Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: concert Depeche Mode...
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
uncle
nu sunt fan, dar as vrea sa ii vad; am fost si la Phil Collins si a fost super showul...adica mie mi-a placut
renonino
Unchiule, mai mult ca sigur ma duc. Sunt abonat la astfel de evenimente sociale. Singura problema ar fi: cine canta in deschidere.

Apropo, daca e cineva interesat, in august, in a doua saptamana, incepe festivalul de muzica de la Sziget. Si acolo sunt un fel de "regular customer" asa ca daca vreti sa mergem mai multi astept opinii. Atmosfera este super, o experienta unica.
claus
unchiule.. ai primit si tu sms de la connex ?? ca.. de concert se stie de ceva timp smile.gifsmile.gif
si, m-as baga.. da' nu-mi place ideea de aglomeratie/imbulzeala..
sagetator
renonino la Sziget m-as duce si eu. Mai ales ca o si rup in maghiara...
renonino
Genial, sa vedem ce trupe vin (nu ca ar conta) si cand se apropie termenul ne gasim cu un pm. Avem de optat intre cort si hotel.
Poate ne strangem mai multi...
sandman_
Daca va organizati cumva, la Sziget m-as baga si eu
sqryn
Pentru Sziget nu garantez dar la Dm merg sigur. Si sincer nu prea conteaza cine canta in deschidere, numai sa nu fie guta sau adrian sau rudele lor laugh.gif
Astept sa ajunga biletele si la diverta, cu sms-ul e mai complicat
claus
sorin.. ce e asa complicat ? dai un sms, primesti un cod, intri pe un site, si platesti online biletele.. super ok, din partea mea
sziget, in schimb.. pare alta mancare de peste.. la care, m-as baga
sqryn
1. Nu am connex
2. Platesc cu cardul (nu m-as risca)
3. Tot tre sa-l iau de undeva, poate vine prin posta dar nu e sigur
uncle
@claus
m-am bagat in seama cu topicu pt ca azi am primit si o lista de preturi si mi-am amintit ca vreau sa merg....si de aceea am intrebat poporu' muncitor...deh n-or fi toti informati asa precum claus smile.gif
alx
ce concert bre? va tine DM concert in .ro?
galileo
@claus
eu o sa merg sigur, si am incercat chiar acum vreo ora sa iau bilete de pe site.
Insa, ATENTIE la urmatoarele chestii (am renuntat la tranzactie in ultimul pas, inca studiez problema):
- conexiunea nu este SSL (aka criptata), cu toate ca ei asa se lauda => toate datele personale merg "in clar"
- pe formul din ultimul pas, am deschis sursa si apare o adresa de mail "bouleanualex@yahoo.co.uk" catre care se trimit datele din form; mi se pare cel putin dubios, mai ales in conotatie cu numele din adresa de mail

inca mai studiez cat de "sigura" e treaba asta prin myticket.ro, dar cred ca voi cumpara din magazin ca orice muritor, nu ca VIP blink.gif
sqryn
Hopaa...si-o fi bagat vreunul mic nasul pe acolo
Apropo de "nu m-as risca"...
galileo
eu am o banuiala ca se aduna pe sest niste date personale (e-mail , telefon etc) care se vand pe bani buni la spammeri sad.gif
la partea de plata e posibil sa nu fie nici un risc, e procesata prin romcard si formul se duce catre cgi-ul corect, dar... e dubioasa modalitatea de colectare a datelor personale
sqryn
Stie cineva un program, ceva? Ore de acces in stadion? Un link...orice...

LAter edit:
Am gasit:
Programul concertului:

16.00 - 20.00 DJ set warm-up (cel de se voteaza pe clubbingmag.ro)

20.00 - 20.30 Suie vs Sistem

20.30 - 21.00 Martin Gore pre-recorded DJ set

21.00 - 23.00 Depeche Mode

Playlist concert:

01. Intro: The Darkest Star (instr. edit) 02. A Pain That I m Used To 03. A Question Of Time 04. It?s No Good 05. John The Revelator 06. Dream On 07. Walking In My Shoes 08. Precious (acoustic) 09. Home 10. A Question Of Lust 11. The Sinner In Me 12. I Feel You 13. Behind The Wheel 14. World in My Eyes 15. Suffer Well 16. Enjoy The Silence 17. Personal Jesus 18. [different acoustic songs] 19. Stripped 20. Everything Counts 21. In Your Room 22. Never Let Me Down Again

Accesul de la 16-20
jack
A fost de Exceptie!
Super spectacol
Iar "Never let me down again" din final....a fost "decisiva" blush.gif
Extraordinar concert!!!
FISICHELU
plange.gif plange.gif plange.gif
Nu am putut merge...astept sa apara bebe... Insa data viitoare il iau cu mine! wink.gif Am vazut niste filmari la stiri. Mi s-a facut pielea gaina...Cred ca daca eram pe stadion faceam precum gagicile alea cand il vedeau pe Elvis... happy.gif
Matei
aseara pe la ora 12 am facut 30 min de la piata Alba Iulia pana la Unirea. si n-am fost la concert, am nimerit doar cand a iesit toata lumea.
depecharu
Concertul a fost filmat cu un handycam chiar din fata scenei. Pentru cei care n-au fost sau pentru cei care au stat mai in spate aveti link-ul mai jos.
[attachmentid=30577][attachmentid=30577][attachmentid=30577][attachmentid=30577]
[attachmentid=30577][attachmentid=30577]
link

Inregistrarea e chiar buna.
uncle
multumim depecharu!! biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.