Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cu ce echipa de F1 tineti?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Motor Sport > Formula 1
Pages: 1, 2, 3
FISICHELU
Desi este un forum Dacia-Renault, nu toti sunt adeptii Renault F1 Team.
Daca va sustineti echipa favorita, votati-o!

PS Echipele sunt in ordine alfabetica, pentru a nu fi acuzat de favoritisme!... tongue.gif
DragosP
McLaren; boală veche...
vali79m
Sunt fan Ferrari la F1.
NoDacia
McLaren ... asa ii am la inimioara de multa vreme
Racky
Tin cu echipa aia a lu' Schumy ...cum ii zice...a Ferrari smile.gif
Manuel
Ferrari, din cauza lui Schumi. Cand se va retrage, ma voi reorienta, evident spre Renault. smile.gif
alex
Ferrari tot din cauza lui Schumi. Cand se va retrage voi fi intr-o mare dilema biggrin.gif
semit
Ferrari.. Schumy.. smile.gif
alex
Deci se pare ca nu sunt singurul caruia i se intoarce cutitul in rana la fiecare doua saptamani cand vad ca la rubrica de motor-sport apare un post nou in topicul FELICITARI ALONSO, FELICITARI RENAULT biggrin.gif
cmandrei
Vote for Ferrari smile.gif
semit
se pare ca nu tongue.gif
hellcat
Pana sa se retraga am fost fan Jean Alesi si echipa in care concura.
Acum sunt fan Fisichella si Renault.
ncristi
RENAULT...pilotul nu conteza. Imi place alonso si probabil kimy sau ms...depinde cine va veni la renault smile.gif
LiviuGeo
esti de-al meu:)
modulsys
Ca pilot, sunt fan David Coulthard. Boala veche, deh...
Ca echipa, simpatizez cu Renault din motive lesne de inteles. tongue.gif
sorin
Renault de prin '90.
kostake
Cand eram copil FERRARI.

Apoi WILLIAMS datorita lui Nigel Mansel.

De vreo 10 ani doar antiSchumacher.
Charlton
Ferrari&Schumacher&Massa smile.gif
sorin_f39
De cand ma stiu, Ferrari a fost singura marca, care mi-a placut.
Gaseam prin anii '80 tot felul de surprize si postere cu Lamborghini, insa tot Ferrari mi se pareau mai frumoase. Dupa revolutie am putut gasi si documentatie despre istoria marcii, modelele fabricate de-a lungul timpului etc. Si au inceput sa transmita si televiziunile curse de F1. De atunci m-a atras si F1 si e clar cu cine tin(eam).
Pilotii nu prea m-au interesat. Cine pilota pentru Ferrari, era clar printre favoritii mei. Datorita a ceea ce a realizat bun pana acum, Schumi e clar nr 1 printre pilotii agreati de mine.
mihye
MS&co
UVN
MCLAREN
RCS
MCLAREN
coocky
Ca echipa si ca valori pe care le promoveaza imi place Williams, se pare ca sunt singur.
Desi momentan nu pot spune ca am un favorit cert printre piloti, ma bucur mai mult cand il vad pe Schumy trecand primul. Schumy mi-a placut mult din 91 pana in 2001.Apoi am inceput sa ma plictisesc de victoriile sale, acu', de vreo 2 ani, parca iar incepe sa imi placa smile.gif.

sqryn
Ferrari si Schumi!!!! All the way!
adister
Ferrari...chiar si fara Schumi wink.gif
dil
Renault. smile.gif

Si in general imi plac cursele de Formula1, nu scap nici una. Nu sunt anti- alte echipe sau piloti. Doar tin cu Renault.
DFA
Ferrari.

Toată lumea se bate cu ei de 50 de ani, sunt practic referința în domeniul F1, un campionat câștigat în fața lui Ferrari contează mai mult decât orice victorie împotriva altei echipe.
Mașinile și piloții lor decid soarta campionatelor, le reușesc, restul echipelor doar fac figurație, nu le reușesc, cea mai bună echipă a celorlalți câștigă campionatul.
dantes
Of course FERRARI... Pilotul nu conteaza nici ptr. mine, insa de cand a venit Schumi normal ca am tinut cu el...

