Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Manual service sau utilizator Clio III
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio III
Pages: 1, 2, 3
r_vlad
Am cautat un site de unde sa downloadez manualul de service sau users manual pentru clio 3 si nu am gasit. Nu stiti vreun link? (am folosit functia search si majoritatea linkurilor postate pe acest forum nu mai merg iar cele care merg nu au manuale pentru clio 3).
Mai am de asteptat pana pe la jumatatea saptamanii viitoare pentru a intra in posesia unui clio III nou nout si nu mai rezist. Cred ca manualele m-ar ajuta in aceasta privinta, deci va rog ajutati-ma !
r_vlad
Cu User's Manual s-a rezolvat, mai ramana problema cu manualul de service.
Aveti asa ceva ?? daca se poate in Engleza
ripperu
User manual este format electronic?
Il poti posta aici?!
Tudor
Atat manualul de utilizare, cat si cel de service sunt materiale cu copyright, iar regulile forumului in aceasta privinta sunt clare. Atentie!
danielus
Salut!
Ma poate ajuta cineva cu un user manual pentru Clio 3 ?
Multumesc anticipat!
Peruschi
Daca poate sa imi ofere si mie cineva cele doua manuale pentru un clio 3 ii ramand profund indatorat ... Dati-mi va rog un pm daca cine le are!!
adrian tutuianu
Salut,

Si eu as fi interesat de manualele astea, in special de cel de service.
Daca stie cineva, ceva, il rog sa ma contacteze.
Poate sa fie si in franceza manualul.

Multumesc,
Adi
ovidiu_id
Am manualele de service pentru clio3 dar sunt cam mari, toate au 88Mb in format PDF

Sunt in engleza
Peruschi
Le poti uploada te rugam frumos pe un site de profil si sa ne dai dupa link-ul intr-un PM??? blush.gif
stefanstyle54
Unde pot gasi schema electrica, atat diagrama cat si dispunerea(culorile) cablurilor, inchiderea centralizata, etc Mersi.
lupascumihai
poate sa-mi trimita si mie cineva va rog manualul de service?...

29 Dec 2009, 19:02:
multumesc G L G, din pacate nu am destule posturi pentru a folosi functia PM, asa ca multumesc public.
maxielup
As dori si eu daca se poate manualul de service pt clio III. Multumesc anticipat
AdiM
As dori si eu daca se poate manualul de service pt clio III. Multumesc anticipat !
95puf
Si eu il vreau, daca se poate.
Multumesc anticipat.
99AIM
QUOTE(95puf @ 29 Dec 2009, 21:02)
Si eu il vreau, daca se poate.
Multumesc anticipat.
*


Am si eu dar e in spaniola,puf daca vrei vino pela mine cu un disc ceva si te rezolv.
95puf
Merci RamboX, dar mi-a dat r_vlad link la cel in engleza si l-am descarcat. Ma descurc mai bine cu engleza decat cu spaniola. Apreciez si-ti multumesc oricum.
alc2
Pentru @r_vlad sau oricine are manualul de service , please PM cu link pt descarcare sau direct pe e-mail
Merci anticipat
r_vlad
Daca nu aveti numarul de postari necesare pentru a putea folosi mesageria privata ar fi bine sa va treceti o adresa de email la datele personale.
maxielup
multumesc foarte mult GLG pentru manual si iti urez un An Nou Fericit

31 Dec 2009, 15:27:
Si de asemenea un An Nou Fericit si La Multi Ani tuturor colegilor de forum
dorpet
Deoarece nu am numarul de postari necesare ... rog foarte mult un binevoitor sa ma ajute cu un manual de service-engleza,franceza- (PM,link pe e-mail,etc.) Multumesc anticipat !
G L G multa sanatate si noroc iti doresc !
alinn
cine ma poate ajuta cu manualul service pt clio 3 ...androalin@yahoo.com...multumesc anticipat
pedro_psh
salut, se poate un manual de service clio 3 (petre_psh@yahoo.com) multumesc anticipat!
negrutza
Salutare! Cu umilinta cer respectuos ....(daca nu e cu suparare).... manualul de service la Clio3. Multumiri anticipate.(alex_lexi96@yahoo.com)
catuta_nr1
sal vreau si eu manualul de service clio 3
hellcat
Daca doriti documentatia tehnica din dialogys, scrieti-mi pe mail
joey
Multumesc mult, Hellcat !
catalinux*
Manual de utilizare in limba engleza sau romana in format electronic are cineva?

P.S.: Am manualul de service!

Mersi
octav82
Se poate sa-mi dati un manual de service pt Clio 3 Estate?
Sau macar de Clio 3?
Multumesc mult!
Wolverine31
Vreau si eu manualul de service CLIO 3, va rog imi si mie pe PM un link valabil?
Wolverine31
Multumesc pentru link G L G
cipanu_clio3
salutare clio-mani. as dori si eu un manual de service la un clio 3 daca se poate. stima!

23 Nov 2010, 18:39:
ms frumos G L G. noroc!
mrdica
Salut!Doresc si eu un manual service pentru un clio 3(id mr.dica).Stima!
corvindci
salutare..ma poate si pe mine ajuta cu manualul serivice pt 1.5 dci?
corvin_5000@yahoo.com
Cata2011
Salut,

Stiu ca revitalizez o chestie veche, dar ma poate ajuta cineva cu manualele de service pt Clio mk3?

Merci mult! Link-urile gasite nu mai sunt functionale...

acatram@yahoo.com
Malikster
Salutare,as dori si eu daca se poate manualele pentru clio 3 1.5
gabriel.onc
Salutare! daca ma poate ajuta si pe mine cineva cu un manual service pentru Clio III 1.6 16V , macar cu partea care tine de planetare, discuri si placute de frana ii multumesc anticipat (onc.gabriel@gmail.com)
pedro_psh
salut, as dori si eu manual reparatii clio 3 daca mai e disponibil
multumesc.
petre_psh@yahoo.com
gmc78
Salutare la toata lumea.
Sint si eu nou pe aici si va rog daca puteti sa-mi trimiteti un manual de service pentru Clio 3, motor 1.4, fabricatie 2007 la mirceag78@yahoo.com
Va multumesc
mariusalbu
Salutare s dori sieu daca se poate un manual service Clio 3. amarius_ro@yahoo.com
Multumesc anticipat
sipostamas89
Salut,
Daca ma poate ajuta cineva cu un manual de reparatie, de service pentru Clio III as fi foarte recunoscator ( sipostamas89@yahoo.com)

Va multumesc
puma330
Salutare, daca mai are cineva documentatia Clio 2007 1,4 16v rog frumos si politicos un forward si catre tzuky333@yahoo.com.
Cu multumiri si beri virtuale, smile.gif
rux
Ma alatur si eu celor care posteaza rugamintea pentru un manual de service/documentatie pentru Clio 3 1,2 16V.
Va multumesc si drumuri line tuturor.
mielu
Doresc si eu manual de service/documentatie pentru Clio 3 Estate 1,2 16V.
Va multumesc.

chepuiu
salutare. as dori va rog cine are sa-mi trimita si mie manualul de servica si intretinere pt clio3 1.5 dci/85 cp. multumesc anticipat
danromania2002
Si eu as dori un manual pentru 1.5 dci.
mielu
Nu ma poate ajuta nimeni cu un manual de Clio3, 1,2 16V.
Multumesc anticipat.
rux
Multumesc George Paul.
mielu
Multumesc si eu.
titicostel
Doresc si eu manual de service pentru Clio3 1.2 16V.
xyz68_ro@yahoo.com
Multumesc anticipat !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.