Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: am un clio3 si vreau un megane hb pe benzina
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
Pearl Jam
Am un Clio 3 si as vrea sa mi iau Megane Hatchback, evident, pe benzina. Imi poate spune cineva daca "trage", pt ca nu vreau sa iau iar teapa... Dar nu pe la 5000 de ture... Eu vreau demaraj. Va rog mult.

pe viitor.. invata-te sa faci si tu un topic separat.. nu sa scrii in topicuri aiurea
AlexC
Ce motor ai si ce fel de demaraj vrei? Pentru demaraj mare poate ca nici 2.0 16V nu iti sunt de-ajuns sua poate ca nu reusesti tu sa scoti puterea din cei 98CP pe care (probabil) ii ai deja pe masina.

Megane este sensibil mai grea, insa are demaraje si consumuri foarte apropiate de Clio III, au si motoare identice. Daca iei acelasi motor pe Megane nu faci nici o treaba.
Toto - BOD
@Pearl Jam: Nu stiu ce vrei tu de la un motor mic! Dar iti spun ca motoarele de la clio sunt printre cele mai bune motoare la acceleratie din grupa lor (la o cursa) cu exceptia celui de 1.2 la care chiar nu poti sa ai pretentii. Daca e diesel nu ma bag pt ca nu stiu nimic de el.
Pearl Jam
Toto, mersi pentru sfaturi, dar forget it! Eu am un 1,2. Asa e... Ce pretentii poti avea...
Iar pentru colegul dinainte... Stiu sa fac topic separat. Scuze. Don t be so cruel.... rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.