Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VIDEO] Lada masina vietii
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Clipuri video
Forum Bot
salutcalin2002: <br /><center><object width="425" height="350">
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/j3xoRQd0dLk"></param>
<embed src="http://www.youtube.com/v/j3xoRQd0dLk" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350"></embed>
</object><center>
AlexV
i-as spune eu lu nea asta niste cuvinte, da dupa aia trebuie sa imi dau ban singur. noroc cu prietenii de la brainiac ca l-au ajutat cu "efectele speciale".
diesel_power
mmm... porcarie, mi-a placut filmuletul pana in momentul efectelor speciale de tot rahatu. Ce rost au avut nu stiu... Si nici faza de la sfarsit cand se urca in acel ferrari.
Slab, slab.
driverx
Cred ca clipurile de genu au ceva vechime cand Clarkson inca nu era asa copt. Si il impresionau (dar nu numai pe el, ci si pe telespectatori) tot felul de efecte dinastea ieftine. Timpurile s-au schimbat totusi, la fel si Clarkson. Mai distruge masini, dar intr-o cu totul alta maniera.
Forum Bot
salutcalin2002: asta e tare i se zice tanc smile.gif))<br /><center><object width="425" height="350">
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/-_2a5zTI2LI"></param>
<embed src="http://www.youtube.com/v/-_2a5zTI2LI" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350"></embed>
</object><center>
argon
EL nu are nici o vina, doar e in cautare de faima si audienta, asta cauta britanicii, in idiotenia lor sunt super incantati cand un papitoi ca si Kent Klark asta sau cum dracu il cheama, distruge " a piece off comunist junk "..stau toti in fata televizorului, cu un ceai in fata, cu poza reginei si a lui Charles pe perete si se amuza copios gun3.gif death.gif
driverx
Mdeah.....mai uitati-va la Top Gear si poate o sa intelegeti.

Pai daca facea asta cu o Dacie, ma intreb ce ati mai fi spus? Ati fi inurat cu carne si dupa v-ati fidat singuri ban?
AlexV
diverx, nu are nici o legatura cu tipul/marca de masina. Poate sa faca si cu Dacie ce vrea.
Cum el poate sa faca ce a facut cu porsche ala rosu, asa putem si noi sa "zicem" de el ce vrem.
Bliss
Lumea masinilor nu trebuie sa fie si "fun"? Indiferent ca impartasiti parerea realizatorului sau nu despre un model. Daca vreti doar comentarii masinale, filmulete frumoase de prezentare si stiri cu ce showroom-uri s-au mai deschis, e de-ajuns sa alegeti o emisiune locala. Sau sa urmariti o cursa de F1 comentata de Michi si Vichi pe TVR.
argon
"Comunist piece of junk" a fost intradevar extrem de "fun" inca ma mai tavalesc pe jos de ras blink.gif

La fel si comparatia unei masini de 20-30 de ani cu industria auto actuala, iar a fost o comparatie foarte reusita, si deosebit de "fun".

Hai sa fim seriosi, si Žociu si Palade au mai mult fun ca si arciupaliticu asta de doi bani.
Bliss
Right. blink.gif
tarzy
QUOTE(driverx @ 6 Sep 2006, 10:47)
Mdeah.....mai uitati-va la Top Gear si poate o sa intelegeti.

Pai daca facea asta cu o Dacie, ma intreb ce ati mai fi spus? Ati fi inurat cu carne si dupa v-ati fidat singuri ban?
*




ba ... am fi injurat cu carne si nu ne-am da deloc ban

masinile de acest tip (lada ptr rusi, dacia - ptr romani, skoda - ptr cehi, fiat polshi - ptr poloni) au fost adevarate moduri de viata ptr "amaratii" din cupola comunista

un "comunist" trebuia sa munceasca de 2-3 ori mai mult ptr un Junk dintrasta decat un omolog "capitalist". nu mai vorbesc ca si dreptul de a cumpara un astfel de junk se facea pe baza de "dosar"
driverx
Ba....daca ati fi vazut un rus "emanicipat" care dupa ce a condus 20 ani o Lada, acuma sa zica si sa faca ce a facut Clarkson, as fi inteles.

