Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [Constanta]TOTAL SERVICE INTERNATIONAL
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Service autorizat Renault
Pages: 1, 2
JADRRO
TOTAL SERVICE INTERNATIONAL

Bd.I.C.Bratianu, nr.251 - Constanta




Tel - 0241-622.045
Fax - 0241-622.045
yce
au niste preturi de nu se poate
mii de figuri si greturi
incearca sa te jegmaneasca.
mie mi-au tras-o cu sonda de la filtru de motorina cumparat de la ei.ma puneau sa cumpar sonda separat iar un alt mecanic se lauda ca tote filtrele au venit cu sonda si ca au aruncat o gramada. acum credeti ce vreti
mad.gif
sorin_
Partea de jecmaneala o sustin si eu intr-un fel.... M-am dus la reprezentanta de pe Bd Tomis si am intrebat daca dau covorase la Clio symbol dinamique....in prima faza a zis ca da....apoi dupa 3 zile de la comanda, cand am venit sa iau avizul de plata....mi-au spus ca doar pt Megane....

Mai bine spuneau de la inceput... Iar despre alarma....doar una singura agreata...

Ma gandesc ce sa fac...si ce sa nu fac pentru ca atunci cand voi ridica masina sa nu platesc in plus aiurea....

Ma gandesc ca mai bine era daca luam din Buc....

Daca au altii experiente cu dealerul din Cta v-as ruga sa scrieti...sa-mi fac o parere...daca e asa cum cred eu....

Multumesc


HDG
Eu am fost astazi (14 apr 2007), bineinteles ca am ajuns la 5 minute dupa ce si-au terminat baietii programu ... cu toate acestea unul dintre ei a fost dragut cu mine si sa uitat in mare la masina.

Aveam lipsa un capacel de plastic la roate din spate dreapta care prinde plasticu de aripa interioara .. cazuse..nu stiu cum .. iar el mi la pus.

Mi sa parut de treaba .. i-am mai pus cateva intrebari .. si mi-a raspuns cu placere.

Concluzia: Azi a fost de treaba, sper sa nu-mi schimb parerea despre ei. smile.gif
radu1980
SERVICE-UL DIN CONSTANTA E DE TOT ... . CRED CA REVIZIA DE 30K O FAC LA BUC. MACAR ACOLO AM DE UNDE SA ALEG. AM VAZUT K AU PRETURI MAI MICI. ASTORA DIN CONSTANTA LE-AM DEPUS 2 RECLAMATII ... ADICA DE CATE ORI AM FOST PE LA EI. PAI ANU' TRECUT AM DAT APROX. 620 RON LA 15K PE 2 FILTRE SI UN ULEI. NICI NU CRED CA AU FACUT TOATE VERIFICARILE... SI A DOUA ZI TRONCANEA CEVA LA VOLAN SI RASPUNSUL LOR "PROFESIONAL" A FOST : O FI UMBLAT COLEGU' LA AIR-BAG. HALAL
darem
Dap de tot....!
Ieri am facut programare la ei ptr revizia de 30000km....1150RON aprox.
Si am intrebat ce faceti ptr banii astia; raspunsul lor...aaaaa pai mult mai multe ca la 15000km!!!! Si eu i-am spus: pai la 15000 am schimbat toate filtrele si m-a costat 500 ron, la 30000km adaugam placutele de frana si urca pretul la 1150????
Drept urmare fac cum am facut si la 15000...cumpar eu totul de la meteor c-ta si ma duc cu ele si ma cost cu tot cu manopera lor 7,5 mil!!!
CataT
Darem, unde este meteor c-ta? Este vreun magazin de piese pentru Renault? Sunt interesat si eu. Accepta la reprezentanta sa faci reviziile cu piese cumparate de tine din alta parte? (filtre, ulei etc.)
Multumesc!
darem
La gara CFR cum intri pe sos. Mangaliei fix pe dreapta la parterul primului bloc, pe colt am senzatia ca este un restaurant ceva.....piesele nu sunt speciale ptr R.(cutii cu sigla R. bla-bla....), sunt aftermarket cum se spune....la mine au acceptat si la 15kkm si vor accepta si acum...telefon de acolo 557575
Succes!!!
radu1980
Asa mare diferenta ? Dar in fond ce schimba acum la 30k ? Pai daca nu sunt speciale Renault poate nu sunt la fel de "bune" ?Nu mai retin ce ulei au pus data trecuta , parca 5W40 Mobil 1.
darem
Toate filtrele au fost MAN, filtrul de motorina a fost Delphi la fel ca cel facut de ei pentru R. si uleiul a fost ELF Excellium 5W40 la fel ca cel care il puneau ei...cu o mica diferenta de 300.000/litru!!
darem
Efectuat azi revizia de 30000(28500)km.
Totul a decurs OK, au acceptat consumabilele mele:515ron de la Meteor C-ta si manopera 160ron per total 665ron....nu au schimbat placutele de frana.
radu1980
thnks. abia astept sa le fac paguba smile.gif
touche
darem , cand ai facut revizia ai anuntat inainte ca vii tu cu filtrele etc sau te-ai dus direct cu ele. Te intreb ca se apropie revizia de 30k si nu vreau sa dau banii si apoi sa imi spuna ca nu se poate
edv_ro
Am o mica intrebare referitoare la acest service: daca as lasa masina (noua) pentru o reparatie (pe casco), cateva zile, m-as putea trezi cu piese bune inlocuite? As prefera sa incarce factura ce va fi achitata de societatea de asigurari, decat sa-mi schimbe vreo piesa buna cu vreuna defecta.

