Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce tip de turbo avem ? Cod, serie ...
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
ionutmar
Stie careva ce cod are turbo instalat pe 1,5 dci 65CP? (bicorp in special)

Am intrebat la o firma cat costa reconditionarea unui turbo sau piesa noua. Si imi zice ca 65CP are geometrie variabila( un tip mai vechi de VTG) la fel si la 80 CP si 100CP. Noi stim ca 65 si 80 are geometerie fixa + IC (la 80).

Pe turbo ar trebui sa fie o placuta pe care scrie producatoru, codul de la producator si de la Reno, pe care nu am identificat-o inca.
cj98czh
Eu stiu ca numai motorul de 1.5dCi de 100CP are turbina cu geometrie variabile, cel de 65 si de 80 sun cu geometrie fixa...
cmandrei
Mai sunt discutii pe tema http://www.reno.ro/https://www.reno.ro/index.php?showtopic=41202 deci atentie.
ionutmar
nu intrebarea nu e daca e variabila sau nu, din punctu nosttru de vedere e fixa, . Eu intreb daca stie cineva ce scrie pe turbina la propriu, un cod ceva, producator.
r&d
pe 1.5 dCi este BorgWarner (KKK)
ionutmar
am cerut oferta de la augsburg, dar nu a putut sa imi zica producatoru ci doar ca e originala. La pretul de 1500 RON
verde
posibil borg warner kp 35 si se reconditioneaza in bucuresti cauta pe net
verde
Turbo Power
Compania Turbo Power , este partener Turbotechnics cunoscut drept unul
dintre cei mai mari producatori de turbosuflante si subansamble pentru
turbosuflante.

* Importam si comercializam turbosuflante noi, originale (Garrett,
Holset, Borg Warner (Schwitzer & KKK), MHI (Mitsubishi), Toyota,
Hitachi, Komatsu, IHI, Caterpillar (CAT) si chiar Cummins si
RotoMaster), cu certificate de calitate si garantie la cele mai mici
preturi.
* Importam si comercializam subansamble pentru reconditionarea
turbosuflantelor la cele mai mici preturi.
* Comercializam turbosuflante reconditionate, pentru toata gama de
autoturisme, autoutilitare si utilaje.
, Bucuresti Telefon: 0721.887267, 0721.TURBOP Fax: E-mail: info@turbopower.ro Web: http://www.turbopower.ro
claus
pot sa zic ca sunt super de treaba oamenii de la turbo power.. am luat 2 turbine reconditionate de la ei.. super ok
ionutmar
poti sa ne dai detalii despre ce/cum au reconditionat, timp si la ce pret?
claus
pai.. era vorba de 2 turbine IHI, la pretul de 300 euro bucata..
nu am de unde sa stiu cat dureaza de reconditionat o turbina..
a, si pretul depinde doar de stare in care se afla turbina..
nu mai bine le dai un telefon ? 0721turbop
dani78
cine poate sa imi spuna si mie care e diferenta intre geometrie fixa si variabila la turbina?
si de la cate ture intra turbina in functiune la 1,5dci de 80cp. stie cineva?
ms mult pt cine raspunde
cmandrei
Turbina nu intra la nici un fel de numaru de ture - adica: ea se invarte tot timpul ... mai cauta putin pe forum si vei gasi raspunsuri la intrebarile tale ... ceva despre turbo charger cu geometrie variabila + cate ceva despre turbo / supercharger etc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.