Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] pleoape si eleroane pt Logan
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Dacianu
Vand seturi pleoape si eleroane pt Dacia Logan, fabricate de Pilot Pitesti si le puteti vedea si pe www.pilotauto.ro. La mine sunt mai ieftine ca mi-au ramas dintr-o combinatie.
Sunt din fibra de sticla de calitate, atent finisate si f important: sunt date cu primer (faceti o economie destul de substantiala...plastofixul se vinde cu 30-50 ron cutia). Nu mai trebuie decat sa le vopsiti si sa le lipiti. Uitati-va si la poze ca sa va faceti o idee despre cum arata pe masina. Am vazut ca pleoape ca ale mele si-au pus l@o si juristul2000.uitati-va si la pozele lor.
Tel 0724530396, 0788048767, ID mess elvislorin
[attachmentid=45098][attachmentid=45099][attachmentid=45101][attachmentid=45103]

[attachmentid=45104][attachmentid=45105][attachmentid=45106][attachmentid=45108]

[attachmentid=45109]

120 ron eleronul
20 ron pleoapele
Steve From Oradea
O pereche de pleoape cum ajung pana la Oradea? Adica un pret pentru transport te rog.Tu de unde esti?
Dacianu
Eu sunt din Severin. Pleoapele sunt 20 ron iar transportul cam 5 ron. Le trimit prin Posta Romana cu plata ramburs si ajung cam in 2 zile.
Dacianu
Nu mai am pleoape. Au ramas doar cateva eleroane.
Sper sa nu fie interpretat ca up. rolleyes.gif
cookie
Primit pachetul in stare OK. Merci frumos
Dacianu
up we go!!! mai am doar eleroane!!!heftin frate...doar 120 ron bucata biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Dacianu
up bre! eleroane....care mai pofteste care mai doreste. 120 ron bucata
l@u
Cum se prind eleroanele??? Sunt goale inauntru???
Dacianu
pt l@u: eleroanele sunt pline inauntru...prinderea se poate face si prin gaurire dar si prin lipire cu silicon...depinde ce varianta preferi...mie mi s-a recomandat lipire cu silicon...

Pt lipire ar trebui sa aveti silicon (recomandat ar fi un silicon special pt asa ceva, un fel de mastic), poxipol, 2 menghine mici de trusa de traforaj (pt fixarea eleronului in timpul lipirii).

1. se vopseste eleronul mai putin parte interioara (cea care face contact cu portbagajul)
2. se traseaza conturul eleronului pe portbagaj inainte de a se lipi (de preferat ar fi sa folositi ceva care sa nu zgaraie vopseaua...ca e pacat)
3. se slefuieste un pic vopseaua pe portbagaj in locul unde se aplica eleronul...pt o mai buna aderenta
4. se aplica silicon pe interiorul eleronului (exista un canal pe care trebuie aplicat) dar si cateva picaturi de poxipol. Recomand si poxipol pt ca se intareste in cca 10 min pe cand siliconul se intareste complet in 24 h. Sa nu ma intelegeti gresit si sa lipiti numai cu poxipol. Poxipolul are rolul de a fixa eleronul pana isi face efectul siliconul...il recomand in cazul in care nu puteti sa faceti rost de 2 menghine mici de traforaj....
Masina nu trebuie miscata 3-4 ore dupa lipire si in primele 24 ore recomand a se evita gropile si alte obstacole sau bruscari pentru a se realiza o lipire cat mai durabila

Pt prindere prin gaurire nu va pot spune pt ca nu ma pricep...dar exista tinichigii care va pot ajuta.
G.R
Fara pleoape nu-mi trebuie! Daca ai si pleoape ai o comanda.
l@u
@ Dacianu Multumesc!!!Azi ma duc sa mai vad niste oferte si daca a ta este mai buna o sa ai o comanda pe PM.
Dacianu
Mai am doar 4 eleroane....PRET NOU 110 RON BUCATA
Dacianu
Doar 3 eleroane la 110 Ron bucata+taxe postale....IEFTIN SI BUN...lichidare de stoc
Dacianu
mai am doar 2 eleroane
uskt2005
Ai idee eleronul se potriveste si pe un portbagaj de cielo?
Dacianu
@uskt2005: e posibil ca eleronul sa aiba aceeasi lungime ca si portbagajul tau insa eleronul meu are o anumita curbura iar la portbagajul de cielo nu stiu daca e aceeasi...daca vad un cielo prin parcare o sa pun eleronul pe el sa vad cum sta
Dacianu
mai am doar 1 eleron
XMihai
Ai incercat? la cielo merge? ca vrea si un amic de al meu asa ceva pt cielo.
Dacianu
nu am apucat sa incerc pe cielo....hai ca mai am doar 1 eleron
Dacianu
ultimul eleron....110 ron + 10 ron taxe postale...
Dacianu
ultimul eleron...nu il vrea nimeni?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.