Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Porecla
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3
verzuiul
Care din noi are cel mai fain nume (de alint :-)) al masinii?

Eu cred ca am sa-i spun JLo(lesne de inteles dc!).Ia sa va vad...
Gabi
interensat topic insa l-as muta la cafenea

sa revenim la subiect:

fosta masina era gabita cand mergea bine iar cnad imi face probleme troaca, junghi , etc etc. ( era o berlina de aproape 10 ani, dec 1993)

actuala este o dacia solenza pe care o alint cu ika (am primit de la o frenda o foca mica pe care scria ika. care sta in masina si de atunci asa am alintat-o)
MMihai
hmm numai nume de fata biggrin.gif ... asa o alintati voi cand ii "dati in gura" la 6000rpm laugh.gif laugh.gif .. a nu se intelege gresit

am mai observat ca cele mai multe porecle sunt nume de fata.. eu ii zic Clio.. Clio WRC laugh.gif laugh.gif :wink:
octavianf
cliutza? laugh.gif laugh.gif laugh.gif
valiusbug
al meu (clio biggrin.gif ) este d'artagnan..... n-am gasit alta rima tongue.gif
McVic
Prima masina a mea a fost o dacie berline si o chema Loi pe urma o supernova pe care o chema Nelefe si apoi cliutza care il cheama Vicu.

E lesne de inteles de unde vin numele(numerele) laugh.gif si cata lipsa de imaginatie am.
AlexV
pe dacie pentru ca era o supernova verde primavera cu eleron si arata ca un broscoi, o chema boroasca.



iar pe clio din prima clipa cand l-am vazut i-am zis furnicuta. (e albastru si in supernova aveam o furnicuta (Z din bug's life) albastra.

Deci Clio este MARABUNTA - furnicuta in ciliana (pentru cei ce nu se uita la discovery).
strumfuadi
reno - renatta

matiz - tizucu

suzuki - suzi (suzeta..) laugh.gif
SorinV
a mea e TITIA sau coxu !



Titia cand mi-e draga ( din ce in ce mai rar) si coxu cand e in forja !
VladSoare
Symbolul meu se numeste Froggie, din cauza ca are ochii bulbucati (e din 2001 si cu bloc optic simplu) si spatele cocosat. Prima data cind am vazut un Symbol mi s-a parut ca arata ca o broasca. Il botezasem Froggie inca dinainte de a-l avea (ca am asteptat trei saptamini sa mi-l aduca).



Pe Scorpio il cheama Balenutza, pentru ca e mare, in special scund si lat, si are ochii mici, rotunzi si indepartati si gura mare (grila de radiator are contur cromat si arata ca o gura). Arata ca o balena, mare si linistita.
padre
Bellane, pentru ca are un fund care mie mi se pare sexy 8)
vladus
eu ii zic ori "iubita mea" tongue.gif tongue.gif tongue.gif ori Mean Bitch laugh.gif laugh.gif laugh.gif
xexe
eu am aut o dacie din 73 pe care-o chema Gianina, am avut un tico pe care-l chema Tilica si acum il am pe Tomitza (vezi semnatura) cand l-am luat avea numarul B-xx-TOM si Tomitza i-am zis.
Valix
Getutza biggrin.gif .
MBZ
Magic
Cipix
Al meu e portocaliu si merge cu motorina. Il cheama Tractorel. Si e un Clio Extreme 1.5 dCi de 80 cai.
Johnny Bravo
Tărtăreață. Asa ii spunem.
strumfuadi
offtopic:



ah, cipix...repede vroiam sa te invit la intalniri, sa vedem shi noi cum e cu 80cp diesel pe clio..

da' eshti de la cluj!.. sad.gif
claus
tot offtopic: fiind motorina.. poate sa dea o tura pana la noi la intalnire
strumfuadi
sau ne suim noi in a ta shi ne vedem cu cipix la brashov.. :twisted:
...Roadrunner...
Eu am intrebat-o pe a mea cum o cheama, da' nu-mi raspunde ... biggrin.gif

Asa ca i-am zis Meganel... sau Meganell biggrin.gif
Cipix
Tot offtopic:



strumfuadi: As veni bucuros la intalnire da e cam departe. Poate daca o sa am vreun drum prin Bucuresti (dar nu prea cred).
adyt
Clio=>Bombonica
Toto - BOD
eu ii zic Eva...
Bob
A mea se numeste Eliza. Trebuia sa fie un Clio Alizee dar nu a fost sa fie, asa ca a ramas simplu, Eliza.
mega
name of my car is NEGHINITA
raducu68
QUOTE
name of my car is NEGHINITA


http://www.sfstelian.ro/pov_neghinita.htm



Cristi vine dintr-o familie de baptisti cu noua copii. Când intri la ei în casa te surprinde voia buna si caldura pe care o emana acesti oameni. La ei în casa este o vesnica harmalaie, o veselie care îi ajuta sa treaca peste toate greutatile. Tatal munceste ca paznic de noapte, iar ziua lucreaza orice gaseste. Ambii parinti au un handicap fizic, dar asta nu-i împiedica sa se zbata pentru copiii lor.



