Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VIDEO] Suspensia Bose
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Clipuri video
Forum Bot
alex: <br /><center><object width="425" height="350">
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Lyf4rfT7bHU"></param>
<embed src="http://www.youtube.com/v/Lyf4rfT7bHU" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350"></embed>
</object><center>
Fratzica
Am ramas mut........ Cat de tareeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!
AlexV
remember K.I.T.T. ???? biggrin.gif
user posted image
Andrei87
Damn, vreau si eu suspensie de-aia!! sad.gif(
Ce le mai trece prin cap astora smile.gif... incredibil. Si banuiesc ca se va baga mai intai pe masini gen Maybach, S-klasse, A8, etc, etc... in segmentul de lux... Dar sa ne uitam la partea buna ... peste 10-15 ani, or sa fie si pe masinile low si mid-end ... si poate peste 30 de ani, si pe logan biggrin.gif
cristinic
foarte tare

acum 10 ani cine se gandea la servodirectie electrica variabila zicea probabil la fel. acum deja vedem masini in standard cu asa ceva
diesel_power
M-a dat pe spate treaba asta. Eu oricum nu am fost niciodata multumit de suspensiile conventionale. Daca-s moi sunt bune pt gropi dar se inclina mult masina in curbe, daca-s tari simt toate gropile in stomac si nu am gasit pana acu la nici o masina un compromis ideal. Asta e cu adevarat ceva super. Cel mai mult mi-a placut cum se inclina in curbe gen motocicleta, asta este infinit-utila pt stabilitate. Si mi-ar placea sa sar peste denivelarile pt reducerea vitezei cum a sarit ala la la final happy.gif
DigitalScribe
Stiam de suspensiile astea si totusi am ramas masca la cum se inclina in curbe masina ca o motocicleta si cum a sarit peste obstacolul ala... pur si simplu prea tare ! 173.gif
Andrei87
Sunt curios care constructor va baga primul acest sistem. Cei de la Mercedes ar trebui sa caste ochii, pentru ca ei se tot lauda ca "S-klasse a fost primul care a facut aia, si ailalta" (airbag-uri, abs, etc).
Cert e ca mai intai va aparea la masinile de lux ... dar cine stie, poate peste vreo 10 ani o sa imi iau si eu vreo masina de clasa medie cu suspensie de-asta smile.gif
A l e x
Bestial ! Eu nu inteleg franceza, imi explica si mie cineva cum de a sarit masina la sfarsit ?
Supapa_jR
Hmmm....no comment.....ce sa mai vrei de la o suspensie care are tente de iapa-n calduri biggrin.gif
Andrei87
Nu au zis nimic despre cum a sarit la sfarsit, pur si simplu a spus ca pastreaza ce e mai bun pentru la sfarsit, si inca o chestie pe care n-am priceput-o exact, ca francezii vorbesc cu ... in gura, dar nu explica tehnic ce s-a intamplat. In fine... de sarit tot din suspensii sare. Extraordinar ... sa o faca pe-asta + conceptul Hy Wire de la GM (e un filmulet si cu aia) si hop ia-uite masina viitorului biggrin.gif
eminescu0
QUOTE(AlexV @ 24 Sep 2006, 17:00)
remember K.I.T.T. ???? biggrin.gif
user posted image
*



serialul meu preferat din copilarie. era pe Tele 7 abc. mi-am luat acum toate episoadele sezonului 1 si sunt supeeer tongue.gif
BAC
pe cand un flik-flak cu masina?
A l e x
Presupun ca saritura la sfarsit e doar de "figuri" sa arate ce bine se comporta suspensiile, in nici un caz nu vor avea masinile de serie (care vor adopta acest sistem) buton de sarit, nu ? smile.gif
Alex57
undeva sub cdplayer o sa fie " butonasul " smile.gif)) prea tare ... icon_mrgreen.gif ce urat facea ala din masina cu suspensii normale radmasa.gif
Deja vad loganuri care vor sari peste gropile din tara... cu muzica la maxim in difuzoare rolleyes.gif Dr.Dre.-Still Dre cool.gif
einstein1984
Era o evolutie oarecum normala in domeniul tehnologiei suspensiilor. Insa pana ajunge pe o masina de serie mare, noi o sa zburam deja cu jeturile personale (daca 2 dimensiuni sunt aglomerate, sa o folosim pe a treia). Tare sunt curios ce consum de energie electrica au actuatoarele.
pastrama
QUOTE(eminescu0 @ 27 Sep 2006, 09:30)
serialul meu preferat din copilarie. era pe Tele 7 abc. mi-am luat acum toate episoadele sezonului 1 si sunt supeeer tongue.gif
*


Si pe mine ma innebunea... wub.gif
Cristi
QUOTE
Tare sunt curios ce consum de energie electrica au actuatoarele.

Dupa Bose (da, aceeasi firma care produce si difuzoare/boxe !) ar consuma mai putin de o treime din energia unei instalatii de aer conditionat. Actuatoarele (de fapt niste motoare electrice liniare) sunt controlate de amplificatoare ce permit si recuperarea energiei (evident, cu anume limite).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.