Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Unificarea forumurilor reno si dacia
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Probleme forum
Pages: 1, 2, 3
vali79m
Eu unul nu am fost intrebat de aceasta unificare si ca atare nu sunt de acord.
Sper sa nu supar pe nimeni cu atitudinea mea.
Slider
Eu sunt de acord!
St
QUOTE(vali79m @ 24 May 2006, 09:30)
Eu unul nu am fost intrebat de aceasta unificare si ca atare nu sunt de acord.
Sper sa nu supar pe nimeni cu atitudinea mea.
*




Pai care e argumentul?? Ca nu te-a intrebat nimeni? Pai nici nu e nevoie sa te intrebe, e forumul lor, fac ce vor cu el, tu esti doar un musafir, daca nu iti convin deciziile gazdelor iti ei jucariile si pleci tongue.gif
semit
asta vor si face unii... wink.gif vezi vechii membrii de pe daciaclub si Reno care acum sunt pe "sinapse"
argon
Nu stiu daca trebuia sa ne intrebe cineva....si sincer ma indoiesc ca o sa treaca la varianta veche doar ca unii nu sunt de acord.
b06fcn
Problema e ca nu s-au pastrat toate setarile initiale. Eu am avantajul ca am acelasi nick pe ambele forumuri, dar mi s-a pierdut avatarul, desi m-am conectat pe Renault. Plus semnatura.
Ca sa nu mai spun ca acum apar cu 27 de posturi, probabil cele de pe Dacia, desi pe Reno.ro aveam spre 400.
uncle
maica sa imi stea "ticaitoarea" cand am intrat azi pe forum biggrin.gif

nu mai faceti d'astea la cardiaci!!! laugh.gif laugh.gif laugh.gif

by the way nu ma deranjeaza deloc... smile.gif
vali79m
Ideea este ca "un dans se face in doi". Sunt corect de acord cu ideea ca e forumul lor, dar intr-o tara civilizata...si nu epoca ceausista...cand era tara lui si facea ce vrea numai el. Sper sa nu fie acelasi lucru si cu forumul.
cmandrei
b06fcn am inteles ... dar vali79m ... poate ar fi cel mai bine sa scrii exact ce nu iti place la noua forma a forumului ... si asa poate ca se va schimba ceva ... bazele s-au unit si niste topic-uri ... nimic mai mult (cel putin teoretic)
dil
Nu se unesc si numarul de posturi?
St
In loc sa vociferezi la adresa deciziilor lor(nu inteleg ce te deranjeaza in faptul ca forumurile sunt acum unite)ar trebui sa le multumesti ca ai ocazia sa discuti undeva cu alti posesori ai dragii noastre masini nationale.Oamenii astia cheltiue niste bani ca sa tina forumul, "proprietatea lor", ti-am zis si mia sus tu esti invitatul iar ei gazdele, cand nu-ti convin deciziile iti iei jucariile si pleci.
In continuare nu inteleg ce te nemultumeste la aceasta decizie.
semit
St.. da tu iei bani din chestia sta? de esti asa artizan..nu te cunoastem, nu ne cunosti..you get my point?
mihye
A aparut la "Alte modele Renault" sectiunea "Generalitati Logan". Era nevoie? Nu am nimic cu Loganul ,sa nu fiu inteles gresit.
vali79m
QUOTE(St @ 24 May 2006, 10:49)
.Oamenii astia cheltiue niste bani ca sa tina forumul, "proprietatea lor", ti-am zis si mia sus tu esti invitatul iar ei gazdele, cand nu-ti convin deciziile iti iei jucariile si pleci.

*


QUOTE(semit @ 24 May 2006, 10:52)
St.. da tu iei bani din chestia sta? de esti asa artizan..nu te cunoastem, nu ne cunosti..you get my point?
*



Exact la asta vroiam sa fac referire.A inceput o mare tiganeala, care cred ca va continua.
richie
Pai...n-am fost intrebat....nu c-as fi tinut sa fiu.... Si nu exista in poll optiunea "mi se rupe" tongue.gif Oricum...mai intru pe forumul asta...mai mult din plictiseala (cand se intampla asta) si pentru ca, din cand in cand mai aflu cate ceva interesant (in limita in care ma mai intereseaza produsele reno. Si poate, din cand in cand mai si aflu chestii interesante....