Cristi zis “Neghinita” (un personaj de poveste) are 8 ani si este clasa a II-a. Înca ne mai chinuim sa citim si sa socotim… Îi place la nebunie sa asculte povesti, prefera sa se joace în loc sa îsi îndeplineasca “îndatoririle scolare”… de fapt, ca orice copil de vârsta lui. Într-un final fericit, ne facem si lectiile…



[b]E si mega
Face
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif



@raducu68: foarte, foarte tare !!!
Tudor
Cam fara inspiratie, nici nu stiu de unde, dar asa i-a ramas... Gigica.
laur_dci
al meu e otto, ca e bleu "ottoman"

asta e oficial cand suntem seriosi si atenti la drum

cand il alint e "baiatu' lu' tata"
ADN185
FIARA
raducu68
QUOTE(ADN185 @ May 16 2005, 11:34 PM)
FIARA

laugh.gif laugh.gif laugh.gif
pablo
Pe cel din semnatura il cheama"TORO" ... se pare ca am ramas cu sechele din vara trecuta ...
cmandrei
Fetita ... de ce ? trebuie sa o rogi ca pe o fata sa faca ce vrei tu tongue.gif, se incalzeste greu ... dar si cand e fierbinte ... uai mama da tot ce poate si nu se mai linisteste nici daca vrei tu. Si oricum e o masina doua masini, clasic ... tot ce e barbatesc e si feminin ... wink.gif
Mutzunache
Hello

Ne iubim asa de mult masinile incat am facut si un forum pentru ele tongue.gif si am ajuns sa le alintam si sa le tratam ca pe niste fiinte (le spal pe roti si dau noroiul jos cu compresorul inainte sa le bag in garaj, unde le-am pus covoare biggrin.gif) si sunt curios cu ce nume sau porecle ati botezat masinile si cum.

Renault Clio Symbol 2004 1.4 8v Expression - este o ea si o cheama Mirela si am botezat-o cu o sticla de Chivas de 12 ani, praf m-am facut.
Renault Megane Sedan 2006 1.6 16v Expression - tot o ea si o cheama Lavinia si ca sa pastrez traditia am botezat-o tot cu Chivas, dar de 18 ani, nu de alta dar are mai multe valve biggrin.gif .


PS Nu am condus si nu o sa conduc baut la volan. Botezarile s-au efectuat sub stricta supraveghere a catorva prieteni in curte la mine.
claus
urata mea .. n-are nume sad.gif
ajutati-ma sa-i gasim unul ...
sagetator
Micutza blush.gif
k0b3
Veronica wub.gif
b06fcn
Depinde de toane si de context : de regula e "Pontiac", posibil insa cazan si altele similare... tongue.gif
mihye
Asta-i piticu' ,cum altfel...
Fratzica
Pai sierra veche era bubulina (asa ii ziceam io) sau cazan (asa ii ziceau altii, se stiu ei care).
Meganu e bombolina (debordez de imaginatie, nu-i asa?), sau marea plasticaraie frantuzeasca (zisa si greieras, stiti voi d c) smile.gif)
sorin1967
Fica-mea ia zis Mashi 3000 sau 4000, dar daca e murdara ...sacade la 1000 blink.gif biggrin.gif .Ce o mai fi si-n capul ashteia, Asa ca pentru Claus mai e loc de Mashi 2000...... tongue.gif
Nicotine
MII Verde-Olive => Brotacel
1)MII Beige Angora
2)reclama cu broscoiul si printesa
Din 1+2 => PRINCESSA
Si decand la 2300 km un Passat TDI Tractoras Perfid a atentat la pudoarea princessei, de atunci are porecla de Princessa Razboinica sau XENA
La scarbici am un Cielo alb corporate, culoarea clasica a agentilor de vanzari, dar denota un suflet curat, eu sunt convins ca e reincaranrea unui Golf II GTI si de aici si numele de Cielutzul GTI
blink.gif
claus
sorineee.. hai, ca e murdara ocazional smile.gif hai, macar Mashi 2750 radmasa.gif ca 3000 e luat
pumala
Fundulet wub.gif
RamsesII
A mea e Testoasa Ninja, asta datorita fundului plat. Iar Ninja... ca e dracoasa. smile.gif
RCS
Eu am intrebat-o cum o cheama dar ea tace si nu zice nimic blink.gif blink.gif
vali79m
Simplu: Maricica...asa mi-a venit odata si asa a ramas.
dil
La inceputul lui 2005 mi-am zis ca daca o sa ia Renault titlul la constructori in Formula 1 o sa-mi cumpar un Renault. Si in 2005 Renault a castigat atat titlul la piloti cat si la constructori. Asa ca am luat un Renault Symbol.

Cand a fost sa stabilim numele am ales Bria (de la Briatore), iar pe mascota masinii, un mic dinozaur verde l-am numit Flavio. smile.gif
letitia
1. Tzutzurina, respectiv masinuta mea Fiat Seicento
2. Cracanel, respectiv Ford K condus de colega-mea (ca trece si trenul printre rotile caraghios de cracanate ale acestei masini de altfel haioase); al doilea nume de cod al masinii e Buburuza
3. Bondarul, fosta mea masina pe care am vandut-o - un Daihatsu Terios (o struto-camila de jeepulet pt cei care se intreaba ce naiba e asta); Cred ca numele ei ar fi fost mai potrivit Aviatorul nu bondarul datorita lipsei sale de stabilitate la viteze mai mari de 110km/h
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.