Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: La ce operator aveti numarul ?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment > GSM Zone
Pages: 1, 2, 3
cmandrei
Care cum ?
semit
si la rosii si la portccalii smile.gif
driverx
Verzi nimic ? tongue.gif

Poll-ul asta trebuia cu checkb-x-uri, nu cu radio butoane. Editati repede acuma cat e la inceput.
R19/16v
E ora 13 si io inca dorm aparent...am votat vdf din greseala smile.gif Nu stiu daca mi se poate modifica votul, dar daca se poate, sa se duca spre patratelul portocaliu wink.gif

gata, s-a reparat greseala biggrin.gif
C a t a l i n
Voda...
sorin
Abonament la Proximus(Be) si cartela la Vodafone.
AlexC
Numarul personal la Vodafone si cel de la servici la Orange.
paulp
Orange, Vodafone, Zapp smile.gif
claus
hihi.. vodafone, zapp, cosmote
A l e x
2x vodafone si zapp
Meghitzanul
si voi cum faceti?...plecati cu 2 sau 3 telefoane dupa voi?! platiti mai multe abonamente in paralel? wacko.gif
sau le-ati pus la socoteala si pe ale parintilor? smile.gif ....kidding wink.gif biggrin.gif


A l e x
Pai eu merg cu vodafone-ul dupa mine, ca asta e numarul meu principal, iar zapp-ul il car ocazional. Celalalt vodafone de obicei sta acasa, e doar un abonament facut ca sa primesc un telefon gratis, deci nu e prea important.

Nu as avea problema sa car 3 telefoane dupa mine acum, ca sunt bine imbracat si am buzunare. Vara e mai nasol, atunci rar sunt cu mai mult de un telefon la mine.
vijelie
Connex si Dialog, da' parca nu le mai zice asa...

QUOTE(Meghitzanul @ 15 Jan 2007, 14:25)
...plecati cu 2 sau 3 telefoane dupa voi?! platiti mai multe abonamente in paralel?...
*

Da, incredibil, nu ?
madhorsefuzzy
Si cum le pui in buzunare? In stanga Oranj si in dreapta Vodafone sau invers? tongue.gif

Si eu ma car cu doua: portocaliu si rosu. smile.gif
Numai ca am grija in ce buzunar pun cheile ca unul e mai nou (telefonul nu abonamentul). biggrin.gif
A l e x
Pai nu conteaza, ca oricum vodafone-ul stiu exact unde e ca e mare, pe cand zapp-ul e mititel si usurel smile.gif
vijelie
Io zic sa facem un topic: "Cum sa purtam telefoanele mobile!"
Ehe, ce vremuri erau alea prin '97 cand un Alcatel One Touch Easy era fro 450$... Iar combinatia telefon mobil + Cielo nou era devastatoare, mai ales pe la semafoare...
Meghitzanul
apropos de asta...eram in '98 cand am avut primul meu telefon...Nokia 8110 banana.....mi se parea cea mai marfaaa achizitie a mea tongue.gif smile.gif ...au trecut cateva luni pana au aflat amicii mei ca am tel mobil pt ca nu vroiam sa creada ca ma dau mare in fata lor... smile.gif
ce vremuri....
A l e x
Pai la cat au avansat telefoanele in anii 2000, iti dai seama ca orice telefon din trecut care la acel moment ni se parea varf de tehnologie, acum e o caramida penibila smile.gif

Imi aduc aminte cand aveam Nokia 5510 prin 2002, ce telefon super avansat mi se parea, dadusem si o gramada de bani pe el la acea vreme, si inca il mai am ca nu am apucat sa-l vand, acum pare o porcarie ieftina.

Sunt tare curios peste 5 ani daca ne vom uita la telefoanele de acum in acelasi fel..
Meghitzanul
cel mai frica imi va fi de intrebarea nevestei "unde esti?" iar eu voi avea 3G-ul la mine...
oricum....am de gand sa fiu printre ultimii care achizitioneaza asa ceva tongue.gif
A l e x
Pai e simplu, ti-l dezactivezi in telefon cand stii ca e de rau si te prefaci surprins ca nu merge cand va incerca sa te sune smile.gif
Meghitzanul
si marmota..??
am glumit oricum... biggrin.gif ph34r.gif
Charlton
Vodafone (scarbiciu), Orange (privat).
AIX
Portocaliu de la job, rosu in concedii. Mergeam pe portocaliu si in concedii insa indiferent de modalitatile de anuntare si nr. personelor anuntate, tot se mai gaseau multi care sa ma sune, ba unii chiar sa insiste sa-i ajut. Cred ca-mi place mai mult rosul ca suna mult mai putin icon_mrgreen.gif