Dupa cum bine a punctat DFA...toti se bat cu Ferrari! Ferrari e punctul de referinta in F1...

Si ca o remarca... Cand spui Ferrari spui masina sport... si atat! Masina sport pur-sange!

Cand spui Mercedes/Renault/altii...ce spui?
Aaaa..Mercedes = masini luxoase / Renault = masini.....frantuzesti...BMW = masini nemtesti competitori cu Mercedes...etc... INSA Ferrari e pur-sange sport!

Dovada ca F1 e locomotiva marcilor de masini...simplu... De ex. acum.. Renault se dovedeste fiabila si competitiva, lucru foarte apreciat de cumparatori, se vand mai multe masini renault...
mihai5
Renault... încă de pe vremea lui Alain Prost, Nigel Mansell, prin '93, '94 când Renault furniza motoarele pt. Williams. Nici nu mai știu exact ce anume m-a atras la Renault, probabil faptul că taică-meu simpatiza cu Ferrari și n-avea nici un farmec dacă nu ne "contram" puțin biggrin.gif.
talex007
FERARRI = THE BEST
DigitalScribe
Renault F1 Team. O echipa modesta cu rezultate exceptionale in ultima vreme.
Cu Ferrari era prea usor sa tin si dupa ce Schumacher a facut un ritual sec din a castiga cursele cu atat mai putin m-a impresionat Ferrari. Am asteptat de multa vreme momentul in care Ferrari sa o ia pe cocoasa asa ca victoriile Renault le gust cu cea mai mare placere cool.gif
RCS
wub.gif
Solon
Tin cu Renault ca, de.......
Dar echipa de suflet este Williams.Ce sa zic anul asta cam slabut.Sper ca de la anul cu motoare Totyota sa mai scoata capul, ca altfel se vinde echipa.
bobo77
Cu Renault si sper sa cistige Alonso si anul acesta.Este curios sondajul, credeam ca lumea este subiectiva ,dar m-am inselat.
AlexV
ma bucur sa vad ca lumea nu tine cu renault doar ca are renault. eu personal am tinut cu williams-renault cand eram mic, apoi am renuntat sa mai tin cu o scuterie si speram sa castige titlul Couldhard.

De cand Renault a revenit in F1 tin cu ei indiferent daca e sau nu Alonso, dar ii apreciez foarte mult munca si imi pare rau ca anul viitor pleaca la alta echipa. Din punctul asta de vedere MS are bila alba, a ramas cu aceeasi echipa si asta nu a fost decat bine si pentru fanii ferrari si pentru fanii lui.
ssilviu
http://img225.imageshack.us/img225/5903/io0xo.jpg

cred ca e destul de clar cu cine tin, nu? biggrin.gif
sandman_
QUOTE(DigitalScribe @ 13 Jun 2006, 12:02)
Renault F1 Team. O echipa modesta cu rezultate exceptionale in ultima vreme.

Eh, chiar asa de modesta nu este. Renault F1 este, totusi, sustinuta de un producator puternic, ce-i drept, la fel ca si Ferrari, Toyota sau Honda.

QUOTE(ssilviu @ 14 Jun 2006, 15:57)
cred ca e destul de clar cu cine tin, nu? biggrin.gif
*



esti ferrarist pana la moarte radmasa.gif

Tin cu Renault de pe la jumatatea lui 2004 (deci nu tin cu echipa care castiga), iar de la anul tot cu renault voi tine (nu cu alonso).

Interesant ar fi daca fiecare ar motiva de ce tine cu cine tine...