Ce parere aveti?
ciprian burlacu
Eu am lăsat-o. Nu s-a schimbat nimic la ea.
ccezar2004
imi zicea cineva ca daca vrei masina noua mai bine sa o iei de la bucuresti ca astia la CT ar avea preturi mai mari?... eu sincer nu prea cred... dar intreb si eu... se poate?
edv_ro
Preturile masinilor noi sunt aceleasi in toate reprezentantele Renault din tara. Ce poti obtine de la un dealer din Bucuresti, ar putea fi mici cadouri la ridicarea masinii, gen covorase cauciuc, o alarma sau chiar prima revizie gratuita. Diferentierea intre dealeri se face la pretul pieselor si consumabilelor, cat si la costul unei ore de manopera in service.

Eu a masina lovita, reparatia se va face pe casco. Sper doar sa nu ma trezezc cu piese noi schimbate, daca las masina la ei. O sa ma mai interesez.
ciprian burlacu
Din câte știu, promoțiile sunt valabile (și de aceiași valoare) în toată rețeaua Renault.
Dacă faci buy-back ai putea obține un preț mai bun pentru noua mașină, dar depinde mult de abilitățile de negociator ale fiecăruia, de graba reprezentanței de lichida stoc-ul de Laguna 2 (am citit că dorești o Laguna 2), de fidelitatea ta față de marcă, etc.
Este posibil să și primești ceva în plus față de discount-ul standard: o revizie gratis, un plin de combustibil, un mp3, covorașe, mă rog nu știu dacă este cazul la o Laguna, dar ca idee...

La prețuri apropiate, eu aș prefera reprezentanța din orașul meu, unde voi merge și la revizii.

