Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Caut o melodie
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Pearl Jam
Cine ar putea sa mi spuna titlul unei melodii absurde, gen Crazy Frog sau Schnapi, o bagă și cei de la Eurosport într-o reclamă de ring ton la telefoane mobile. Please help....
eminescu0
pai mai screme si tu ceva detalii tongue.gif
Pearl Jam
Nu are cuvinte, ar fi fost simplu, e o chestie repetitiva... mai multe nu stiu. Oricum e din 2006.
dadu
eu o caut pe aia cu vaitatul din emisiunea lui andi moisescu, seria anteriora - pana in vara 2006
eminescu0
hahaha! sunteti draguti amandoi tongue.gif
Fratzica
QUOTE(Pearl Jam @ 25 Dec 2006, 18:52)
Cine ar putea sa mi spuna titlul unei melodii absurde, gen Crazy Frog sau Schnapi, o bagă și cei de la Eurosport într-o reclamă de ring ton la telefoane mobile. Please help....
*



e aia cu tzutzi tzuchi tzitzi? zi si tu niste versuri ceva
HappyBoy
Incearca Holly Dolly - Dolly Song(Leva's Polka),nu i prea departe de Crazy Frog....
dadu
am gasit-o si eu. radmasa.gif (p-asta cu oile).
Pearl Jam
YEEEEEEEEEEES. ASTA ERA!!!!! DAU O BERE. BA NU. DOUA.
MULTAM FAIN. cheers.gif
dadu
azi am gasit-o in telefon la un prieten, zicea ca e veche, numai noi nu auzisem de ea.
enageM
A dat cineva jos formatul mp3? Ca nu gasesc decat video....
M i h a i
Este si mp3..culmea este ca eu nu am gasit video laugh.gif
dadu
da-m mailul si o pun la posta.
tzk
ma si gindeam ca iar a aparut o melodie d-aia sa ma terorizeze vreo luna...
cind colo..e tot aia... biggrin.gif
semit
se cauta melodia din coloana sonora a filmuletului de AICI.. faceti abstractie de filmulet.. blush.gif Recompensa gasitorului biggrin.gif Multumesc


LE: am gasit .. era vorba despre Morandi- Crazy world.. Va multumesc
Laurentziu83
Caut melodia pe care o asculta baietii de aici Stie cineva cum se cheama?
poseidon06
Off topic...frate....fel de fel de lume... wacko.gif nono.gif
Laurentziu83
Mai, daca nu stii, nu-i nevoie sa te bagi in seama.
Doar am intrebat daca stie cineva cum se cheama melodia de o asculta baietii.
Kr3atorU
De fapt nu e o melodie.
Este reclama la orange.
O are cineva in format .mp3 sau ceva audio? worship.gif O VREAU pls rugaciune.gif
Sp!ke
Daca tot e vorba de melodii pierdute... Eu caut ca un disperat pe teava lu' gogu melodia de inceput a CASETEI VIDEO a concertului lui Michael Jackson de la Bucuresti din '92. E o melodie simfonica (fara versuri) ce te imbie la demaraj... Caseta video a fost realizata de canalul italian Canale 5, sau, ma rog, era o inregistrare de pe acest canal... Mare trafic se mai facea pe vremuri cu caseta aia!...
Duyu
Stie careva cum se numeste melodia al carei refren incepe asa: unsure.gif

"I could love you in so many ways
I cold love you..."

Am auzit-o pe Vibe FM. O caut de vreo saptamana, dar fara succes pana acum. sad.gif
black_alienware
Duyu, hai sa-ti fac o bucurie.

Dario Zack & Starchild - My Baby wink.gif


Dario Zack & Starchild - My Baby (Extended)
Duyu
Cu prima ocazie ai o bere de la mine. alcoholic.gif Mersi mult de tot. smile.gif
papa_mulo
Barbat/femeie? Banuiesc ca e noua si e ceva dance/de club din moment ce e pe vibe...nu?

