Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Butoane telecomanda-cheie
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio III
roty
Cate butoane trebuie sa aiba cheia de clio III? A mea are doar 2, exact ca pe logan ( sad.gif ) dar am vazut in carte ca poate sa aiba si 3 (tot cea cheie, nu cartela)...

Voi cate aveti? Si de ce? smile.gif
fade2black
Pai citeste si tu mai atent. Zice clar ca is mai multe versiuni. Tu ai una dintre ele, cea vanduta pentru Ro. Al 3-lea buton era pentru deschiderea portbagajului parca...
roty
Stiu ca scrie ca depinde de versiune. De aia am intrebat care are 3 butoane, de ce le are smile.gif

Sunt curios daca la noi exista cu 3 butoane, si daca da, pe ce versiuni...eventual daca se poate schimba cheia cu una cu 3 butoane...
r_vlad
Nu are nici o legatura faptul ca este vanduta masina in Romania cu numarul de butoane de pe cheie (am vazut pe un forum francez o poza cu cheia unui clio 3 cu echipare Dynamique sau Lux Dynamique care avea doar doua butoane). In plus cand m-am dus sa-mi iau masina de la dealer ( Serus ) si mi-a adus cheile ma asteptam sa aiba 3 butoane dar surpriza ( neplacuta ) avea doar 2. L-am intrebat pe "vanzator" dece nu are 3 butoane si mi-a spus ca doar echiparea superioara ( Privilege ) are asa ceva.
Este vreun proprietar de clio 3 echipare Privilege forumist care sa ne spuna cate butoane are pe cheie ?
bgs
Da. Eu am Privilege dar tot 2 butoane are, si nici nu exista o asemenea optiune.
pyu_ro
Si eu am tot Privilege si nu are decat 2 butoane.
romeo3108ro
eu sincer nu am auzit sa se vanda in romania clio cu 3 butoane pe cheie si mia-u trecut prin mana peste suta de masini
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.