Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: prelungirea numerelor rosii
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Legislatie
vick20
stiti cumva ce posibilitate am de a prelungi valabilitatea numerelor rosii la o masina adusa din germania , la care inca nu vreau sa platesc taxa de prima inmatriculare?....se poate face "ceva" sa mai circul si dupa 28 februarie cand imi expira numerele pe care le am acum pe masina?


va multumesc!
Retype
nu cred, scrie pe autorizatie ca nu se prelungeste sub nici o circumstanta
vick20
e posibil sa mai existe totusi o portita de scapare si sa prelungesc cu inca 2 luni
diesel
cu cerere la politie se pot prelungi. Asa fac bisnitarii care tin masinile radiate cu nr. rosii. Daca nu vand masina intr-o luna mai prelungesc termenul. Nu cred ca e prea legala aceasta prelungire.
vick20
merci Diesel....am mai aflat ca as putea prelungi timp de 3 luni...din luna in luna....spunandu-le alora de la politie ca-mi trebuiesc pentru a face autentificarea r.a.r.....deci pentru a circula cu masina pana la r.a.r smile.gif .....sper sa reusesc sa fac treaba asta....ca daca nu, va trebui sa stau cu masina in parcare pana se vor hotari cretinii de la conducere sa scoata sau macar sa micsoreze taxa de inmatriculare blink.gif
lucian_v
Sa inteleg si eu, tu ti-ai adus masina de afara fara sa ai bani de taxa? sau in ideea ca or sa o scoata ????
vick20
chiar daca am bani de taxa, astept.....astept poate o mai micsoreaza/poate o scot (ceea ce deja nu mai cred,....dar....)........doar nu le dau asa usor 1700 euro pe degeaba.....pe langa banii astia as putea sa-i las sa se si kk pe mine, nu?


fuck you romania!!!
lucian_v
Ai reusit sa le prelungesti? smile.gif
vick20
nu...dar oricum ma las pagubas sad.gif fiindca am inteles de la un gabor ca trebuie sa ma duc in audienta la comandant (sefu gaborilor...sau ceva de genu) si daca e imi prelungeste cu doar 10 zile:(((...deci....nu stiu ce voi face....ca nu-mi cade deloc bine sa dau 1700 euro pe taxa de inmatriculare (bani pierduti degeaba X( )
Flavian
Sunt curios daca reuseste cineva sa primeasca randul 2 de numere rosii, fara sa plateasca taxa "speciala" de prima inmatriculare.
fl7
oricum nu te risca sa mergi cu numerele expirate ca este infractiune .se face dosar penal.
NoDacia
eu acum vreo 2 ani am stat cam 3 luni jumate pe numere rosii.... in fiecare luna aveam alte numere rosii.... pur si simplu.. nici acum nu stiu de ce nu am facut inmatricularea definitiva biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.