P.S. A fost mai rapid edv_ro smile.gif
edv_ro
@ciprian:

Daca folosesti sistemul buy-back de la Renault o sa iesi in pierdere. Trebuie sa castige si ei ceva. Poti accepta oferta lor doar daca nu vrei sa alergi sa vinzi masina. Inainte de Megane am avut un Logan. Pentru masina asta, un Laureate 1.4, cumparata in iulie 2005, cu 47.000 km in bord am primit o oferta de la ei, in martie 2007, de 4800 euro. Am vandut-o dupa 1 saptamana cu 6000 euro, fara prea mare efort.
flotl
Te lasa sa stai langa masina la revizie?
edv_ro
In principiu, da.
CataT
Pana la urma te accepta cu consumabilele tale la revizii, sau numai daca ai pe cineva cunoscut acolo in interior care-ti pune o vorba buna.... unsure.gif
99AIM
Eu de ce m-am duc la B la serus? de scarba lor....
Ma duc la ei si zic ca sunt interesat de o masina, si as dori un drive test,ooooo nu se poate,cu programare iar masina de drive test statea in fata iar ei la cafea,asa ca i-am trimis la origine si am plecat de la ei,sunt niste incompetenti ca habar n-au de echipari sau dotari la masini mai multe stiam eu,oricum la revizie ma duc la B mai devreme cand am drum pe acolo ca la astia numai calc in curte.
babanu
@RamboX.Si eu am facut acelesi lucru.La Serus te sfatuiesc sa o abordezi pe doamna Raluca Serbanescu tel 0728088900.Incearca sa negociezi pentru alarma aia cobra (care o accepta ei ) si neaparat senzori de parcare spate ,in cazul in care nu ai pe cei originali.Daca ai neclaritati ....PM.
ccezar2004
de ce draq revizia la CT e mai scumpa ca oriunde?... am sunat la B, Tulcea, NT, Baia Mare... toti mi-ai zis maxim 650 RON... la CT nu e asa... e cam 750 RON... si la cum s-a exprimat s-ar putea sa fie chiar mai mult....

cine a mai facut de curand o revizie la laguna 2.0 dci, 10.000 km?
CataT
Ne programam pt revizii?

9 Jan 2008, 21:27:
up
costeloosh
LA PRIMA REVIZIE LA C-TA 10000 KM A FOST DEZASTRU. PE LANGA FAPTUL CA LE-AM DAT SI SPAGA , IN AFARA DE 560 RON-PRETUL REVIZIEI IN SINE, MI-AU PUS UN LITRU DE ULEI IN PLUS LA SHIMB (AM DEDUS ASTA CAND AU INCEPUT SA IL SCOATA PE CEL IN EXCES, DUPA CE AM AVUT INSPIRATIA SA VERIFIC JOJA, SI DEJA FACUSEM 100 KM CAM TURATI CE-I DREPT CA AVEAM ULEI SI FILTRE NOI) IAR EI ADICA INSUSI DL. OLTEANU, PATRONUL, MI-A SPUS CA ESTE DE FAPT O CALITATE SI NU NEGLIJENTA, FIINCA MOTORUL CONSUMA ULEI, IAR ULTERIOR IMI PROPUNEA SA REFOLOSESC PENTRU EVENTUALE COMPLETARI ULEIUL CARE L-AU SCOS, CACI LE-AM SPUS CA L-AM PLATIT SI AIA CARE II ARUNCA SUNT BANII MEI; ASTA DUPA CA BINEINTELES A TRECUT PRIN SCUT...CRETINI FRATE...LA CE AM MAI SCHIMBAT FILTRUL? I-AM RUGAT SA VERIFICE SI DE CE NU MAI REVINE LEVIERUL DE SEMNALIZARE LA REDRESAREA VOLANULUI SI PE LANGA FAPTUL CA NU MI-AU REMEDIAT DEFECTIUNEA, AU PUS CARCASA STRAMB.DEZAMAGIT TOTAL BAIETI...DOI MI-AU UMBLAT LA MASINA SI MI-AU DAT BULEALA....EVITATI LOCATIA DACA NU AVETI NEVOIE DE GARANTIE..... mad.gif
99AIM
Eu sigur nu calc pe la ei,la Serus ma duc la vara,am manopera la prima revizie gratuita,mai ma plimb cu masina....
95puf
Salut. Eu am facut prima revizie la Clio 3 la Renault Slobozia. M-a costat cu 1/3 mai putin decat m-ar fi costat aici. 400RON la Slobozia fata de 600RON la Cta. Nu au ei conditiile de la Cta (gresie, faianta) in service dar este ok cat timp am stat tot timpul langa masina iar tipul f amabil mi-a raspuns la toate intrebarile si curiozitatile mele. Asa ca, pt 9.6 L de motorina pe care i-am consumat de la Medgidia pana acolo, dus intors, eu zic ca merita. smile.gif
babanu
eu cred ma duc la Tulcea.La Olteanu(Total Service) e jale, asa ca mai bine NU.
HDG
10k La CT in jur de 600 ron , la TL am platit 230 ron + motorina consumata; 20k la CT deja nu ma mai interesa, la TL 530 ron + motorina consumata - 10L combustibil (bonus de la ei); 30k Programare peste 1 sapt in jur de 400 ron, dar cred ca va fi mai putin.
CataT
Fratilor eu am schimbat la ei acum trei saptamani bieletele de directie pe garantie, si fara suparare, au facut treaba buna.
Pana pe 23 luna asta trebuie sa ma programez la revizia de 15k, ce sa fac?
Ma jupoaie de bani? mad.gif
Macar fac treaba buna?
sorin_
ictranca, dupa ce faci revizia posteaza te rog impresiile despre acest service din Cta pentru ca ma intereseaza si pe mine (la inceputul lui martie trebuie sa fac revizia de 15k):

