Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VIDEO] Sofatul pentru to(n)ti
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Clipuri video
Forum Bot
alex: Luat de la: http://yyy.gigel.org/Ia-o_asa <br/><center><object width="425" height="350">
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/jgttI27PleA"></param>
<embed src="http://www.youtube.com/v/jgttI27PleA" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350"></embed>
</object><center>
fl7
excl.gif ohmy.gif excl.gif
Bacu
ar fi ras daca nu ar fi de plans! cred ca o scarba d-asta de femeie care a luat permisu pe un pachet de nekezor mi-a julit si mie aripa si usa dreapta in parcare la cora acum 2 zile... daca o prindeam cred ca ii trageam 2 palme, fara mishto...
Giurisici Fabian
unsure.gif vai de capul meu cine i-a dat lu bomba asta permisul mai frate ca e pericol pe drumurile publice. soferitza lui peste stie decit sa tina volanul drept si sa mearga inainte, la cratita cu ea dar nici acolo nu cred ca stie mare lucru.
ramm
168.gif
UXE
Doamne ce petarda e!!! Ar trebui sa facem un top cu cei mai distrusi oameni la volan ca sa ne ferim de ei....


vrem sa vedem si partea a doua cand iese din parcare ...
YO4RLP
Acu' ... mă întreb și eu ... ca prostu': aia sigur avea permis?
Marius97fer
oare numa eu nu pot sa vad flimuletu', sau se mai intampla si la altcineva?
va rog sa faceti ceva, (daca nu sunt eu sau calcu meu cauza) sa pot urmari si eu... ca citesc posturile, si toti rad, numa eu mad.gif
cri123
Ma intreb daca Matizul a avut ceva de suferit ... ca parea ca vrea sa se lipeasca de el biggrin.gif
sebybv
vorba lui Bacu - nu prea e de ras.... sad.gif
Ce te faci cand dai peste o penala din asta careia i-a luat "Virinelu' " gip...sa vezi atunci parcari...

(bine, am vazut si barbati care sunt mai in siguranta cand se joaca cu papusi decat cand sunt la volanul unei masini...)
cri123
Pentru soferi din astia trebuie Casco la masini sad.gif Ca mergi la Cora si din astea si te trezesti cu bucuria la plecare sad.gif Si nu, nu numai femeile pot face asa ceva... In plus, ele nu prea practica teribilismul la volan.
Boggy
mi se pare mie sau ea accelereaza si franeaza in acelasi timp? si daca nu ma insel e Vw Polo ... nu cred sa aiba cutie de viteze automata ... dumnezeule si cand ma gandesc ca o parchez numai intre masini toata ziua sad.gif
DRD
Vai da nu mai pot ce femeia tampita, adevarul era ca era si mare kktu ala de Polo 5x5m radmasa.gif si da accelera si frana in acelasi timp,pacat ca nu e sunet eram tare curios cat de tare o ambala,oricum e praf poate sa zica altcineva ce vrea.
zvasti
Allah e mare...
prody
Eu cred ca i s-a si oprit motorul de vreo doispe ori in timpul manevrelor. Recunosc ca o asemenea lipsa de orientare nu am mai vazut decat la o vecina de-a mea care a luat permisul la vreo 45 de ani si chiar si acum se chinuie sa parcheze un amarat de Matiz de ai zice ca are un microbuz, dar barem asta daca nu vede spatiu intre doua masini cam de vreo 7-8 metri, trece mai departe, nu incearca sa-l parcheze acolo,si chiar si asa, il mai lasa cu cate o roata din spate pe bordura.
A l e x
Incredibil ! Si daca spui ca femeile nu stiu sa conduca esti misogin...
AMW
cred ca nici daca eram beat de nu puteam sa merg nu imi lua atat sa o parchez....acum e o noua moda printre femei...daca vad ca nu sunt in stare roaga pe altcineva sa o parcheze....si sincer mai bine asa decat sa le parcheze ele....
dya
fantastic! ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif wacko.gif wacko.gif wacko.gif blink.gif blink.gif blink.gif hiptnotizat.gif hiptnotizat.gif hiptnotizat.gif nu crede.gif nu crede.gif nu crede.gif .... si asta pentru ca pur si simplu nu reusesc sa gasesc cuvinte!
Si cand te gandesti ca m-am chinuit sa fac poligonu' cu Lada lui tata care vira pe jumate decat dacia ca sa fiu sigur ca-mi iese in timpii aia... blink.gif blink.gif blink.gif
SorinN
Nici Polo nu era... era un amarat de Lupo biggrin.gif . E varza...
Crzy
Deci e incredibil...am murit de ras si in acelasi timp si de plans....cum poti sa fii atat de penibil?????????? nu cred k poate cineva sa-mi raspunda....cel putin dk e normal nu ca persoana din clip....fantastic:((((( Doamne mare Ti-e gradina...sad.gif(( sper sa nu dau niciodata de asa ceva....de asa zisi soferi k astia:((( Fie-Ti mila Doamne de noi amaratii care totusi mai stim sa conducem:P
workarea
Am vazut ceva similar si superpenibil in parcare la Plaza, o domnisoara intr-o SperNova; a durat mult mai putin, vreo 3 minute. Faptul ca vazusem clipul de mai sus m-a ajutat sa fiu rabdator si intelegator si s-o astept cuminte. Precizez ca in dreapta avea loc liber, pe care intentionam sa parchez eu. Dupa ce a terminat domnisoara, am ezitat, apoi mi-am facut curaj si am intrat linga dumneaei, dar m-am lipit de masina din dreapta, in ideea ca domnisoara, daca ar fi plecat inaintea mea, sa nu-mi faca masina varza.
EUROPE_
Am văzut astfel de cazuri, dar acesta mă face să râd, dar să și plâng.
Doam ferește-ne de așa specime de șoferi...
yO_
E de apreciat ca la sfarsit s-a dus la sofer sa ii multumeasca (probabil).

