Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: megane fara scut
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane
ncristi
Am dat cu scutul intr-o piesa metalica si scutul este fisurat (crapat) si pare ca a atins si o tabla ceva. Nu curge nimic, masina merge OK insa sunt curios ce ar potea fi acolo. Lovitura se afla in partea dreapta, aproximativ 10-15 cm de roata dreapta si aproximativ 10-15 cm de botul masinii.

PS
Stiu ca s-a mai discutat dar nu am gasit nimic care sa ma ajute.
Multam!
sylvester
eu asa am cumparat masina!am scutu crapat si o lovitura in lonjeron.
ncristi
Sa inteleg ca tabla aia este lonjernul?
sylvester
cred ca da sad.gif
adrianpurcarin
parerea mea este ca cel mai bine este sa te duci pana la un service pentru o mica constatare; daca ai avut noroc atunci scapi usor, scutul poti sa il schimbi sau nu, este alegerea ta; in schimb daca ai lovit-o mai tare la cate piese sunt pe acolo poate ai vreo defectiune care deocamdata nu se simte si e mai bine sa fii sigur
ncristi
Am fost la service -- IPSO Ploiesti. Masina nu are nimic, a fost lovit deflectorul (costa 3.5 mil lei si este prins in nituri de bara fata sad.gif --asa incat sa nu se poata repara simplu). Sg chestie a foat ca a fost putin atinsa si o banda metalica de protectie.

Masina oricum este destul de bine gandita ca toate cablurile car ar fi putut fi lovite sunt protejate de niste benzi metalice smile.gif .

O alta chestie placuta este ca masina in aproape 30k nu are jocuri in bielete, pivoti, falansele sunt OK...masina este in stare perfecta.

PS
Am fost chemat la service la 2.00PM am intrat la 2.40PM si contstarea "mecaniaca" a costat 830.000lei wacko.gif
Baietii aveau o inspectie de la B si d'aia a durat asa mult...de obicei lucreaza mai repede.

Acum ca totul este OK moderatorii pot sterge topicul sau s-l lase pt informare.

SorinV
@ncristi :vrei un deflector ? superpret !!!
silvio
ce este un deflector?
ca am si eu nevoie de partea aia de plastic de protectie din spatele bariii fata dreapta
SorinV
se vinde numai complet (stanga dreapta central) adica e doar o bucata
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.