Calitatea serviciilor
Pretul serviciilor
Daca te lasa sa vii cu anumite consumabile (si daca se merita dpdv financiar)
Orice alt amanunt

Multam
99AIM
Cu consumabile sigur nu poti veni
aiulian19
ala bala

29 Mar 2008, 00:08:
Buna seara si un salut cald tuturor posesorilor de Renault.
Tot ce vrea sa semnalez aici este concluzia mea referitoare la acest mare service Renault de la Constanta.
Dupa ce am facut cateva garantii la ei, executate in proportie de 90% bine, dar cu o groaza de bani, am ajuns azi ,in trecere find prin Constanta, la ora 16.40 cu o problema minora- nu mi se mai infigea masina la demaraj-si i-am rugat sa puna calculatorul pe ea sa-mi spuna ce are, treaba de 15 min.
Vreau sa va spun ca am fost refuzat categoric, cu toate ca oamenii aceea erau inca in timpul exercitiului functiunii si zaceau toti cocotati pe standuri, asteptand sa treaca timpul.Am zis ca e OK si am vrut sa plec, dar privirea mi-a cazut pe programul lor de lucru afisat mare pe usa de intrare:
LUNI-VINERI 8-18
M-am intors si le-am comunicat celor de la receptie ca programul de lucru comunicat verbal nu corespunde cu cel de pe usa( in fond de aceea am intrat si le-am cerut o parere) si mi-au raspuns ca ei nu lucreaza decat 8 ore pe zi.

Pe mine nu ma intereseaza contractul dumnealor de munca, ci faptul ca se incalca in mod flagrant drepturile noastre de consumatori.Daca e program afisat de la 8 la 18 respecta-l , daca nu modifica-l si nu mai pune oamenii pe drumuri.

Oricum , stimate patron al acestui loc, oamenii dtra nu sunt profesionisti, nu stiu sa discute cu clientii si sa aplaneze astfel de probleme, pur si simplu mi-au intors spatele.

Parerea mea si decizia mea este ca NICIODATA nu o sa mai calc in acest ''loc de amatori'' care se numeste service Renault.
Spuneti-mi, dle patron al acestui loc numit service Renault, nu ati face la fel?
costeloosh
QUOTE(aiulian19 @ 29 Mar 2008, 01:01)
ala bala