Lada, Dacia, tot junk-uri is in context-ul actual. Oricum am luao. Americanii fac destruction derby cu masinile vechi. Ultimul drum al acelor masini e tragic....de tot.

Nu are rost sa ne cramponam in trecut. Englejii nu au trait comunismul, nu pot intelege anumite lucruri, dar Lada tot junk ramane. O sa ziceti ca is daciot convins, dar si cand eram si eu un mic comunist cu pampersi inainte de 89, tot dacia mi se parea superioara Ladei. Lada avea tabla sanatoase pe langa Dacia, dar la ce bun. Nu 1, nu 2 vecini cu Lada intretinute, stateau si desfaceau masina cam des in fiecare an. Aceleasi activitati le aveau si alti vecini, dar cu rable de dacii.

Deci chiar nu vad de ce ne agitam? Clarkson are mai putina dreptate, sau are mai putine drepturi sa faca ce a facut cu masina, doar pentru ca NOI am trait comunismul, si o Lada sau o Dacie era o mana cereasca pentru noi, si asta in conditiile in care, cum a spus tarzy, munceam de 2-3 ori mai mult decat un englez pentru un junk dea lor care era de 2-3 ori mai bun ca Lada??? unsure.gif

......obiectivitatea la unii e doar un cuvant de dictionar.....





Deci pe bune, sunteti ca aia care au facut plangeri in legatura cu rulotele, plangeri care erau intr-un numar infinit mai mare decat numarul plangerilor referitor la ce a zis de Isus.

Nu ati inteles nimic? No problem. Urmariti aici si totul se va lumina: http://www.youtube.com/watch?v=nbOVLX4OL3E

Are legatura cu un alt clip al lor publicat aici de mine. Caravan Nightmare.
tarzy
nu spune nimeni ca nu are dreptate

dar ... asta nu ma impiedica sa ... nu tin post

nu ma intereseaza ce "stie" sau nu stie acel tip, eu ... stiu foarte bine cum statea treaba cu junk-urile comuniste si consider ca ce a facut cu lada se apropie foarte mult de blasfemie

probabil ca tipul nici macar nu realiuzeaza dar ... cu acea emisiune a jignit cateva milioane bune de oameni
argon
DriverX, abia astept sa distruga un Logan..Romanian junk..etc..sa vezi atunci reactii...

Sunt curios daca tipul are aceasi parere si despre o Lada Uaz Patriot de exemplu..
pastrama
Este o emisiune de divertisment. Cine vrea sa inteleaga, intelege...cine nu, sa nu se mai uite.
padre
Este o foarte buna emisiune auto - divertisment.
Cred ca se investeste mult in ea: pasiune, bani, imaginatie. Rezultatul este mult peste alte emisiuni auto de la noi sau de pe la altii.
Nu vad de ce v-ati atacat asa, acea Lada chiar era "a communist piece of junk", care-i problema? Ce nu e adevarat in asta?
tarzy
mda ... separe ca aveti dreptate, in definitiv aceea emisiune este de 'divertisment"

la fel ca multe alte emisuiuni TV (surprize surbrize, TEO, etc)


argon
Le-ai alaturat perfect smile.gif

Top Gear e pentru corespondentul masculin al amatoarelor de "Surprize surprize" si "Din dragoste"
driverx
argonele,

Ai zis multe de cand ai ocupat serveru cu contu tau, dar asta le intrece pe toate. radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

Deci, totusi....care e problema voastra? Voi aveti dreptul sa il faceti in fel si chip pe Clarkson, dar el nu se poate lua de o masina? Masina, care....cam este ceea ce a spus el. Din cate stiu, pana in anii 90 s-a cam comercializat Lada in UK. La fel cum s-a intamplat pana nu de mult cu berlina. Ati sari in capul unui care ar spune ca berlina fabricata in 97 e o epava la standardele anilor in care a fost fabricata? A gresit cu ceva?