Un amic din franta m-a invatat si pe mine sa imi trag masina intr-un colt cat mai departat de intrarea in supermarket, ca si el s-a patit de mai multe ori.
cosmin19871
excl.gif nu o fi fost incepatoare??? in fine...imi aminteste de un tembel care acum vreo 3 zile, in parcare la udristei, a facut praf un logan mcv nou nout si a fugit...si mai conducea si o duba alba, de aici si intemeierea fobiei mele pt astfel de autovehicule. Ar trebui sa reintroduca domn politist poligonul ca e jale!!! mad.gif [attachmentid=41863]
dd gheorghe
Nu am inteles de ce vorbea cu taxigiul pe la usa din dreapta??.Era mai simplu pe partea cealalta...
sqryn
probabil sa nu o calce masinile de pe strada. de apreciat ca totusi a cerut ajutor si nu a insitat prea rau, altfel cine stie ce mai reusea sa faca
iulyus1
blink.gif radmasa.gif Doamne fereste de asa soferi radmasa.gif
DigitalScribe
Adevarul e ca nu te prea invata pe la scolile auto cu parcarea prea mult si oricum cand iti iei masina e alta marca si are alte chichite. Are bulina galbena stanga sus pe luneta. Si ce daca se freaca pana o parcheaza... nu incomodeaza pe nimeni.

E mai bine sa ceara ajutorul si sa se fataie de 100 de ori decat sa pocneasca masinile de langa. In general oamenii speriati cum e tipa de la volan nu prea fac trasnai. Mai degraba aia care se cred mari si tari si habar nu au sa conduca fac prostii. Atunci cand esti cel mai sigur pe tine atunci ti se intampla idioteniile pentru ca atunci fortezi limita.

E bomba, asta e clar, dar poate o sa invete odata si odata, poate abia s-a suit la volanul masinii aleia. Nu-i nimic de ras la un incepator. E de plans mai degraba cand cate un veteran al volanului face cate o prostie in care mai trage dupa el pe vreo cativa.
Meghitzanul
eram la spalatoria aia de pe Polizu, langa McDonald's, sigur o stiti...e undeva aproape de gara
e panta la intrarea in spalatorie iar daca stai la rand, inainte de a intra in spalatorie, trebuie sa stepti cu masina in panta

