Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: schimbare arcuri fata in garantie
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane
Agglutina
Am primit o scrisoare de la Renault prin care mi se cerea sa ma prezint la cel mai apropiat service pentru verificarea arcurilor fata. Dupa verificare mi s-a spus ca trebuie inlocuite (masina urmeaza sa iasa din garantie in aceasta luna).
Mai sunt cazuri similare? Stie cineva motivul schimbarii?
kebbius
un coleg de serviciu care are un megane din septembrie-octombrie 2004 a primit aceeasi scrisoare...
o fi vreun lot in care si-au dat seama ca e ceva in neregula cu amortizoarele.

eu am masina din iulie 2004 dar nu am primit nici o scrisoare pana acum.
pablo
Agglutina zi-ne si de cind e fabricata/achizitionata masina ... sa stim la ce sa ne asteptam
Agglutina
Masina e cumparata in septembrie 2004.
La service s-au uitat la arcuri, au spus "mda... sunt albastru cu alb, trebuie inlocuite..." O fi ceva hiba la lotul respectiv. Pana acum nu exista simptome ca n-ar fi bune, dar mai stii...
pablo
Data fabricatiei nu o stii?
Ar fi ceva mai clar asupra carui "lot" se refera problema cu arcurile
Merci
coocky
Eu le-am schimbat inainte de a veni scrisoarea...
Aveam treaba la Service cu al treilea stop si mi-au spus atunci baietii...

Ei zeceau ca nu este nimik doar ca un anumit lot se pare cel care s-a vandut in romania in septembrie-octombrie cu date de fabricare in iulie august... si 2 tipuri de arcuri, combinatie de culori cum zicea si Agglutina, trebuiesc schimbate.
danuzz
unde se poate vedea daca-s albastru cu alb.. si a mea e facricata in sept 2004... dar e luata in leasing... nu cred ca ma anunta cei de acolo ca le-a venit scrisoare....
coocky
s-au uitat la nishte buline colorate de pe arcurile fatza. la mine a vazut simplu nu a fost nevoie sas scoata roata sau sa ridice masina...

poate e mai bine sa te duci "de buna voie si nesilit de nimeni" sa verifice...
cipman
Am pus eu o poza intr-un alt topic in care se vad "bulinele" de vopsea pe unul din arcurile spate. Acelasi lucru trebuie cautat si pe arcurile fata.
Agglutina
QUOTE(danuzz @ Mar 14 2006, 01:24 PM)
unde se poate vedea daca-s albastru cu alb.. si a mea e facricata in sept 2004... dar e luata in leasing... nu cred ca ma anunta cei de acolo ca le-a venit scrisoare....
*



Se poate observa fara sa se ridice masina, daca arcurile sunt curate (trebuie putin bracate rotile)
Agglutina
Gata, au fost schimbate (cel putin asa sper, pentru ca eu n-am fost de fata...)
danuzz
am sunat la Vocea Clientului, ca sa ma asigur ca nu trebuiesc schimbate si la mine [i mi-au spus ca dupa seria pe care le-am dat-o masina nu are nimic... de schimbat. Hartie nu am primit de la ei.. desi masina e faricata in sept 2004
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.