Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema Renault 11 - amortizoare
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 9, 11
kontra
stie cineva daca se potrivesc amortizoarele de dacia nova la renault 11 alea de fata daca stiti sigur nu din auzite .multumesc.
apropo daca are cineva piese de reno 11 ma intereseaza 0727229947 lucian
driverr
Merg sigur!
Nea Vizanu
Amortizoarele si flansele(rulmentii) merg fara probleme de nova. De 11 nu mai am decat stopuri in stare f. buna. In rest am dat tot. Aaa... si o luneta.
molady11
Am si eu intrebarea ,MERG AMORTIZOARELE PE FATA DE LA DACIA NOVA,SUPER NOVA SAU SOLENZA PE R 11 GTL 1.4 ,2 USI,45 KW ,60 CP ??? SA IMI FAC COMANDA DE LA FABRICA BILSTEIN DE AMORTIZOARE DACIA SOLENZA CU 1 MIL BUCATA PE FATA ???
AlexanderCarstoc
QUOTE(Nea Vizanu @ 22 Apr 2006, 00:22)
Amortizoarele si flansele(rulmentii) merg fara probleme de nova. De 11 nu mai am decat  stopuri in stare f. buna. In rest am dat tot. Aaa... si o luneta.
*


Rulemtii de Nova nu merg fara bucsare, sunt mai mici cu 1 mm. Rulmentii de Solenza sunt identici.
Amortizoarele da.

QUOTE(molady11 @ 17 Mar 2009, 02:18)
Am si eu intrebarea ,MERG AMORTIZOARELE PE FATA DE LA DACIA NOVA,SUPER NOVA SAU SOLENZA PE R 11 GTL 1.4  ,2 USI,45 KW ,60 CP ??? SA IMI FAC COMANDA DE LA FABRICA BILSTEIN DE AMORTIZOARE DACIA SOLENZA CU 1 MIL BUCATA  PE FATA ???
*


Probabil tu nu vrei sa tipi, dar asta faci cand scrii cu majuscule, plus ca este mai greu de citit.
Da, merg , am pe fata amortizoare si arcuri de Solenza Diesel.
ratzaalexandra
amortizoare si tot ce trebuie am eu de reno Bune sh preturile le faceti voi
maoR11
eu am avut toata suspensia pe fata de nova benzina
si amea fiind diesel si cu amortizoarele duse, era joasa rau de boot si mereu buseam cu baia in o piatra mai mare, sau daca urcam o bordura harjaiam cu baia toata bordura
tibor81
Totusi care dintre obtiuni este incercata si recomandata.

Imi freaca la fiecare denivelare de teren cauciucul din dreapta fata si trebuie sa intervin de urgenta.

Multumesc.
alin007
eu am pus de super nova si se potrivesc perfect da mi se pare putin cam inalta wink.gif
gabislz
Amortizoarele de r11 sunt cu 1,5 cm mai scurte decit cele de solenza sau supernova .Diferenta nu ar fi mare dar din spusele unora exista riscul unei uzuri premature.Daca nu ai alta solutie ,pune si de supernova.
ivike
salutari eu as avea o intrebare legat de telescoapele din spate ? cu ce as putea sa le skimb ,nu se potrivesc,decat cele originale ? sau pot sa pun de la alte masini?!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.