Ahh...sau voi preferati emisiuni auto idioate si monotone precum sunt cele romanesti in care vezi numai masini tari, la care tot ce poti sa faci este sa salivezi ca atunci cand erai mic si mucos si erai fericit la culme ca mai aveai inca o guma turbo cu o noua masina? Preferati un monolog idiot cu date de multe ori incomplete sau chiar gresite? Sau preferati o atmosfera mai destinsa, funny most of the time, in care vedeti parerea a unuia din ei (Clarkson de obicei) sau chiar a trei oameni, pareri care intotdeauna o sa difere foarte mult, dar fiecare din ele va evidentia punctele albe si punctele negre de la o masina. Pana si acest forum este o dovada cat se poate de vie ca oamenii tare subiectiv vad masina, percepmasina si cumpara masinile. De multe ori CP, numar features pot pali in fata altor elemente pe care mai ales Clarkson stie sa le scoata in evidenta cand vine vorba de criticat o masina. Clarkson pe fata isi expune CLAR parerea personala, este foarte consecvent, este foarte dur, fara sa se ascunda, si toate astea de multe ori prezentate intr-o maniera funny.

Un exemplu clar al lui. Prezinta BMW m5. Stie foarte frumos sa scoata in evidenta unele chestii care desi par faine si utile, sunt complet stupide. Cautati pe www.youtube.com clipul cu M5, sa vedeti cat de funny prezinta un feature complet idiot...setarea in secunde a dome light-ului sau cum cardanu meu ii zice. Asa ceva nu vezi in nici un alt show, si nici nu seamana nici macar de departe cu "Stupize stupize" sau alte idiotenii.

Daca acelasi feature imi era prezentat cat se poate de monoton si fara substanta de un idiot de la ProMotor sau mai stiu eu ce, probabil mi se parea nu stiu ce mare minune de feature, super util, super fain, pe cand Clarkson mi-a aratat ca de fapt e tare stupida, desi e bine ca exista. Si toate astea in timp ce ma stricam de ras. Ce poti cere mai mult?

Suntem oameni diferiti, fiecare avem optici diferite, avem pareri diferite, dar de aici si pana la a arunca cu rahat la modul asta ieftin in ceva de calitate doar pentru ca a atacat (si in mare pe buna dreptate) ceva care chiar se identifica cu o parte din trecutul vostru...e lame...de fapt voi dati dovada ca nu aveti un nivel mai inalt decat "Surprize surprize" si "Din dragoste"
argon
Eu pe Clarkson asta il stiu de aici de pe forum, dar am auzit colegi povestind exact ca si žažele ce-a mai facut ala sau ala. Parca am prins odata si 10 minute de emisiune din greseala...mare greseala.

Sincer mi se pare un show ieftin, pentru un target anume, si ma lasa rece, prefer sa ma uit pe Duna TV desi nu inteleg o boaba biggrin.gif

Daca iti place asa tare emisiunea, vizionare placuta, cum ziceai, suntem oameni diferiti..
driverx
Ahh...deci sa inteleg ca de fapt tu emiti pareri, si de fapt nu stii despre ce vorbesti?

Deci un alt mandru roman expert la aruncat cu parerea. Ti se pare, dar alocati 30 minute din viata ta, baga mare pe www.youtube.com si uita-te...si in astea 30 minute incearca sa nu fii roman stii tu de care.
argon
TOcmai am zis ca-l stiu de pe forum, adica din fragmentele de emisiune ce-au mai aparut p'aici. Totul e o facatura, un "biznis" in goana spre audienta. Bravo lor ca au reusit sa atraga atata public, cum spuneam, in continuare ma lasa rece.


Totusi nu inteleg cum ti se pare normal comparatia unei masini de 20-30 de ani cu masinile actuale...e total aiurea..ca nuca'n perete.
Daca compara masini din aceasi perioada..era mai normal..dar probabil nu-si facea audienta suficienta.
Forum Bot
driverx: Uitati aici.<br />

<br />

Sa imi spuneti care elemente seamana macar putin cu "Stupize stupize"<br />

<br />

Daca ne uitam la cadre...vedem ca sunt deosebite, daca ne uitam la coloristica, atent lucrate, ne uitam la jocul cu DOF-ul, iar....atent studiate si as putea continua cateva pagini.<br />

