Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tariceanu: Strazile in Germania, la fel ca la Buc
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
BOG
(MEDIAFAX) - Premierul Calin Popescu Tariceanu a apreciat, luni, calitatea carosabilului bucurestean, sustinand ca strazile din centrul oraselor germane nu sunt cu nimic mai bune decât cele din capitala Romaniei.

"Sa fim realiști. Am fost zilele trecute la Stuttgart si sa stiti ca nici in Germania strazile nu mi s-au parut cu nimic mai bune, in centrul orasului, fata de ce avem noi la ora actuala in Bucuresti.(...)


Ha ha ha ha ha ha ha ha ha biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

semit
dry.gif mad.gif dry.gif mad.gif mad.gif dry.gif
ce meltean prost e tariceanu asta,..aseara a luat-o prin gropi prin Baneasa...da in S-klasse su suspensie pneumatica mai greu simti in popou...
pablo
Premierul "razgindiceanu"?
Hmmm "nici in Germania strazile nu mi s-au parut cu nimic mai bune, in centrul orasului, fata de ce avem noi la ora actuala in Bucuresti" ... sau nu?
modulsys
In felul lui, are dreptate. A observat ca trotuarele sunt facute de aceleasi doamne, si cu o gandire adanca si profunda a concluzionat ca si strazile sunt identice.
EL_BGD
pai cred si eu ca din spate din BMW sau Mercedes sunt identice....... (cum zice si semit) Oricum, pe STRAZILE PRINCIPALE si IN CENTRU, da, asfaltul e bun, dar oare strazi/stradute nu mai exista?
Si oare locuim cu totii in centru ?
sqryn
Cred ca ar trebui sa-si ia ochelari laugh.gif
pablo
Nu locuiti toti in centru ... dar nu trece alaiul primului ministru pe la periferie
CGB
bwahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah

strazi la fel ca la nemti??? laugh.gif laugh.gif
maine poimaine zice ca o ducem chiar mai bine decat nemtii. pe ce planeta or trai astia mai frate blink.gif ????

ce imbecil !!!! si el si base si toata turma de netozi de la conducere. aaaaa....si sa nu-i uit nici p-aia dinainte. multa multa m*** ptr toti.
sorin
Pablo dar prin Oradea cum sunt strazile acuma?
Asa va puteti da seama ca politicienii romani traiesc intr-o alta lume decat oamenii de rand de aceea nici nu se indreapta nimic.Nici macar nu-i intereseaza.Daca spunea Belgia il mai credeam dar in Germania soselele sunt perfecte.
Matei
pai fiecare ruta a lui si a lu Base' e planificata atent si sunt sute de militieni pe teren care ii asigura fluiditatea. o sa ajunga sa zica ca in Bucuresti nu exista nici problema aglomeratiei in trafic pentru ca el n-a vazut asa ceva. blink.gif blink.gif
pablo
sorin Posted Yesterday, 08:32 PM
QUOTE
Pablo dar prin Oradea cum sunt strazile acuma?

Brici ... adica pline de gropi.Dar spre lauda edililor locali cum s-a incalzit un pic afara au si iesit la astupat gropile.Sau sa fie graba asta cu plombatul pentru ca vine SuperBase si cu Razgindiceanu in vizita la Oradea?
Vara trecuta au reusit sa puna un covor asfaltic nou pe o portiune unde e trafic destul de mare (Gara - Pod Dacia).Toate bune si frumoase doar ca de nou nu era drept.Cind am trecut pe acolo prima data mi se parea ca am rotile patrate blink.gif
Si au mai si inceput sa apara gropile.Deci n-a rezistat nici macar o jumatate de an.
EL_BGD
QUOTE(Matei @ Mar 21 2006, 08:37 PM)
pai fiecare ruta a lui si a lu Base' e planificata atent si sunt sute de militieni pe teren care ii asigura fluiditatea. o sa ajunga sa zica ca in Bucuresti nu exista nici problema aglomeratiei in trafic pentru ca el n-a vazut asa ceva.  blink.gif  blink.gif
*




ai dreptate smile.gif e f posibil. Pe mine ma enerveaza mai ales cand opresc politistii circulatia si de exemplu - Universitate(aproape)-Romana-Victoriei e pustiu pe o directie, iar pe cealalta ..... nu mai poti arunca un ac de atatea masini.
Dar strazile......ca despre ele e vorba........brici smile.gif o sa incerc sa-mi rezum treburile intre Unirea si Victoriei..... smile.gif
sorin1967
Incep sa cred ca suntem de fapt in Germania si noi nici nu stim huh.gif Bey ce premier destept avem si ce al dracu de orientat in spatiu e mnealui huh.gif Noi suntem handicapati ca nu realizam asta.... mad.gif Ce idiot!!!!!!!!!
claus
chiar.. de podul grant.. nu zice nimeni nimic? chiar sunt singurul care il injura zilnic? sad.gif
CGB
podul grant?? dar ce are podul grant??? e perfect asfaltul pe-acolo!!!! doar asa a zis premierul...si el stie mai bine...bwahahahahaahahahaha laugh.gif laugh.gif
EL_BGD
cred ca am gasit explicatia; pt. premier sunt doua tipuri de strazi....asfaltate si neasfaltate....daca exista asfalt, e ok, e ca in Germania, daca nu, asta e smile.gif la anu'
sorin1967
Ne baga prostii de astea , pana o sa ajungem sa le credem.Asta s-o creada ei. Niste incapabili.Auzi ca mai fac 300 metri de autostrada cu un fir(tot ca in germania), doamne ce natarai au ales uni..... tongue.gif
semit
de fapt maoritatea..Sa traiti.....cum ati ales...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.