Eu tin cu Renault pentru ca pe la mijlocul sezonului 2004 imi placea foarte mult Trulli (care inca imi place), iar Alonso facuse cateva figuri frumoase. De asemenea, imi place politica echipei de a creste piloti...
FISICHELU
De ce tin cu Renault?... Pentru ca frantuzoaicele mi se par cele mai sexy!...Chiar si cele mai uratele! biggrin.gif
E boala veche de la primul Renault cumparat...Am "convertit-o" si pe sotie. Urmeaza imediat "ala micu'" dupa ce se naste... happy.gif
Solon
Excelenta idee! biggrin.gif
sorin_f39
QUOTE(ssilviu @ 14 Jun 2006, 16:57)
http://img225.imageshack.us/img225/5903/io0xo.jpg

cred ca e destul de clar cu cine tin, nu? biggrin.gif
*



Eu inca am dubii biggrin.gif
sorin_f39
Ma bucur ca majoritatea celor de aici (sau poate chiar toti care au post-at) tin cu o echipa sau alta tocmai din motivul ca le place marca/echipa respectiva.
Am destul de multi fani ai F1 in jurul meu, sau mai corect spus simpli privitori ai acestui sport, care tin cu echipa/pilotul care este in voga la un moment dat. Atat timp cat nu te numesti fan, e ok treaba asta. Dar in momentul in care afirmi ca esti fan F1, mi se pare normal sa tii cu o echipa/pilot si la bine si la rau.


FORZA FERRARI
JULLYEN
FERRARI IS THE BEST!
MihaiD
Tin cu Ferrari dintotdeauna deci cu Schumi ... Ca piloti mi-au mai placut Senna si Prost.

user posted image
XMihai
Ferrari se stie
sandman_
QUOTE(MihaiD @ 17 Jun 2006, 16:15)
Tin cu Ferrari dintotdeauna deci cu Schumi ... Ca piloti mi-au mai placut Senna si Prost.



Eh, daca tii cu ferrari, nu inseamna neaparat ca tii si cu MS biggrin.gif .
stuiberv
MCLAREN.
De cand ma uit la F1, adica de cand a inceput sa fie si la noi la TV.
MihaiD
QUOTE(sandman_ @ 19 Jun 2006, 03:28)
Eh, daca tii cu ferrari, nu inseamna neaparat ca tii si cu MS biggrin.gif .


Ba da biggrin.gif. Trebuie sa recunosti ca M.S. este unul dintre cei mai buni piloti din istoria F1. Nu punem in considerare caracterul lui biggrin.gif , desi daca privim putin inapoi, nu e departe de loc de caracterul lui Senna sau a lui Prost .

Am uitat, la piloti care-mi plac intra si Kimi.

Iar la categoria "cel mai iubit dintre pamanteni" intra Alonso laugh.gif ...
sandman_
QUOTE(MihaiD @ 19 Jun 2006, 18:16)
Ba da biggrin.gif. Trebuie sa recunosti ca M.S. este unul dintre cei mai buni piloti din istoria F1. Nu punem in considerare caracterul lui  biggrin.gif , desi daca privim putin inapoi, nu e departe de loc de caracterul lui Senna sau a lui Prost .
Am uitat, la piloti care-mi plac intra si Kimi.
Iar la categoria "cel mai iubit dintre pamanteni" intra Alonso laugh.gif ...
*



Ba nu biggrin.gif. Exista oameni care tineau cu Ferrari inainte de 96 si care vor tine si dupa ce pleaca MS de la Ferrari wink.gif

Pe mine m-a fascinat Senna. Mi-au placut multi piloti. Acum imi place foarte mult de FA. Si imi va placea de el si de la anul (dar nu voi mai tine cu el). De prin 2003 imi plac Trulli si Fisichella, chiar daca nu au fost intotdeauna la Renault. Si acum imi place cum merge MS. Mi-a placut de el si am tinut cu el de cand a murit Senna. Acum tin cu altul, dar nu inseamna ca nu-mi place cum merge MS.
mihye
Tin cu MS din '93 de la a2-a cursa a sa (prima cu benetton),defapt m-a impresionat de la prima cursa (spa cu jordan) si cu ferrari ca echipa de cand ma uit la F1('92). 27 si 28!
paulp
Ferrari.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.