<br />

Dar fiti atenti sa vedeti cat de dur ataca ce i se pare lui wrong, dar si cum apreciaza ce crede ca merita in masina aia......<br />

<br />

Vreau sa vad asta de la Andrea Marin sau cum cardanu meu o cheama.<br /><center><object width="425" height="350">
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/D1Ym3ZUAKss"></param>
<embed src="http://www.youtube.com/v/D1Ym3ZUAKss" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350"></embed>
</object><center>
argon
Las-o pe Andreea Marin, prea personal ai luat faza cu surprizele biggrin.gif

E logic ca vechitura(lada) nu mai corespunde din nici un punct de vedere, dar sa arunci cu cacao in ea in stilul ala e penibil. Nu-s fan Lada, chiar mi-au displacut dintotdeauna aceste masini, ideea in sine e aiurea, absolut orice masina era.
vsebas
@driverx , mie imi place numarul de inmatriculare de la M5 radmasa.gif si evident "the M buton" ..

cat despre saraca Lada, daca o rupea pur si simplu fara sa o detoneze controlat pe mijloc, cred ca era toata lumea multumita biggrin.gif
C@talin
ce numar are F@# nou M5
padre
QUOTE(argon @ 6 Sep 2006, 21:38)
Eu pe Clarkson asta il stiu de aici de pe forum, dar am auzit colegi povestind exact ca si žažele ce-a mai facut ala sau ala. Parca am prins odata si 10 minute de emisiune din greseala...mare greseala.

Sincer mi se pare un show ieftin, pentru un target anume, si ma lasa rece, prefer sa ma uit pe Duna TV desi nu inteleg o boaba biggrin.gif
*



Daca taceai, filosof ramaneai. Hai sa nu cadem in penibil... mad.gif mad.gif
Faptul ca ai auzit aici pe forum de un prezentator si o emisiune care au o vasta experienta si o longevitate incredibila pe piata show-urilor auto si te-ai gandit tu sa-i cataloghezi intr-un mod superficial... e jenant, monser. Ma rog, fiecare om are dreptul la o parere, fie ea si proasta.

Eu pot sa-ti spun ca am vazut TOATE emisiunile din seria TOP GEAR, si anume 8 sezoane, fiecare sezon are in medie aprox. 10 emisiuni. Mai mult, am vazut si cateva filme facute fie numai de Clarkson, fie impreuna cu Hammond.
In total vreo 10-11 DVD-uri pline.
Nu ascund ca sunt un fan al emisiunii si ca imi plac toti prezentatorii. Mai mult, consider jobul lor cel mai tare job de pe planeta asta.

NU este un show ieftin, desi este clar pentru un target anume. Orice emisiune din lumea asta are un target anume. Publicul target TOP GEAR nu este acelasi cu publicul Surprize, surprize si Din dragoste, te asigur. radmasa.gif radmasa.gif
Mai intai documenteaza-te, gandeste, si apoi da-ti cu parerea.
driverx
QUOTE(padre @ 7 Sep 2006, 15:21)
Publicul target TOP GEAR nu este acelasi cu publicul Surprize, surprize si Din dragoste, te asigur.  radmasa.gif  radmasa.gif 
Mai intai documenteaza-te, gandeste, si apoi da-ti cu parerea.
*



Lasa-i sa creada ca totusi e acelasi segment. Oricat le-ai explica, exemplifica, tot pe idea lor vor sa ramana. Asta e...fiecare sa ramana in mediocritatea lui. Asta....e...Clarkson a facut greseala sa faca stou de o masina oricum expirata. Daca ar face asta cu o 1300 sau reno 12, cred ca iese cu lovilutie pe aici....

