Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Modus 1,5Dci 80Cp
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Modus
pdaniel
Salutare, am si eu modusul din topic. Am unele intrebari legate de service si anume:

- la mine pe carte scrie service la 15.000Km. Am auzit ca defapt la diesel se face la 10.000. Ma poate lamuri careva?
- momentan am 9700Km. As dori sa stiu, unde ati facut voi serviceul de 15.000Km (sau 10.000Km) in Bucuresti si cat v-a costat. Am citit un topic si cineva spunea ceva de 12 mil. Cred ca a fost o gluma smile.gif. Deci m-ar interesa unde este mai bine de facut serviceul in Bucuresti unde sa nu te manance chiar asa rau de bani fara motiv. Multumesc.
hellcat
Diesel-urile vandute de la inceputul lui 2006 beneficiaza de revizii din 10 in 10.000 de km. Modus-ul tau daca e facturat in 2005 trebuie sa faca revizia la 15.000 km sau la un an daca nu ai efectuat acesti km.
pdaniel
Asa este, am intrebat astazi la Serus. Dar muream de nerabdare aseara sa aflu. Merci.
Astia de la cobalcescu mi-au spus ca ma costa in jur de 7 mil cu 3 filtre schimbate + motorina.
La Serus nu aveau idee cat costa. Au zis ca nu s-a dus nimeni pana acum la ei si nu prea stiu.
alx
Atentie: filtrul de motorina de Modus dci 82cp costa 4.800.000. O revizie cu schimbatul acestui filtru nu are cum sa coste 7 milioane.
Eu am facut revizia la Sibiu (da, m-am dus special din Buc sa ies mai ieftin) si m-a costat asa:
90RON filtru ulei + manopera
Am cumparat din Carrefour 5l ulei Elf Excellium 5w40 ~140RON

Nu am schimbat filtre polen si aer deoarece nu era nevoie, m-am convins cu ochii mei.
Mai puteti adauga 80-100 RON motorina pana acolo.

Filtrul de motorina se schimba la 30k km. In Occident se schimba la 60k km. Deci este OK.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.