Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bucuresti
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
critianoprea
Ieri cānd mergeam spre casa am vazut ditamai groapa pe Podul Grant. O gaura de 20-25 cm in diametru de peste 50 cm, tocmai pe Podul proaspat reparat.
Nici nu a trecut o luna decānd se recircula pe artera si deja a aparut prima groapa.
Restul apar pāna la iarna probabil.

Bine ca am vazut-o la timp, oricum nu circulam prea repede cu aglomeratia de acolo, ca eram pacient mai mult decāt sigur la vreun service. Asta inainte de concediu.

Deci atentie si aviz amatorilor de senzatii.
AlexC
Pe Pod se va turna un start de anduranta, nu este varianta finala. Sper sa il termine ASAP (2-3 saptamani)
vijelie
Lucrarea de pe Podul Grant nu este finalizata oficial (adica receptionata cu acte constructor + beneficiar + Inspectoratul de Stat in Constructii), asa ca dpdv legal circulam pe un drum IN LUCRU, fapt care il scuteste pe constructor de orice raspundere in cazul avarierii autoturismelor.
Concluzie: PRUDENTA MAXIMA in marele santier numit Bucuresti!
BOG
Zic ei ca au rezolvat si mai mult Podul Grant va fi redeschis traficului rutier, in ambele sensuri.
lightspeed
Ce ma bucur, ce ma bucur de semafoarele ce se instaleaza in Pta Victoriei! Acuma sper ca au si gandit optim fazele semafoarelor pentru fluidizarea traficului.
Ce rau este acuma sa iesi dinspre strada Paris in piata. Ce bine ca cei ce vin din centru vor avea rosu deodata cu cei ce vin din Aviatorilor. Asa nu se vor mai stresa nici pietonii ce traverseaza Aviatorilor, nici cei ce ies de pe strada Paris.
Lucrurile merg inainte spre bine totusi.
drumaru
Si eu ma bucur si de-abia astept sa plec de la serviciu ca sa testez noile semafoare (cind am trecut spre munca am vazut ca cele de la iesirea de pe paris mergeau, eu pe acolo vin si vreau sa vad cum e).

Daca intr-adevar au gindit bine fazele, ar trebui sa fie o placere s atreci printr-o intersectie altadata de cosmar (ma gindesc mai ales la cei care veneau dinspre buzesti, banu manta si 1 mai si care stateau uneori si 15-20 min. ca sa razbata spre iancu de hunedoara, lascar catargiu sau aviatorilor).
dantes
Semafoare se mai pun si in Piata Constitutiei..in fata casei poporului, 2 seturi...sa vezi atunci..

Apropos...ca tot e vorba de Bucuresti... ce facem cand sunt zilele francofoniei?????? Cica astia vor sa inchida tot centrul/casa poporului/etc...
Ati auzit ceva?
drumaru
Nu vreau sa dau inca cu pietre, ca nu e gata 100% lucrarea si mai astept, insa am vazut cozi imense spre Piata Victoriei de pe Banu manta si de pe Buzesti, plus o coada de circa 150 m de pe Paris (acolo, si cind era f. aglomerat, coada era formata din maxim 10-15 masini).
Zeus
Dimineata in jur de 9-10 de pe Buzesti spre Aviatorilor in max 7-8 minute am terminat cu Piata Victoriei.
La 18-00 chiar mai repede.
drumaru
Si eu am trecut de trei ori dupa postul de mai sus, pe diverse directii, si, intr-adevar, se merge mai bine ca inainte. Atunci cind am stat la cozi cred ca era din cauza lucrarilor ce inca aveau loc.

Deci nu mai e chiar o sperietoare intersectia asta...
CGB
am si io o intrebare: lucrarile la podul grant s-au terminat? adica nu mai toarna nimic?

intreb, ptr ca am mers pe el si e sub orice critica. ptr o lucrare noua. pacane masina din toate inchieturile de denivelat ce e covorul asfaltic.mi se pare nesimtire sa-l lase asa. mai ales ca e facut din banii bucurestenilor.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.