Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Unde depozitati elementele ?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Modus
spionu
Am o curiozitate: unde tineti stingatorul, triunghiul si trusa, portbagajul fiind mic? huh.gif
kadtam
True. In alta masini sunt locasuri speciale pentru fixarea acestora, noi n-avem. Inainte le tinem sub plasa de fixare, pe podeaua portbagajului, dar tot se clatinau. Acum pe tin intr-o sacosa, care desi ocupa sfert de portbagaj, macar nu se zrangane pe drum.
c_costel
eu am pus stingatorul si trusa intr-o punga si le-am bagat sub scaun iar triunghiul in portbagaj
sinmaxus
Trusa si stingatorul au incaput intr-o cutie de carton, iar triunghiul intra putin sub scaunul din spate in portbagaj.
DeSeNe
Eu am improvizat o cutie din carton, am compartimentat-o si am pus-o intrun colt in portbagaj. Pe mine ma deranja mai mult ca umblau in tot portbagajul mai ales cand luam viraje mai stranse. Nu e prea estetica si ocupa cam mult spatiu dar am rezolvat problema. [attachmentid=1627971894] In cutie am o sticla de ulei, doua cu antigel, lichid de parbriz, cric hidraulic, vesta reflectorizanta, o carpa, triunghiul reflectorizant prins pe o parte a cutiei si nelipsitul extinctor.
mars
Numai intreb, nu dau cu paru', ca n-am Modus. Nu e loc sub scaune? La Twingo am un suport special pentru stingator, sub scaunul pasagerului, iar trusa medicala e intr-un locas sub scaunul soferului. Numai triunghiul bantuie prin portbagaj.
DeSeNe
QUOTE(mars @ 2 Dec 2014, 22:37)
Numai intreb, nu dau cu paru', ca n-am Modus. Nu e loc sub scaune? La Twingo am un suport special pentru stingator, sub scaunul pasagerului, iar trusa medicala e intr-un locas sub scaunul soferului. Numai triunghiul bantuie prin portbagaj.
*


E ceva loc si nu prea, problema e ca nu ai cum sa fixezi elementele si ai ocazia sa te trezesti ca umbla in timpul mersului, iar pt pasageri nu cred ca ar fi o mare problema dar pentru sofer nu cred ca e comod sa te trezesti cu ceva pe sub pedale sa le blocheze. smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.