Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [Deva] Coramex
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Service autorizat Renault
JADRRO
CORAMEX
Adresa- Bd.22 Decembrie Nr.259 - Deva
Tel - 0254-235.430
Fax - 0254-225.841
GeT
Am facut la Coramex revizia de 10.000 km.

5 l ulei 5w40, filtru ulei, filtru aer, garnitura buson scurgere, manopera = 404 ron

M-au programat la 2 zile de cand am sunat, comportament super civilizat, nu vezi asa ceva prin multe service-uri din Bucuresti.
In concluzie eu sunt multumit, recomand.

Telefon service 0254/225.840
contforall
Am schimbat la Deva la Coramex distributia constand in: curea distributie + o rola (cel putin aia am vazut eu ca mi a pus) si costul total a fost 337 RON din care 160 RON manopera. Tousi cred ca manopera a fost mult pre scumpa sad.gif Rog pareri...
Bitu
Pareri unsure.gif
Pai pe factura ce scrie?
Cat timp au lucrat efectiv pt. acest schimb? Nu ai intrebat initial cam cat costa?
Numai bine!
BogdanX
Din cate stiu eu, tariful la manopera/ ora, este afisat pe usa de intrare in service. Au lucrat mai putin decat ti-au facturat?
Sincer, cei de la Coramex sunt fair play. Da na, poate sunt eu subiectiv...
Adrian00
Confirm si eu ca sint superbuni si de treaba cei de la Coramex.Azi am facut revizia de 45k.Si cele de la 15k si 30k tot la ei le-am facut si totul a fost ok.Comunicativi,seriosi,au nota 10 de la mine smile.gif
Vio
Confirm, eu de la ei am luat masina si acolo i-am facut si intretinerea pana am plecat din tara... Si parca nici scorurile nu erau exagerate, in 2005 am dat la revizia de 1 an 270 de lei... Baietii politicosi, amicali, puteai sta langa masina si pune intrebari etc...
adrian mgn
sunt foarte meseriasi (cel putin doi pe care ii cunosc personal) unde mai pui ca si fac remapari ... smile.gif
Vio
Io stiu vreo 5 pe acolo, 2 la vanzari si 3 la tehnic, si toti sunt ok...
RoboCoop
meseriasi de nota 10000 ,super de treaba si seriosi, nu am de zis numai de bine despre ei.dupa ce am umblat in 10 serviceuri din tara cei din deva au fost singurii care au reusit sa imi dea de cap la masina
recomand cu caldura acest service , poate cel mai bun din tara din punctul meu de vedere
sarc
Sper sa fie cum spuneti voi ,am lasat-o si eu in fata servicelui.Luni o sa merg sa vad care-i problema.Sper sa fie baieti de treaba. Mersi!
nr1_gogon_1979
cum ajung la Deva???
adrian mgn
blink.gif chiar nu stii? blink.gif
iti dau un pont ... e in drum spre Budapesta - Viena ... tongue.gif dar inainte sa ajungi la ele si dupa Sibiu.
iceweed
Am facut revizia de 10K azi. filtru ulei,filtru polen, filtru aer, 5 l ulei Elf 5W40, manopera=478 ron. Civilizati oamenii, am stat langa masina tot timpul. Recomand service-ul. ( e in Deva, pe Bd 22 dec, aproape de iesirea spre Sebes)
RoboCoop
doar manopera a fost 478 s-au toata revizia inclusiv piesele?
adrian mgn
piese + manopera
daca imi aduc bine aminte cam atat am dat si eu ... sau poate un pic mai mult ca a trebuit sa platesc si lavetele tongue.gif
RoboCoop
ma gandeau ca numa manopera, eu am intrebat cat ma costa la 90.000 si mi-au zis in jur de 600 ceea ce mi se pare acceptabil
adrian mgn
comparativ cu revizia de 10000 da pare ieftin dar daca te uiti aici :
http://www.reno.ro/https://www.reno.ro/index.php?showtopic=123...dpost&p=1512929
iceweed
478 cu totul si mi-a si completat omul antigelul, fara sa imi factureze nimic (bine, ca a pus doar putin)
Adrian00
Cei de la Coramex primesc inca un 10 de la mine!

Am facut azi revizia de 60k la ei;comportament supercivilizat din partea lor(vorba lui RoboCoop:cred ca e cel mai bun service reno din tara).

