Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Renault 15
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25
alex_i83
salut ... am si eu o intrebare ! am un renault 15 din 78 , si am nevoie de stopuri la el .....stie cineva unde gasesc ? in bucuresti......
Nea Vizanu
Baga si tu o poza, sa stiu cum arata. Mi-au ramas de la socrul meu o gramada de stopuri de la modelele mai vechi de renault si poate te pot ajuta.
alex_i83
poza este atasata .... aia galbena este masina. un renault 15 din 1978 . are niste stopuri mici......
tomi87
Recunosc ca asta e primul R15 pe care il vad, asa ca s-ar putea sa spun prostie, dar... Nu are aceleasi stopuri ca primele Dacii 1300? Ca R16-le din ala are...
alex_i83
nu are aceleasi stopuri.... sunt chiar mai mici .... uite poza....
Nea Vizanu
Poza asta cu spatele masinii imi trebuia... Ma uit astazi prin mormanul de stopuri si faruri.
alex_i83
ok mersi mult
Nea Vizanu
Imi pare rau dar nu am gasit nimic de 15. De 20, 30, 21, 25, 5, 18, 11,9 dar nu si de 15. Este extrem de rara masina asta si greu mai gasesti lampi ptr. ea. Nu vreau sa te dezamagesc dar asta este adevarul... Daca nu gasesti, nu ai decat sa-i facio modificare, ceva, dar sa dea bine. Tu ai geamurile sparte sau nu ai lampile cu totul? Geamuri se pot face.
alex_i83
am geamul spart ...... daca ai un id de yahoo sa vb acolo , baga si tu pe al meu : ALEX_i83 ca aici e mai greu ....
alex_i83
mai am si eu o intrebare pentru cunoscatori ! cat ma costa o tapiterie la toate scaunele , si unde se face,in bucuresti , si stopurile pe comanda...... ce pot sa mai fac la masina sa arate bine ....?!? este in perfecta stare de functionare , si din cate stiu singura care arata asa....... o sa ii fac si poze .....
payty
am si eu o intrebare...

renaultul tau este cel galben care era prin pantelimon la un moment dat?
Gheorghedracu
daca problema mai e de actualitate, am eu stopuri pentru R15/17. Din pacate sunt in Australia, asa ca s-ar putea sa coste ceva posta. Da-mi de stire aici daca te mai intereseaza si vedem ce putem face. Poate mai vrei si altceva?

Vad in poza ta alaturi de masina ta un R17. Cite R15/17 sa fie prin tara? Al tau ce motor are? De unde provine?

Acum ceva vreme m-a contactat cineva care vindea un R17 care spunea ca ii apartinuse lui Nicu Ceausescu. Ce s-o fi intimplat cu masina?
Gheorghedracu
Gasit in Ro cam acum trei luni, R15, desfigurat cu faruri (in fata) si masca de dacia CN, cred (patrate, mari, cu semnalizatoare verticale pe exterior)
Cristi T
Are un prieten Renault 15 TL din '73.Acest model s-a fabricat intre 1971-1978)Masina arata destul de bine:vopsea originala,motor refacut complet,geamuri la portiere fara rame(ca la Subaru sau alte modele japoneze & americane),140.000km reali,vitezometrul e gradat pana la 200km/h....vrea so o vanda ca sa-si ia motocicleta.Cere pe ea 2000 euro
Il cheama Dani,e din Timisoara si asta e nr lui:0747650982(nu are internet)
Gheorghedracu
Daca as fi acolo as veni imediat sa ma uit la masina. Foarte interesant. Daca o mai tine pina vin data viitoare (cine stie cind?) o iau eu imediat, cu conditia sa fie in aceeasi stare.
B 75 UAP
QUOTE(alex_i83 @ 10 Jun 2006, 14:21)
nu are aceleasi stopuri.... sunt chiar mai mici .... uite poza....
*


Acesta e R 17!! nu R15..

QUOTE(Gheorghedracu @ 22 May 2007, 17:12)
Gasit in Ro cam acum trei luni, R15, desfigurat cu faruri (in fata) si masca de dacia CN, cred (patrate, mari, cu semnalizatoare verticale pe exterior)
*


biggrin.gif Este cel din Ploiesti...
B 75 UAP
Daca te mai ajuta cu ceva:
http://cgi.ebay.fr/2-FEUX-ARRIERE-RENAULT-...1QQcmdZViewItem
Gheorghedracu
Nu e 17. E 15, crede-ma. Sau mai bine nu. Uite aici:

http://r15r17.com/

daca mi-ar fi raspuns persoana cu problema, am trecut prin Ro, puteam sa aduc semnalizatoarele. Asta e. Poate data viitoare.
Cristi T
Gheorghe,ai trecut prin RO si nu ai venit sa vezi Renault-ul 15 din poze?
Gheorghedracu
Pai nu am primit nici o informatie inainte sa vin. Cind am postat primul post eram deja inapoi in Australia. Asa ca vezi, am dat tirziu de posturile de aici. Dar vorbesc serios, daca masina e pastrata bine, ma intereseaza data viitoare cind vin, probabil 2008.
Cristi T
OK,Renault-ul 15 din poze te asteapta pana vii!Vino in 2008 ca stii cum e,la masinile de colectie le creste valoarea odata cu numarul anilor wink.gif
Gheorghedracu
Cam asa e si planul meu, sa trec prin 2008.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.