a venit si randul unei cucoane sa faca asta, avea o masina mica (nu mai stiu ce marca...in fine) ...in spatele ei mai era o masina si apoi urmam eu...
dupa ce a oprit motorul de 2 ori si a scapat-o cam jum metru in spate, vazand-o ca a ajuns aproape de masina din fata mea si ca evident era varza total am stiut ce va urma si i-am facut loc tipului din fata mea sa dea inapoi (noi eram cam la 90 grade cumva din cauza intrarii in spalatorie)

apoi a mai incercat de cateva ori pt ca acum avea spatiu si apoi a inceput sa se uite la noi disperata sa ii sarim in ajutor
am vrut sa ma duc eu, dar eram in masina si intre timp s-a dus tipul care raspundea de spalatorie

la cat de usoara era masina respectiva sunt convins ca pleca f usor, avea motor mic iar cuplu maxim stiti ca e atins la turatii joase la astfel de motoare...deci pleaca f usor si ar fi putut sa plece doar din ambreiaj, fara acceleratie wink.gif

asistenta a fost formata din vreo 10 inshi pt ca era destul de aglomerat la spalatorie...care ne cam plictisisem...deci a fost binevenita "interventia" cucoanei biggrin.gif
B 45 GAO
Am avut o experienta identica cu o incompetenta de la mine din bloc.Pe straduta noastra de la bloc pe care abia incape o masina ea "a pierdut controlul volanului".Mi-a facut masina varza.A aruncat-o in masina altui vecin care imi plangea mie de mila ,ca pe vremea aia era masina noua.
Apropo idioata avea un matiz

O alta desteapta tot cu un matiz a incercat sa intre in parcarea noastra de la bloc ,dar a nimerit in aripa unui vecin.Cand a dat in spate ca sa se care a tarsait pe tot lateralul masina altuia.

Nu vreau sa sun misogin ,dar prea mare e coincidenta asta ca de fiecare data cand vezi o femeie cu un matiz e o idioata
simser
@DigitalScribe
Mi-ai luat vorbele din gura biggrin.gif
A l e x
simser si DigitalScribe, dupa ore de condus cu scoala de soferi si un examen practic, toti soferii ar trebui sa stie sa faca o asemenea manevra. Nu i-a cerut nimeni sa parcheze ca tipii aia care parcheaza cu frana de mana la 1 cm de celelalte 2 masini.

Daca ea nu poate intra in parcare unde celelalte masini stau pe loc si nu o grabeste nimeni, cum pot eu sa am siguranta ca ea in trafic stie sa-si stapaneasca masina ?

Nimeni nu rade de incepatorii care nu conduc precum 'veteranii', dar tipa din clip e exagerat de proasta la volan, si daca ar fi dupa mine, i-as anula permisul si as pune-o sa faca scoala din nou.
GOLAN 91
Ne demonstreaza inca o data cat de anti talent sunt femeile la volan .
De curiozitate daca sar duce la Carrefour (sau cum so scrie) cum parcheaza sau cum scoate masina ca am vazut ca nu e asa de mult spatiu ??
EUROPE_
O parchează făcându-și loc și tot la fel o și scoate.
isara
excl.gif excl.gif wub.gif Sa va spun si eu patania mea de la examenul auto pentru permis. Era o tipa din Alba(n-am nimic cu soferii de Alba, unii sunt chiar foarte buni), care a condus dupa mine. Bai fratilor in afara de viteza a intaia si a doua nu stia, plus motor subturat, dar mai grav , fiti atenti, se apropia foarte incet de trecerile de pietoni si nu, nu oprea.
Politistul din dreapta linistit baiatul pana la prima trecere de pietoni, cand stupefiat sare repede sa puna frana, de-i cade si cacheta din cap (acum 7 ani) si intreaba apoi dupa un oftat : " Ce faci domnisoara???!!!!". in fine povestea sa repetat si la urmatoarele treceri de pietoni.
Binenteles ca a picat cu brio.
Forum Bot
RamsesII: Hai, ca tipa de la inceputul topicului macar n-a lovit masina. But... check this out...<br /><center><object width="425" height="350">
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/yMB-lOZo0PA"></param>
<embed src="http://www.youtube.com/v/yMB-lOZo0PA" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350"></embed>
</object><center>
ady85btz
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif hai frate....aia nici trotineta nu era in stare s-o parcheze
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.