Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Reglaj carburator Weber dublu corp
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 5
mikail
Ma poate ajuta cineva cu adresa unui mecanic sau service , care poate regla un carburator Weber dublu corp .
Este al treilea pe care il schimb .
Multumesc.
Toader
daca ai schimbat 3 carburatoare si defectul este acelasi,inseamna ca problema este in alta parte nu neaparat la carburator.
mikail
Primul carburator - a doua camera nu se mai inchidea - bucsele de teflon rupte
Al doilea carburator - reglat la mecanic dar am patit aceasi problema .
Pe cel de-al treilea l-am pus nereglat asa cum l-am cumparat .
Problema eate ca masima scoate fum negru , inegreste bujiile , nu are demaraj , si daca o accelerezi mai tare se opreste , practic se ineaca .
valir5gts
deschide mai mult surubul de reglat amestecul ca sa-ti dea mai mult aer.solutie de moment.du-te neaparat la un mecanic sa ti-l regleze ca nu e grav.
Alina GO
Eu am fost cu carburatorul la Auto Marcus si I-am facut un carbotest,te costa un milion, dar acolo il regleaza cum trebuie pe un aparat special.
valir5gts
alina,tie ti l-a reglat bine?cat iti consuma acum si cam la ce turatie sta la ralanti?..si unde e auto marcus?
mikail
Multumesc mult Alina . Am sa merg la acest service.
mikail
Auto Marcus : Sos. Pantelimon nr. 450 (langa Fabrica Granitul), sector 2 , Tel. 255.33.45; 255.09.77; 255.65.58; Fax 255.73.38; 255.09.77
Alina GO
Da acolo este,langa Cora Pantelimon,nu ai nevoie de programare dar ar fi ideal sa ajungi in jur de 8.30,reglajul dureaza in jur de o ora (ai si garantie 3 luni).Multa bafta!
gr18yra
salut fratilor!rugaminte:poate cineva sa ma ajute si pe mine cu o skema sau ceva pt un carb weber 34drt?multumesc!
R25_GTS
Salut

Iti atasez documentatia despre tot ce inseamna carburator Weber la Renault. E documentatia originala de la Renault. Modelul tau e la pagina 41, dar ar fi bine sa citesti tot documentul. E scris in franceza, daca nu te descurci mai am in engleza si spaniola, dar trebuie sa le caut. Cu multa rabdare poti sa-l reglezi foarte bine, nu trebuie nici un fel de carbotest.

Succes
R25_GTS
Aici ai valorile de reglaj, dimensiunile de la jigloarele de benzina si aer. Vezi sa nu ai alte valori bagate in carburator, ca nu-l mai reglezi. Poti sa mergi la Al Padrino sa cumperi un kit de refacere carburator in care ai cam tot ce se strica prin el.
gr18yra
multumesc mult de tot pentru informatiile pe care m-i l-ai trimis.maine ma apuc de treaba sa vad ce pot face.m-am uitat incarb si la prima vedere cred ca nu am nimic skimbat dar sa vedem daca o sa functioneze!
apropo unde anume zici ca este Al Padrino??locatia mai exacta pt ca eu sunt din giurgiu.inca odata mersi mult!!!
mikail

Salut . Intra pe site-ul www.alpadrino.ro , si ai sa vezi adresele magazinelor .
gr18yra
multumesc!
finutu
La ce turatie se deschide camera2 la un carb Weber32 DIR?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.