENTA treaba cu dex-ul ! Multumiri si felicitari ! (ma bucur ca se mai gaseste cineva care se mai gandeste si la cultura generala...)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.