Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: problema martor benzina logan
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault Logan
W4sT3dS0uL
salutare cik acu putin timp dadurai si eu peste o mica problema (sper eu) cu faimosul logan .in timp ce rulam cu masina s-a aprins pe bord martorul de la benzina .pana aici totul ok .dupa vreo 100 m am oprit si am alimentat cu benzina .faza e ca si dupa alimentare martorul respectiv a ramas aprins .care poate fi problema?s-a defectat ceva sau doar trebuie resetat compu de bord?mersi
luciant
sigur s-a intamplat ceva si nu trebuie doar resetat comp.
Cred ca cel mai bine este sa le faci o vizita la service, si poate te lamuresc ei,normal daca gasesc defectiunea.!
Bafta!
W4sT3dS0uL
aham la asta ma gandeam si eu inca o intrebare masina e inca in garantie ,aceasta mica problema o sa ma coste ceva dak da cam cat ???adik nu stiu cum e cu garantia la service-urile dacia.multumesc.
luciant
Daca e garantie nu ar trebui sa te coste nimic.Sa ai cu tine caretea de garantii si este posibil sa iti ceara si factura de achizitie.
IRONICK
Cata benzina ai bagat ? Ca daca ai bagat doar cativa litri este normal.
W4sT3dS0uL
pai cred k mai am vreo 6 litri in rezervor k am mai mers cu ea
IRONICK
Inseamna ca ai pus foarte putina. Tu ai auzit de histerezis ? Sau preferi ca la gropi sa se miste liniutele in bord ca un vu-metru ?
Manuel
Mai pune vreo 3 litri si o sa se stinga becul smile.gif Cum a zis si Ironick, n-are nimic masina, e normal ce s-a intamplat.
Pearl Jam
Oameni buni, postez aici ca nu am gasit in alta parte. O cunostinta a luat o teapa de proportii cumparand un Logan la mana doua cu 5000 euroi din 2004, busit puternic frontal si reparat de proprietar mincinos.gif inaintea vanzarii. Sa nu mai plictisesc cu detalii... Treaba e ca dupa mai multe reparatii grele facute de cumparatorul pacalit - planetara, caseta directie, airbag fata, galerie admisie, ax volan etc popa.gif - un martor (in cartea tehnica ii zice martor antipoluare dar la mine la Renault e martorul calculator care indica posibile defectiuni ale masinii) ramane aprins. Fata a fost la Dacoserv din Valea Cascadelor, apropos, ce parere aveti de ei, au pus masina pe tester si i au spus ca problema provine de la alimentarea cu benzina proasta. In fine, de la Rompetrol...
Acum i am facut programare la Ipso Buc- Ploiesti.
Va rog mult, daca ati avut o astfel de problema, orice informatie e apreciata. Mersi Mult ! Bafta! salut.gif
nlu
Daca se mai intampla procedeaza in felul urmator:apesi pe tija de plastic ditre cadrane timp in care pui contactul si tii apasat pana indicatoarele turometrului si kilometrajului se duc in cealalta parte si apoi revin dupa care ridici mana de pe tija iei contactul si s-a resetat .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.