Il recomand inca odata tuturor!!!
c_numele
Si eu la 15 km am facut revizia la ei nota 10+
Vio
De curiozitate, cat mai e o revizie de 15.000 la ei in preturile actuale?...
c_numele
Depinde pe cine cunosti, eu am dat 350 ron si am schimbat si filtru de polen care nu e obligatoriu la 15.000.
Vio
Mda... am un prieten care a decartat la Hunedoara 700 pentru revizia echivalenta la un Astra G 1,4... Cum era aia cu Reno masina scumpa la intretinere?... icon_mrgreen.gif
c_numele
de servicele opel am auzit si eu ca e mai scump cu mult decat renaultu
RoboCoop
o diagnoza la opel este 180 ron , mi se pare foarte mult fat ade cat este la renault
RoboCoop
Azi am facut revizia la 80000 si inca o data serviceul din Deva a dat dovada de profesionalism , nota 10 din partea mea
Adrian00
RoboCoop,cat te-a costat toata "distractia"? biggrin.gif
RoboCoop
pai piesele le-am avut eu iar manopera a fost in jur de 120 ron
uleiul si filtrele au fost in jur de 200-250 ron
gelupotzolli
Dragilor , va cred! Dar un numar de telefon puteti posta????!!!! Multam frumos !

11 Mar 2009, 16:30:
Iertare! Am vazut abia acum numarul. Oricum am drum la Deva, la mama. Imbin utilul cu placutul. Toate cele bune rolleyes.gif
Adrian00
Ati facut careva itp-ul la ei?
RoboCoop
din cate stiu eu nu au statie ITP (s-au nu am vazut eu) dar are dacia service care e langa ei

p.s. daca vrei neaparat sa faci itp in Deva imi zici si te duc eu in cateva locuri
BogdanX
Anul trecut, pe la mijlocul lui decembrie, am facut ITP-ul la Coramex. ITP-ul se face in partea cealalta de service-ul Renault. Intre spalatorie si locul unde se fac echilibrari, geometrie, etc
Totul s-a desfasurat absolut normal si fara complicatii. Fara bani dati prin buzunare sau mai stiu eu ce.
Batea vantul pe acolo, in perioada aia si nici macar nu a trebuit sa-mi fac programare. Totul a durat in jur de o ora.
Adrian00
Nu stiu poate merg la ei sau poate merg altundeva,ma mai gandesc pana in mai.Oricum,mersi de informatie. biggrin.gif
Mos Teaca
Va salut. Imi pare rau ca primul post este de rau. Am vazut ca la inceputul topic-ului era numai de bine de service-ul Coramex. Ieri am facut prima revizie si am ramas cu un gust amar de dezamagire. Cind am plecat cu masina de la rev. am vazut ca uleiul semnaliza ooo_ _ si bineinteles ca si pe joja se vedea lipsa. Deci n-au pus suficient ulei de motor. Baietii de la receptie de treaba, m-au ajutat si am completat nivelul. Alta chestie, nasoala, la schimbare filtru polen, aripioara laterala dreapta mi-au montat-o ca dracu, iti intra degetele dupa ea.......
Greseala mea ca am facut ca neamtu si nu am stat in spatele mecanicului ??????
Oricum sper s-a nu mai ajung acolo, ca nu mai am incredere in ce schimba sau lucreaza.
Pe cine intereseaza am platit 670 ron/ revizia I / Megan II 1.9 022.gif
Adrian00
Eu am facut pana cum la ei 4 revizii:15k,30k,45k si 60k si de fiecare data am stat langa masina.

Eu ce sa-ti fac daca nu ai stat sa-i "supraveghezi". sad.gif

Mornal nu ar fi trebuit sa faca chestii dealea.Vezi tu,sint fel si fel de oameni.La toate 4 reviziile pe care le-am facut am nimerit 4 mecanici diferiti,dar toti s-au comportat exemplar.
Mos Teaca
Mda. Inseamna ca e greseala mea. Si gresesc de vreo 20 de ani crezind ca va aparea si la noi un fruct rar : "constinta" Wrong !! n-a aparut. Oare ce ar insemna s-a stam linga fiecare executant de servicii ? Ne-am petrece viata pazind pe altul sa-si faca treaba si apoi sa-l si platesti.
Asta e traim in Romania si.....la dracu.
Adrian00
"Buna dimineata",asa este aproape peste tot in Romania!!!

Inainte sa mergi la revizie trebuia sa postezi aici si-ti mai ziceam una alta.

Nornal ca sint buni cei de la Coramex,daca stai langa ei cand isi fac treaba... blush.gif

Poti sa mai astepti 100 ani,ca in tara asta tot asa v-a fi. 251.gif
Raul1990
eu am masina de aproape 4 ani si toate reviziile sau tot ce a mai picat la masina
am facut la ei;mi se par super de treaba si baieti de la receptie si mecanici(care nu au treaba daca sati langa ei sau le pui intrebari)
sa va dau un exemplu de pret: anu trecut in iulie am facut schimbul de ulei am schimbat filtru de aer si un test clip si m-a costat 300 de lei sau pana in 300 nu mai stiu exact cu uleiu lor.
acuma manopera parca e 84 lei TVA inclus/ora (dar mie totdeauna mi-au mai lasat ceva la pret )

recomand cu caldura......
contforall
Desi e scumpa manopera lucru de care eu m-am cam plans totusi lucreaza bine baietii. Sunt ok. Chiar daca e mai scump sfatul meu este: cine are Renault ar fi indicat sa-i cam viziteze.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.