<span class='edit'>29 Mar 2008, 00:08:</span>
Buna seara si un salut cald tuturor posesorilor de Renault.
Tot ce vrea sa semnalez aici este concluzia mea referitoare la acest mare service Renault de la Constanta.
Dupa ce am facut cateva garantii la ei, executate in proportie de 90% bine, dar cu o groaza de bani, am ajuns azi ,in trecere find prin Constanta, la ora 16.40 cu o problema minora- nu mi se mai infigea masina la demaraj-si i-am rugat sa puna calculatorul pe ea sa-mi spuna ce are, treaba de 15 min.
Vreau sa va spun ca am fost refuzat categoric, cu toate ca oamenii aceea erau inca in timpul exercitiului functiunii si zaceau toti cocotati pe standuri, asteptand sa treaca timpul.Am zis ca e OK si am vrut sa plec, dar privirea mi-a cazut pe programul lor de lucru afisat mare pe usa de intrare:
LUNI-VINERI 8-18
M-am intors si le-am comunicat celor de la receptie ca programul de lucru comunicat verbal nu corespunde cu cel de pe usa( in fond de aceea am intrat si le-am cerut o parere) si mi-au raspuns ca ei nu lucreaza decat 8 ore pe zi.

Pe mine nu ma intereseaza contractul dumnealor de munca, ci faptul ca se incalca in mod flagrant drepturile noastre de consumatori.Daca e program afisat de la 8 la 18 respecta-l , daca nu modifica-l si nu mai pune oamenii pe drumuri.

Oricum , stimate patron al acestui loc, oamenii dtra nu sunt profesionisti, nu stiu sa discute cu clientii si sa aplaneze astfel de probleme, pur si simplu mi-au intors spatele.

Parerea mea si decizia mea este ca NICIODATA nu o sa mai calc in acest ''loc de amatori'' care se numeste service Renault.
Spuneti-mi, dle patron al acestui loc numit service Renault, nu ati face la fel?
*




dumnezeu mi-e martor ca te inteleg. insa am auzit numai lucruri bune despre serice-ul tulcea, unde unui amic ii fac reviziile fara manopera doar ptr. ca vine din c-ta de la concurenta. Star 2000 se numeste service-ul si am sa-l incerc... am sa revin cu impresii, dar mai dureaza vreo 7000 de km... biggrin.gif
petrini
Buna.Am citit parerile voastre despre service renault C-ta si mi-au confirmat parerea.In luna feb 2008 am avut masima la service pt o reparatie,a intrat unul in mine cand a dat cu spatele si a fost reparata pe asigurarea persoanei respective.Dar durerea este alta !Piesele de schimb au sosit dupa 23 de zile,reparatia a durat 4 zile!
Ce credeti?Mi-au fost vopsite bandourile din fata.Nimic curios.Dar cand am fost la spalatorie s-au curatat bandourile!S-a curatat vopseaua dupa ele si acum arata ca dupa razboi!Mentionez ca acum am spalat pt prima oara masina de cand am luat-o de la reparat!Ce ma sfatuiti sa fac?
Sa ma duc sa le schimb pe casco si sa tac sau sa le fac reclamatie?Nu stiu daca s-ar rezolva ceva!Cat costa aceste bandouri(megan II megru)stie cineva??
E posibil sa se fii intamplat lucrul acesta din alta cauza? Va multumesc.
babanu
dute peste ei si fa scandal, ca sunt niste nesimtiti.De ce sa umblii la casco ca sa platesti mai mult anul urmator, mai ales ca nu e vina ta?????
fisman
Salutare tuturor.
Despre service-ul Renault de la Constanta eu personal nu pot spune decat ca sunt foarte scumpi (am facut reviziile de 15k, 30k si 45k la ei, ok mai putin pretul). Pentru revizia de 60k am facut un research pe la reprezentantele Renault apropiate de Cta si Buc si cel mai mic pret l-am gasit la Slobozia. Asa cum a mai zis si altcineva pe acest forum nu au aceleasi conditii ca la Cta dar au preturi ci 20-25% mai mici si accepta si piese din afara (ale clientului). Plus ca la magazinele de piese auto de pe langa service se gasesc piese de origine Renault!
babanu
vezi topicul cu serviceul din Tulcea cu ochiul.gif
ciprian burlacu
Eu sunt foarte mulțumit de cei de la Total Service Internațional! Și sunt client fidel.

