Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Zgariat aripa fata de un T din parcare
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
Ge0rge
Salut
Aseara intr-o parcare am dat cu spatele si am agatat cu aripa fata dreapta un T din acela de se pune in fata la parcari(mama lor!), aripa sa zgariat,sa indoit si a intrat bratul intre aripa si roata

Am iesit pana la urma(cu greu) dar cu o zgarietura de toata frumusetea
Masina o am de 3 luni cu full casco la BCR Asigurari
Intrebarea mea este daca sa apelez la Casco sau nu, sa mai astept si alte mici neplaceri si apoi sa apelez?
In acest caz cum se procedeaza? se repara aripa? sau se schimba cu totul?
Multumesc
hellcat
Nu pare de schimbat, zgarietura e reparabila 100%. Depinde cum te inteleg cei de la BCR. O aripa fata e in jur de 400 RON, iar interventia de revopsire a unei aripi aprox. 300 RON.
MDD
E mai multa bataie de cap , alergatura si consecinte ulterioare ale politei de asigurare, parerea mea.Merge un retus"profi", din experienta zic... si te duce la vreo 50 ron.
Adrian78
QUOTE(MDD @ 23 Jul 2006, 19:51)
Merge un retus"profi", din experienta zic... si te duce la vreo 50 ron.
*


Cum si unde se face? Cum se comporta retusul pe termen lung?
Solon
Va zic eu: aripa de vopsit la Serus, 600 ron.Aberanat de mult!Si ca sa-i raspund cumva lui Adrian, aripa cu problema e schimbata si vopsita si dupa un an s-a cojit!
Ge0rge
6 Mil vopsirea?? pai o aripa noua cat este ? 10 mil?
Din cauza acelui T sa produs si o zgaraietura destul de adanca care banuiesc ca la urmatoarea atingere mai serioasa aripa se va crapa, asa ca exclud revopsirea ,prefer sa stau cu ea asa si cand va fi cazul sa schimb aripa cu tot
vijelie
Du-te la politie, declara ce s-a intamplat, ia-ti dovada si repara masina pe CASCO. De aia ai CASCO, nu? Sanatate!
xhermesx
La sume mari, clar ruta e politie pentru constatare, casco si service.
Pentru sume mici la reparatii (< cca 100 lei), poate ar fi indicat sa o faci pe banii tai. In caz contrar, anul viitor cand vei incheia casco iti va fi adaugat (de fapt nu iti va fi aplicat un coeficient negativ de lipsa daune sau cum s-o numi) un procent suplimentar care s-ar putea sa depaseasca per an suma care ai bagat-o tu la aceasta reparatie.
Ge0rge
La AN va referiti la an calendaristic ?
De exemplu dc am inceput in Casco 2006 Casco , ca sa nu platesc suplimentar , ma duc cu toate problemele in Aprilie 2007 sau pot sa ma duc de ex in ianuarie?...dupa ce a trecut anul acesta
Sper ca intelegeti intrebarea smile.gif
asybo2002
e vorba de anul de asigurare...nu are importanta ca te lovesti si faci si actele la Politie in 2006 si mergi la casco in 2006 sau 2007...e acelasi lucru
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.