btw, lumea ideala e lumea doar cu telefoane fixe - si astea dintr-alea cu disc. smile.gif
RainHawk
Voda eu si Zapp la scarbici. Nevasta e cu concurenta.
pastrama
Voda.
andu911
vodafone - cosmote
Fratzica
connex 5 numere wub.gif 3 abon si 2 cartele icon_mrgreen.gif
radioman
Oricum Vodafone si Orange impart in Romania un numar foarte apropiat de clienti, asa ca.... smile.gif vom astepta oferta RDS-RCS care au cerut astazi licenta de la autoritatea in materie , pentru 1 MILION de numere ptr telefonia mobila... wink.gif
cosmin_2300
1 abonament Vodafone eu , unul tata , iar mama cartela tongue.gif
Tudor
1 orange (si'atat ca m-am saturat mai de mult sa car dupa mine 2-3 telefoane).
sylvester
oringi smile.gif
j.d
Vodafon si Zapp.

QUOTE(A l e x @ 15 Jan 2007, 14:43)
Pai nu conteaza, ca oricum vodafone-ul stiu exact unde e ca e mare, pe cand zapp-ul e mititel si usurel smile.gif
*





La mine e exact invers...

romeo3108ro
vodafone+orange+cosmote+zapp
2 telefoane din care unul cu dual sim(abonament doar zapp) radmasa.gif
Duyu
vodafone tongue.gif
sqryn
just orange
CGB
vodafone (abonament) si cosmo (cartela).
dan22y
portocala
Meghitzanul
si eu tot un orange si atat...de la scarbici smile.gif
in timpul serviciului il folosesc eu iar in timpul liber fii-miu care acum are 10 luni ...e jucaria lui preferata 053.gif
marksman
Un orange si atat. Il am de... mult, de cand inca era Dialog. Ocazional am mai avut o cartela Vodafone (am renuntat dupa trei saptamani la ea ca sunt niste nesimtiti si niste incompetenti la capitolul relatii cu clientii).
Laurentziu83
1 de la fabrica de portocale. urasc sa car tspe telefoane dupa mine, e suficient atat.
Manuel
Un Orange cu abonamentul "Free". Pentru cei cu 2,3 telefoane: cum rezistati, fratilor? Mie-mi vine sa-l arunc si pe asta pe care-l am iar in weekend, daca stau acasa, am inceput sa-l inchid.
ramm
Vodafone (personal) si Orange (servici)
cri123
Eu Orange, am avut Connex pana acu vreo 4-5 ani, de atunci am migrat complet. Mai avem pe acasa si un Vodafone si un Zapp, de pe la serviciul sotiei, da nu se pun ca nu sunt personale smile.gif
vali79m
Vodafone....de vreo 6 ani....mancai-ar pamantul si focul!
RoboCoop
Vodafone - privat , Vodafone + Orange scarbici
Fratzica
mai nou am si cosmorte biggrin.gif
Fuzz
2 Vodafone
1 Orange
1 Zapp

Preferat Vodafone.
Maximus Decimus
Orange si-atat.
Jack Daniel's
QUOTE(CataNOS @ 26 Jan 2007, 23:35)
mai nou am si cosmorte biggrin.gif
*


Prietene mie mi-ai dat warn pentru ca am zis ca am numar la KKTFONE ( logic Vodafone ) , asa ca fa bine ( fii corect ) si da-ti un warn pentru ca nu exista COSMORTE ! smile.gif
Fratzica
daca ar fi sa o luam asa, ar trebui sa iti mai iei un warn pentru offtopic. Oricum warnul ala il meriti din doua puncte de vedere: scriere irc/offtopic, kktfone nu suna nici macar pe aproape ca numele vreunui provider de la noi, asa caaa..

Si ca sa nu zici ca mor eu din cauza warnurilor, uite nivelul meu de warn: biggrin.gif blink.gif

P.S. Lasa apelativul "prietene" ca nu ne cunoastem.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.