Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [Buzau] COMERCIAL AUTO
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Service autorizat Renault
viocons72
Adresa Atelier: Maracineni, DN2 E85 - Buzau
Sef atelier - Constantin SOARE
Sef piese - Alina TUDORACHE
Tel - 0238-556.300



viocons72
Sunt seriosi? O sa intru in posesia unui megae sedan in curind, deja vreau sa vad unde o sa fac reviziia, ca la cite am citit despre service mai bine merg 200 km in alta localitate, decit sa imi faca masina varza.
viocons72
Am fost astazi la ei pt. schimbarea unui proiector. Am fost foarte multumin. Baietii sunt amabili si profesionisti.
milik08
Eu ii recomand cu placere. Am fost mereu multumit, au avut grija ce fac si cum fac. nu mi-au facut probleme in ultimii 3 ani.
gabriel05
cat costa prima revizie la un sedan nou diesel la buzau??? dau discount daca vin din alta localitate?
viocons72
Am intrebat eu cind am fost cu proiectoarele (luna asta fac 10000 km) si mi-au spus de 400 lei, nu stiu daca cu Ulei ELF 5W.
gabriel05
chiar acum am primit mail de la acest sevice in care mi se ataseaza si un deviz cu costurile reviziei de 10000 km pt 1,5 dci. pret final cu ulei 5w-40 si 1,3 ore manopera = 280 ron! super!!! poate confirma cineva acest pret? sau e doar "pe hartie" ?
viocons72
Teapa, am fost eu si a costat 470 lei la revizia de 10000 km (de fapt 430 lei dar am avut reducere 30 % la manopera de la achizitia masini tot prin ei) cu 5w40 la un megane dci de 100 cp. Au schimbat filtru de ulei, aer, polen si 5 l de ulei.
gabriel05
NASOL!!!
Rentz
Am facut si eu revizia de 10k la Buzau si sunt f. multumit de modul cum s-au purtat cei de acolo. La urmatoarea tot acolo am sa merg.
tyty
si cat a costat revizia?
cum fac socoteala la cursul leu -euro?
eu am un tabel cu ostul reviziilor dar de la ipso ploiesti si eram curios sa vad care sunt diferentele
pot sa atasez tabelul daca se doreste
cool.gif
Rentz
414,75 lei
Filtrul de ozon a fost instalat la cererea mea.
Atasez devizul si factura
gabriel05
de ce ti-au dat discount-ul asta?
nu am inteles ce e ala filtru de ozon, ca nu apare!
andrei_2006
Nu e filtru de ozon, e filtru de aer sau filtru de habitaclu, nu stiu la care dintre ele s-a referit cand a zis "filtru de ozon".
cassius_clay
@ RENTZ

Am inteles - filtrul de polen la cererea ta.
Ulei si filtru clar se schimba.Dar filtrul de aer?Asa ti s-a spus sa-l schimbi?

cassius_clay
Nu luati in calcul ce am scris mai devreme.Am citit cartea de intretinere si ma penalizez pentru ca am vorbit prea devreme...Cam aiurea sa schimbi mereu filtrul de aer totusi...
Chiar nimeni nu mai zice nimic de service-ul din Buzau?
MuciX
QUOTE(viocons72 @ 17 Mar 2007, 13:56)
Am fost astazi la ei pt. schimbarea unui proiector. Am fost foarte multumin. Baietii sunt amabili si profesionisti.
*




Cat a fost schimbarea proiectorului? Ce model de bec ai? As vrea sa schimb si eu unul pe kangoo.


OFFTOPIC: sunteti toti din bz? Dati-mi un PM care vreti sa ne intalnim in Buzau week-endul asta... ar fi frumos.
viocons72
Pai pt. un proiector, un colt de bara fata schimbat si polisare 3 cm patrati au achitat cei de la casco 1500 lei
Din Buzau.
nicu02GWU
vai de steaua lor astia de la maracineni nu stiu nici o boaba prosti facuti gramada se aduna vreo zece prosti la o mashina si nu stiu ce sa i faca
radmasa.gif blush.gif blink.gif
bashtalu
eu am trecut pe la cei de la buzau prin vara cand ma duceam la o nunta in moldova, mi-au schimbat becul de la a treia lampa de pe spate, becul a fost 1,5 lei si de manopera au zis ca este din partea casei. i-am dat omului ceva si mi-am vazut de drum. mie mi-a placut cum au actionat.
nicu02GWU
maruntisuri stiu sa faca ca doar nus venite de pe luna dar dk le pui la ceva mai greu intervin probleme wacko.gif
LagunaII Estate
Pe partea de mecanica acceptabil.
Pe partea de caroserie dezastru.
Pe partea de vopsitorie fac treaba buna.
cassius_clay
Am avut si eu o interventie mica pentru o "bucurie" in traficul din Bucuresti.Ce sa zic...baietii sunt politicosi,reparatia per total a iesit bine (chiar spre foarte bine), insa nu sunt deloc atenti la detalii cum ar fi faptul ca au uitat sa monteze carenajul de plastic de sub aripa si a trebuit sa revin plus ca inca astept un telefon pentru micile detalii care isi asteapta rezolvarea...
Per total dau un 8 din 10 pentru servicii,asta pentru ca la suprafata si la culoare masina a iesit poza,dar a trebuit sa ma intorc in service din cauza neatentiei lor...
LagunaII Estate
..
cassius_clay
Revizie la 10.000 km facuta la Buzau...concluzia e ca baietii s-au miscat foarte repede si bine,dar nici nu aveau ce probleme sa apara.

Inlocuit filtre ulei,aer,habitaclu + 5 L ulei 10W 40 + un suport numar - pret total 520 ron cu tot cu manopera.

cassius_clay
Chiar nimeni nu mai posteaza aici?
Revin cu un feed-back negativ la partea de caroserie.M-au dus cu zaharelul aproape o luna pentru un parbriz.
Detalii alta data ca sunt presat de timp.M-au pierdut de client oricum.
Bafta tuturor!
naic
REZOLVAT RECENT ELECTROVALVA EGR - CONSTATARE SI CURATAT 130 LEI
MULTUMIT DE SERVICII
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.