Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Seria motor
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane
kery_alex
nu stiti unde e scrisa seria la motorul de 1.5dci meane 2 . nu o gasesc nici mort
R19/16v
cred ca ai o poza la sfarsitul cartii, nu?
hellcat
Da, daca te referi la locul unde este stantata pe motor, la sfarsitul manualului de utilizare se gaseste subcapitolul "placute de identificare" care in functie de tipul motorului iti arata unde sa cauti seria.
kery_alex
chestia e ca m-am luat dupa manual si nu am gasit-o . cica e pe capacul de la motor , dar acolo nu e nimik
hellcat
La 1.5 dCi e destul de vizibila, e "batuta" pe motor chiar in dreptul unei conducte de a/c care pleaca din compresor spre dreapta, cum privesti motorul. E bine sa ai si o sursa de lumina buna si ceva de curatat/degresat.
In manual nu iti sunt prezentate niste poze cu diferitele tipuri de motor si cu o zona galbena, cam pe unde ar fi seria pe motor?
kery_alex
ba da am gasit in carte dar acolo nu e poza cu capacul dat jos si oricum manualul meu e in germana biggrin.gif , oricum mersi tare mult
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.