Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sunt un bou
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
maka_ku
Eram pe o strada cu sens unic din rahatul asta de buc extrem de ingusta pe care erau parcati alti boi ca pe tarla. Unul in fata mea statea ca rahatul in drum...il rog sa se miste un pic mai in fata ca n-aveam loc cu nubira pe langa el ..zice ca am ..nu se misca ..aia in spate injurau disperati ..ii zgarii bara fata usor cu jumatate din masina mea nou nouta ...e varza ..usi f/s +aripa+bara spate dreapta. Am fost la politie , mi-au dat un proces verbal dar nu stiu cum sa fac ..am casco ..oare pot sa o repar pe casco ? as prefera inlocuire piese ..va roooog ajutata-ti-ma!!!!! Sunt disperat si nu stiu incotro sa o apuc ! Va multumesc
ovidiusoft
Fa-ti-o pe CASCO. Daca vinovat este calalalt, o sa se ocupe societatea ta de CASCO sa-si recupereze banii de la el. Daca vinovat esti tu, fii bucuros ca ai CASCO si alta data nu mai face!
maka_ku
Iti multumesc !
Mi-a venit inima la loc .
Oare pot sa indraznesc sa cer inlocuire si nu reparatie? Ai idee?
pastrama
Noroc cu CASCO. biggrin.gif
N-ai de ce sa-ti faci griji.
maka_ku
Se lasa cu " foloase necuvenite" cum bine zicea cineva de pa aici? cam care ar fi cota?
fermi
poti cere inlocuirea pieselor. asta nu inseamna ca vor fi de acord cu inlocuirea. daca se pot repara le da la reparat. daca tabla este strapunsa, taiata sau sifonata ca hartia merg la inlocuit. curiozitate personala: cum ai reusit sa zgarii jumatate de masina? banuiesc ca viteza a fost mica, abia plecasesi de pe loc.
Smiley
poti rezolva pe casco
cauti pe net telefonul firmei la care ai casco, suni si afli unde au agenti constatatori, te duci acolo cat mai repede(cred ca ai ceva de genul 48 de ore de la accident sa te prezinti pt constatare), agentul respectiv se uita la masina impreuna cu tine si decide ce trebuie inlocuit si ce trebuie reparat. intreaba-l inainte de a scrie fisa ce da la inlocuit si ce da la reparat, eventual cere inlocuire la ce crezi tu ca trebuie inlocuit.
data viitoare, nu mai merge pe incredere, cel putin nu cu viteza asa mare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.