Sunt ceva mai scumpi decât cei din Tulcea sau Slobozia, dar din punct de vedere al dotărilor, al calității lucrărilor și profesionalismului angajaților este mult peste cele două.

Poate că o revizie simplă iese mai ieftin în altă parte, dar la o distribuție, un kit de ambreiaj sau alte lucrări ceva mai complexe, contează în primul rând calitatea lucrării.
Unele reprezentanțe efectuează lucrări ieftine, altele efectuează lucrări rapide, iar altele - de calitate. Cele rapide și de calitate nu sunt ieftine, cele ieftine și rapide nu sunt de calitate, iar cele de calitate și ieftine nu sunt rapide.

Eu recomand TSI pentru lucrări rapide și de calitate.

PS: Nu lucrez la ei.

makelele
Sal la toata lumea...am cumparat si eu de curand un R megane nou....de la o reprezentantza din buc....acum am si eu o intrebare...Masina are aprox 6 luni si aproape 5k de km ...Prima revizie o am la 15 k...in cazul in kre nu fac cei 15k de km ....si trece anul sunt obligat sa fac revizia?sau astept sa fac 15k ?multumesc anticipat...
Vizavi de topic...parerea mea k asthia din cta sunt niste kmatari ca altfel nu`i pot numi ...o sa`mi fac reviziile in tulcea ...mai ales k din de pret e mare si in plus esthi tratat ca un client . Abia astept sa ma comving...nu am fost acolo dar am prieteni kre se duc si sunt f multumitzi
mihai_dorin
In primul rand invata sa faci diferenta intre un forum si Yahoo Messenger. Incearca sa scrie corect din punct de vedere gramatical, nimeni nu sta sa iti descifreze tie cuvintele( kmatari=camatari, k=ca, esthi-esti, etc.)

In al doilea rand esti total offtopic aici.

In al treilea rand in manualul masinii (poate l-ai citit) scrie ca revizie se face la 1an sau 15.000 km la bezina / 1 an sau 10.000 km la motorina. Acum pe care il faci mai repede, km sau anul. Uleiul de motor dupa un an isi pierde din propietatile sale.

10 Sep 2008, 22:25:
LE. Se pare ca toate postarile tale au un limbaj de irc, incearca sa respecti si tu regulamentul sau macar citeste-l.
TNY
salut la toanta lumea in legatura cu serviceul cam scump dar na asta e am o intrebare in schimb pt voi stiti cumva un alt service autorizat reno unde imi pot monta niste xenoane??? va multumesc
HDG
Nu cred ca monteaza vre-o reprezentanta XE after market, iar sa pui originale .. nu se merita, implica prea multe modificari (far, bara fata cu spalator de faruri, etc).

P.S. Am vazut un megane lovit frontal, si avea Xe din fabrica, air bag-uri sarite ... direct dauna totala ...
yce
ptr cei care au vopsit masinile la total service; ii rog sa vina cu impresii despre treba facuta de meseriasii de acolo ptr ca am ceva de vopsit la ei si nu stiu ce sa fac. sa merg la ei sau la bucuresti?
darem
bucuresti.
edv_ro
Fara ezitare Bucuresti.
Am vopsit la TSI bara fata si deja a inceput sa se cojeasca in partea inferioara.
95puf
Pana la urma reprezentanta dinspre Ovidiu este tot a lui Olteanu (TSI)?
ccezar2004
DA!
Arata ca in filme in service... Si au si mai multa aparatura... Totul nou... dar mare grija la intrare... Este o manvra 90* la dreapta intre doua cladiri... Spatiul este foarte foarte stramt... Trebuie luat larg de tot si cu grija... Am vazut ca unii deja isi lasasera vopseaua pe acolo... o sa vad vineri daca au redesenat acea manevra...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.