Eu nici macar nu privesc Top Gear neaparat ca o emisiune auto. Este mai mult un show de divertisment (totusi axat pe masini), cu partile lui serioase totusi, de o calitate in acest segment unde mai rar gasesti. Si culmea e ca totusi, ies mult mai castigat dupa 50 minute de Top Gear decat dupa 50 minute de ProMotor. Muuult mai castigat. Dar asta e....trebuie sa ma suport asa cum sunt....o unitate a populatiei de "Stupize stupize"...dupa unii.
tgg2k
din ultimul videoclip pot sa trag si eu o singura concluzie: Clarkson admira doar masinile care au dotari cat mai putine si accelereaza 0-100 in mai putin de 4 secunde... ia priviti-l cat de multumit si entuziasmat e el de masina doar dupa ce apasa pe butonul magic.

mi se pare destul de deplsat gagiul desi si mie imi plac emsiiunile Top Gear (doar cateva am vazut nu dati cu paru') si asta e senzatia care mi-a lasat-o mie... orice masina care nu e destul de puternica nu merita luxul care ti-l ofera...

ce m-a mai socat e faptul ca pana sa apese butonul magic absolut toate dotarile masinii erau degeaba... incepand cu forma caroserie si terminand cu meniul care aproape sigur ii oferea optiunea de a dezactiva vocea tipei, dar el aproape sigur ca nu stie sa-l foloseasca...

e interesant cum isi schimba atitudinea fata de masina cand isi da seama ca aceasta are puterea unui model super-sport (doar asta e)
vsebas
Omu' a zis ca il enerveaza faptul ca trebuie sa seteze ( sau ca este lasat sa seteze ) toate optiunile acelea, iar cand a apasat butonul magic au intrat pt toate optiunile "default BMW settings" care erau pentru "sport" si asta l-a dat pe spate... si cred ca pe oricare din noi daca am avea ocazia ne-ar impresiona.
Meganer
@tgg2k
Mesajul pe care l-am receptionat eu (ma ref la cel cu M5): e putin neobisnuit sa faci o masina de peste 500CP cu un meniu de windows. Ori iti pui viata in pericol (si implicit pe a celor din jur) navigand prin meniu la 100mph, ori renunti si-i dai bataie.
AlexV
@meganer: din cate stiu eu de la un seria 5 cu tv + navigatie daca depaseste o anumita viteza , tv-ul se opreste si la navigatie nu mai ai access sa umblii. Faza cu tv-ul am vazut-o.


the british isi spune parerea personala acolo. "e unii domle care nu intelege ca si noi ne spunem parerea". si intamplator nu ne place parerea lui.
personal intai mi-ar placea toate gageturile de pe M5 si apoi daca mai raman bani si motorul ala.

@vsebas, tipul intreaba de ce nu au setat inginerii de la bmw toate functiile si el doar sa conduca. de ce sa nu si conduca inginerii de la bmw?

adevarul e ca si masina (M5-ul) si slujba lui sunt de invidiat. biggrin.gif
vsebas
Daca inginerii de la BMW (aia electronisti, responsabili de toate functiile "gen window" ) ar fi lasati sa conduca minunatiile pe care le fac si-ar schimba profesia in piloti de test laugh.gif
Forum Bot
..IcemaN..: ok...clarkson face show...nu e o emisiune de prezentat masini..e o emisiune de divertisment...cat despre Logan, uitati-va la ce au de zis despre Logan (si alte masini)<br /><center><object width="425" height="350">
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/5CTIxykcTH8"></param>
<embed src="http://www.youtube.com/v/5CTIxykcTH8" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350"></embed>
</object><center>
tarzy
pai ... intra in cutia verde, si-n plus nu porea e bine pus la punct cu toate informatiile
Loganele au si inchidere si geamuri electrice si alte accesorii


ma intreb daca si fani lui hilux

http://www.youtube.com/watch?v=nD0UVI99R8Q


or sa aiba astfel de reactii

oricum .... "testul" nu prea a fost de acceasi natura
A l e x
Top Gear este una din cele ai bune emisiuni auto pe care le-am vazut vreodata, dar in nici un caz nu te poti lua dupa ce spun cei trei prezentatori. Sunt subiectivi, exagerati si plini de idei preconcepute.

Nu poti compara Top Gear cu Surprize Surprize sau Din Dragoste. Top Gear are buget imens, este foarte artistic dpdv al imaginii, sunetului, montajului, etc...

Tot ce auzi si vezi la Top Gear e pentru divertisment, nu pentru educatie. Daca iti place, bine, daca nu, nu. Mie unul sincer concursurile care le au ei intre ei mi se par prea regizate si prea similare, dar emisiunile per total sunt f. bune.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.