Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: rulmenti fata renault 11
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 9, 11
selector
stie careva ce rulmenti se pun pe fata la R 11 ?
mi sa spart cel din stanga.
MDM
Dute la cel mai apropiat depozit dezmembrari si cu siguranta o sa gasesti ce cauti la un pret rezonabil, sau daca ai ceva bani comanda unul nou. Ce tip de rulment e nu conteaza, iti trebuie doar anul de fabricatie al masinii, tipul motorului, si cam atat.
selector
ai idee cam cat costa noi si de unde pot sa ii comand?
selector
se potrivesc cumva cei de pe nova?
MDM
Nu stiu preturile, dar afla-i dimensiunea si compara-l cu cel de nova inainte.Ala sigur e mai ieftin.
selector
am fost azi la mecanic si mia zis ca ar fi in jur de 1.000.000 un rulment.
cpv
incearca, daca gasesti un magazin cu rulmenti, in bucuresti exista un magazin numit "baza de rulmenti" aia au orice fel de rulment, cu cel vechi dat jos de pe masina te duci la un asemeneea magazin si gasesti unul identic, pe mine m-a costat 350 de mii acum 6 luni si de atunci am facut cel putin 10 mii de km shi totul e ok.
jardel
Pentru motorizarile R11 de 1,1;1,3si1,4litrii,se potrivesc intocmai rulmentii fata de la SuperNova si Solenta(rulmenti radiali-axiali cu bile pe 2 randuri si inelul interior din 2 bucati simetrce).Pentru motorizarile de 1,7 litrii si Diesel,nu am vazut documentatia;Rulmentii fata ar putea fi din clasa imediat superioara.La magazinele din zona Vitan-Barzesti,un rulment fata costa aprox.33- 35 RON.Mult suces!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.