Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cheder trapa r21
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 21
danieluc
Am trapa la r21-ul meu, si se intampla sa ploua si inauntru daca afara insista ploaia prea tare .. voiam sa imi schimb chederul. Sincer inca nu am cautat, dar m-am gandit sa intreb aici prima data, se poate schimba cu ceva universal ?
Sau ar trebui sa caut ceva specific.. Daca o mai avut cineva prob de genu, astept idei smile.gif
msik,
dani
cj98czh
Nu chederul este de vina....am patit si eu chestia la R25-ul meu.

S-a stans praf in conductele prin care ar trebui sa se scurga apa cand ploua.

Conductele astea le vezi cand trapa este deschisa in colturile din fata.

Eu m-am dus la o vulcanizare si i-am rugat oe baieti sa sufle aer comprimat pe acolo si s-a rezolvat.

Vad ca esti din Cluj.....du-te la vulcanizare la Cristi pe Campina (vizavi de peco) si roaga-l sa-ti faca "operatiunea" ..... el mi-a rezolvat-o si mie...
Marty
Ai trapa de fabrica sau d-aia pusa pe genunchi, in tirg? Daca-i d-aia de fabrica: fa ce-a zis cj98czh (s-ar putea sa mearga). Daca ai trapa pus pe genunchi: da-o jos, sudeaza o tabla in locu' ei, da-i o mina de vopsea pe plafon si ai terminat smecheria!
Daca, totusi, insisti sa vrezi ca-i chederul, vezi ca astia care monteaza parbrize au un cheder universal, poate te rezolva ei.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.