Asa ca, mi se rupe daca sunt unite sau nu.
cmandrei
Totusi va rog "nu va certati" sau alte chestii nasoale de acest gen ... sunt asa cum sunt ... pentru probleme forum exista sectiune separata ...
vali79m
Andrei, sterge-ti si tu PM ca nu pot sa iti trimit ceva.
Dupa ce il citesti...poti sa il stergi si pe asta.
argon
Intrebare: moderatorii de la sectiunile comune, s-au combinat si ei?
St
QUOTE(semit @ 24 May 2006, 09:52)
St.. da tu iei bani din chestia sta? de esti asa artizan..nu te cunoastem, nu ne cunosti..you get my point?
*




Nu iau nici un bani, nici macar nu-i cunosc pe cei care au pus bazele forumului.

vali79m ce te nemultumeste la aceasta decizie? Ca nu ai fost intrebat?

liviu_lb
Am votat da pentru ca nu ma deranjeaza. Da' tot nu inteleg de ce s-au unit.
zyppo
Am votat NU. Motivul: folosesc fosrte des optiunea "View New Posts". Astazi am gasit 5 pagini de posturi noi. Acum imi este mult mai greu sa caut posturile care ma intereseaza, posturile fiind amestecate. Evident, cineva se va ridica sa spuna: "pai mergi la posturile de "Renault Megane", apoi la "Modificari si imbunatatiri", apoi la "Cafenea" si asa mai departe". Daca tot faci un lucru, fa ceva care sa-ti usureze munca, nu sa ti-o ingreuneze !

De ce nu vreti sa unificati forumul si cu Peugeot, Opel, Subaru si chiar si cu VW ?! wink.gif

thunder
Eu cred ca daca le unificam o sa fie super aglomerat forum-ul, cu prea multe categorii, prea multe topicuri. In principiu nu prea cred ca e o idee buna, asa ca votez Nu.
vali79m
QUOTE(zyppo @ 24 May 2006, 11:19)
De ce nu vreti sa unificati forumul si cu Peugeot, Opel, Subaru si chiar si cu VW ?! wink.gif
*



De acord cu tine+chestia cu new post de 5 pagini.
Muttley
Eu n-am votat!
Din simplul motiv ca as fi votat degeaba. Lucrurile vor ramane asa cum sunt acum! smile.gif
cmandrei
QUOTE(argon @ 24 May 2006, 11:11)
Intrebare: moderatorii de la sectiunile comune, s-au combinat si ei?
*



Sub fiecare sectiune in parte scrie cine sunt moderatorii ...
driverx
O mare prostie. Poate din punctul de vedere a adminilor e OK ca poate e mai usor de administrat,etc etc etc si inteleg asta ca banui ca e ceva volum de munca, dar din punct de vedere a user-ului e o mare prostie.

galileo
e o varza totala, nici nu mai am rabdare sa caut topicurile pe care le citeam pana acum.

era scandal pe-aici intre reno si logan in conditiile in care era un singur topic pe tema asta. sa te tii acuma lupta intre orgolii ohmy.gif
Nicotine
Baetzi ciocul mic! Ca sunt niste moderatori pe daciaclub, de cred ca deja aveti warning la ora asta. Deci sunt cateva cuvinte care sunt sensitive:
frigider
golan
samd
Pe de alta parte ar fi buna putina disciplina ca parca in topicul de revizie la 15 000 km un user se mandrea cu ce chilotei i-a luat prietenei.
O informatie utila de altfel, dar m-au cam ars la buzunar cei 500 RON dati lui createur d'automobile si mi-era teama sa nu fac o analogie intre costuri intretinere auto si girlfriend, deoarece as fi putut fi acuzat de anumite prejudecati referitoare la sexul frumos.
Jack Daniel's
Uniti-le oameni buni !
st0rm3ru
am votat ca sunt de acord crezand ca e vorba doar de a avea un user comun... cand am vazut haosul care domneste in rest... era deja prea tarziu sa-mi mai schimb optiunea... dry.gif
lungan
Sunt de acord sa se uneasca. Mai ales topicul de probleme tehnice Logan, cu cele de la Renault. Am intrat pe reno.ro si m-am crucit cand am vazut ca oamenii se plang de aceleasi probleme.
kostake
Sper sa fie bine.

Oricum unele probleme sunt comune.
victorb
Am votat NU tocmai datorita haosului. Pur si simplu sunt prea multe post-uri noi care nu ma intereseaza.

Dar cum bazele de date au fost reunite si s-au facut posturi in noua baza de date, cred ca este aproape imposibil sa fie separate din nou....

marksman
Nu. Cel mai bine "fiecare cu a ma-sii".
zyppo
Deja am inceput sa imi pierd rabdarea. Sint dezamagit de haosul care s-a creat aici. Sincer, usor usor cred ca o sa abandonez acest forum.

Sper totusi ca administratorii sa se razgindeasca si sper de asemenea ca acest topic sa nu fi fost creat doar de dragul de a mai fi un topic in multitudinea care exista acum si se va tine seama de rezultatul votului.

argon
Ce am observat eu, ca numai cei de pe Reno se plang de haos, nimeni de pe Daciaclub nu a invocat chestia asta .

