Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Adaptare suspensii mai sportive? r9/r11
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 9, 11
renaultica
Salut, am cateva intrebari: se poate monta pe un R9/11 puntea spate de R super 5, pt obtinerea unui comportament mai bun pe curbe???? Pentru fata care ar putea fi solutia? difera cu ceva suspenisa spate de la R5 GTT fata de cea de serie??? Din documentatie am aflat ca din 86 pe R11 turbo(105 cp si 115cp), dupa 86 cica s-ar fi montat punte spate de R super 5..
sandurenault
pe ren 11 nu se potriveste nimic,fata si spate,directie, de pe alte ren.Poate cu mari modificari care nu-si au rostu,e complicat.Eu am facut mai multe masini de concurs(auto-cros)renault5,11, si nu am potrivit nimic de la una la alta.pe r11 am avut pe fata amortiz orig KONY care sunt sport,sau mi-am luat de la fabrica amortiz reglabil sport dacia nova de compet
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.