LE: mama ce rapizi sunteti!
black_alienware
biggrin.gif

Ms de bere tongue.gif
bashtalu
e o melodie pe care o baga dj de la piscina din floreasca, ca versuri parca e doar ceva "rock and roll", e o melodie de club-house...

stie cineva cine o canta sau cum se numeste?
semit


faceti abstractie de adaptarea rromaneasca, ma intereseaza ce melodie au copiat.. linia melodica e 100% de la o melodie de club... care? biggrin.gif

GASIT! biggrin.gif
dannypapai
Eu am o alta problema, de fapt, nu eu, ci sotia mea. Daca am descarcat o melodie in format mp3 pe telefon, cum pot sa o pun ca sunet de apel in asa fel incat sa inceapa de la mijlocul melodiei, sa zicem? trebuie cumva "taiata" melodia inainte de a fi descarcata pe telefon? Si daca da, cum pot face acest lucru? Multumesc anticipat
gedan
poti edita melodia cu ceva gen mcfunsoft audio editor(free), salvezi bucata care iti place, eventual o convertesti in format .aac pentru economie de spatiu.
BioHazarD
Sau cu Nero Wave Editor, daca ai instalat un nero mai complet poti sa il ai...
dannypapai
Am incercat cu Nero Wave Editor si merge perfect, habar nu aveam ca are si posibilitatea asta. Multumesc, BioHazarD
PhilipMorris
Caut o melodie, originalul piesei You have the cutare ass in the world. Este a doua oara cand o uit... mad.gif
R19/16v
Originalul astuia?
PhilipMorris
Daaaa. Ziiii 38.gif
M i h a i
Care original? ca este in engleza si germana...in germana este : ''Du hast den schönsten Arsch der Welt'' ..oricum la astia seama toate melodiile intre ele..asculta si
: ''Liebe Zu Dritt''
PhilipMorris
Ui' aici.
Run Away
Avani
QUOTE(semit @ 11 Aug 2009, 15:58)

faceti abstractie de adaptarea rromaneasca, ma intereseaza ce melodie au copiat.. linia melodica e 100% de la o melodie de club... care? biggrin.gif

GASIT! biggrin.gif

*



Sa-ti dea D-zeu sanatate ! biggrin.gif

Auzisem de cateva ori melodia, dar nu am avut deloc ocazia sa aflu cine canta. Nu o cautam neaparat.. dar de cand cu link-ul youtube, o ascult numai pe asta.
HappyBoy
salutare...de cateva zile tot aud la radio o melodie, cred ca e akon...ceva cu "don t go"..oricum cred ca e vorba de un negru...are cineva idee de melodie?
Privilex
akon-silver & gold parca
Cristi25
tot se aude o melodie pe pro fm o melodie...ceva cu mi amor, corazon...cred ca e vorba despre un roman, are idee cineva de melodie?
adnatonic
Sa fie oare asta?
eduardsebe
caut si eu o melodie...canta o indianca dar e house?
UXE
stii ceva cuvinte din ea? sau pe ce post o da? un fragment ceva?
eduardsebe
asta e remix-ul dar eu vreau originala


am cautat dupa titlul de acolo si nu am gasit-o
UXE
asta o da pe la radio

[attachmentid=1627574738]
eduardsebe
merci UXE worship.gif
raman dator wink.gif

tocmai am mai trzit din bosorogii din bloc cu melodia asta...are bass nu gluma laugh.gif
UXE
dc rulz:P

cu placere smile.gif
RADU__
Acum 30 de ani, pe cand studenti fiind faceam tot felul de concursuri la casele de cultura ale studentilor, pe cand mergeam la Cenaclul Flacara, in Timisoara, se canta o melodie folck la care nu-i cunosc titlul, nu-i cunosc autorul si din pacate nici interpretul. Dar aud parca si acum rezonanta refrenului:

"Un ruj si un fard va rog...
Agrafe de doi lei...
Un ruj si un fard de rog,
Agrafe de doi lei."

Va rog daca stie cineva ceva despre aceasta melodie (destul de slaba descrierea este adevarat) sa posteze ceva ionformatii.
Multumesc anticipat.
eddie33
Mi-a placut cenaclul,stiam melodiile.Acum am 12 volume din Cenaclul Flacara,
n-am auzit de asa ceva....m-am uitat,de vreo ora caut prin ele si am mai ascult cate una-alta cu titlu care putea avea legatura cu refrenul tau,nimic,desi am ascultat vreo 10-12 melodii.
Era baiat sau fata cel care canta ? Nu iti mai amintesti nimic altceva ?
RADU__
Eram la Timisoara in vizita la "o colega" de la medicina (eu la poli BV)
Si totul se intampla la Casa de Cultura a Studentilor din Timisoara, la un spectacol al casei cu invitati de la Flacara. Era si Paunescu acolo ca invitat. Unul din cei invitati de la Flacara a cantat melodia respectiva si se auto-acompania la chitara. Cu totul intamplator colega a devenit mai tarziu sotia mea, si este si astazi. emotionat.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.