Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Email Notification
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Probleme forum
IRONICK
Dupa mutare nu mai functioneaza.
AlexV
am testat acum si functioneaza chiar foarte corect.

Treaba e ca dupa ce am facut split la cafenea si diverse se poate ca unele setari de track topic sa se fi dus pe apa sambetei. inainte mergeau.
seteaza acum track topic si o sa vezi ca merge.

Email notification functioneaza in felul urmator.
Linkul pe care il primeste destinatarul depinde de forumul de pe care a postat sau a trimis mesajul privat expeditorul.

La sectiunile comune, cand posteaza cineva pe dacia, cel ce primeste mesajul il va primi cu link de www.daciaclub.ro iar daca expeditorul a postat pe reno, mesajul va contine link cu reno.ro. Nu e nici o diferenta intre ele, se vede acelasi mesaj din ambele parti.

PM-urile iar, daca cel ce trimite, foloseste reno.ro, cel ce primeste mesajul, va avea link de reno.ro. idem si cu daciaclub.
vis-a-vis
Si la mine a mers asa cum zici dar de cand cu faza cu semnaturile, nu mi-a mai venit niciun mail.
AlexV
la mine a mers si acum, am ajuns aici datorita notificarii.

nu poate sa aibe legatura cu semnatura. sunt lucruri separate. da si tu un track this topic.
IRONICK
Tot nu merge. Raspunsurile pe acest topic nu le-am primit.
vis-a-vis
Idem.
AlexV
test de email notification
AlexV
inca un test de email notification
AlexV
test
moderator
test

moderator
testing
cipman
Nici la mine nu mai merge de cand cu reunirea. Primesc notificari doar pt. mesajele personale.
In caz ca scriu intr-un topic nou, se adauga in lista subscriptiilor. E ok. Lista e aceeasi, n-a disparut nimic de acolo (asa pare). Si asta e ok.
Le-am selectat pe toate (forumuri si topicuri) le-am dat "Change to: No e-mail notification" dupa care le-am reselectat pe toate si le-am trecut pe "Change to: Instant e-mail notification" si tot nu merge.
Practic, cu exceptia notificarilor pt. PM, n-am mai primit nici o notificare cu privire la raspunsuri in topicurile/forumurile la care am subscriptii.
moderator
inca un test
AlexV
sa mai incercam ceva
AlexV
pentru grupul members cred ca am rezolvat problema
IRONICK
QUOTE(AlexV @ 26 May 2006, 11:49)
pentru grupul members cred ca am rezolvat problema
*


Am primit notificare pentru acest mesaj. Sper ca este ok acum
AlexV
gata, am rezolvat, si membrii si moderatorii primesc notificari.

Multumesc de ajutor.
cipman
Da, e ok acum. Am inceput sa primesc notificari.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.