Concluzia o trage fiecare..pe DC lumea e obisnuita cu haosul, face parte din cotidian, biggrin.gif dar pentru "neinitiati" poate deveni foarte enervant.
_182_
ce-ati facut acum e ok pt mine, atat sa nu combinati si mai tare forumurile, ca iese varza

Oricum, e clar ca toate daciile facute vreodata sunt de fapt renault-uri, mai putin Dacia Nova (1995-2000), si absolut ma intereseaza ce mai zic oamenii cu dci-uri de pe dacii

nu am intrat de mai mult de 5 ori pe daciaclub si nu stiu care e ordinea acolo, dar reno.ro parca e moderat mai bine


later edit: acum sunt useru 14000, inainte eram 190 (asta e din seria 'unu B patru cifre') sad.gif
semit
ai pus punctul pe "I" @argon.. pe daciaclub lumea e obisnuita cu haosul de aceea userii DC sunt de acord cu alipirea dar pe reno lumea e mai calma, mai putin inflacarata in anumite privinte de aceea 90% din cei de pe reno nu sunt de acord cu aceasta unificare.. eu sunt de acord ca si Reno trebuie sa aiba trafic ca sa iasa bani din publicitate..dar nu in acest fel... sa-i spunem nefericit.. Dragi admini va ruga, aduceti reno.ro la forma de ieri smile.gif
Un lucru am mira toata lumea zice NU dar apar la DA destule voturi
k0b3
OMFG ce-ati facut bre aici.... Want my old reno.ro back!
bonzai
Cred ca mai inspirat ar fi userul comun si atat, fara sectiuni comune de forum.
XMihai
Eu sunt de acord. Si acum folosim acelasi user si pe RENO si pe DaciaClub?
Oricum aveam acelasi user si pe una si pe alta....
RCS
Am votat cum era firesc si normal...,, NU'' !! dry.gif
donraulo
am votat NU AM FOST INTREBAT ... deoarece nu am fost intrebat
in schimb sunt de acord cu unificarea.... din cauza ca Dacia a fost preluata de Renault.
in schimb cred ca de acum in colo ar trebui o mai buna organizare a subiectelor si o mai buna structurare a lor
argon
ba sa avem pardon, reno a fost preluat de Dacia..cel putin la forumuri biggrin.gif
Cum sa preia un forum de 3000 useri pe unul de 10 000 cat avea DC? tongue.gif
CosminM
NU! si nici NU am fost intrebat. Sincer ... mi se pare un ghiveci. Era MUUULT mai bine inainte. Dar ... asta este.
donraulo
ARGON >>>nu ma refeream la forum
octav_
Eu consider ca nu a fost bine sa se amestece threadurile de la "Alte discutii". Eu unul nu mai pricep nimic, insa decizia este a adminilor si ei decid cum e mai bine.
axabrt
subscriu...au intrat astia cu Laguna si MEgane peste noi
E varzza si ma enervezx, daia nu port nici sa sciriu corect
cum pot sa mi dau demisia ? tongue.gif tongue.gif
neumann
Ce optiuni ciudate are poll-ul!!!
La mine se aplica 2, nu sunt de acord, si nici nu am fost intrebat.
Cum votez de 2 ori?
Problema e tehnica in primul rand. S-a vrut reducerea spatiului prin unificarea celor 2 cafenele, ca sunt multe subiecte comune si aici si acolo. Insa cafeneaua de pe reno era mai decenta si cu mai putine postari, si cu mult mai putine subiecte stupide gen "azi mi-a fatat mata", "adio dar raman cu tine", "mi-am vandut masina", "mi-am cumparat masina","votati-ma in topul celor mai mari pitici din scoala generala" samd.
Si eu aveam user cu "numar mic" pe reno. In plus, inainte aveam acelasi username pe ambele forumuri, acum am username diferiti!!
donraulo
desi sunt membru si pe DC si pe Reno de ceva timp... membru cititor nu scriitor, opinia mea se bazeaza pe faptul ca firma dacia a fost preluata de renault. in consecinta sunt de acord cu unificarea forum-urilor, sau mai bine spus, cu preluarea de catre dacia a forumului reno.

propun chiar mai mult, adica o unificare si mai mare

in prezent avem in DC:

dacia super nova
dacia solenza
dacia logan
celelalte modele dacia

propun urmatoarea formula

dacia super nova
dacia solenza
dacia logan
celelalte modele dacia

reno clio
reno megane
celelalte modele reno


iar la sectiunea diverse, oricum marea majoritate a dicutiilor, bancurilor, subiectelor, polemicilor, etc sunt cam comune, propun o unificare a acestor subiecte, eventul in urma unei analize o comasare pe teme comune

parerea mea este ca daca se va face o buna structurare a informatiilor, miscarea de unificare a forum-urilor este buna.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.